Międzynarodowy Dzień Niepełnosprawności

Z okazji Międzynarodowego Dnia Niepełnosprawności w klasie Ic odbyły się warsztaty. Dzieci obejrzały filmik oraz uczestniczyły w rozmowie dotyczącej osób z niepełnosprawnością. Szczerzej poznały trudności osób niewidomych/ słabowidzących, możliwości wspierania oraz język Braille, który umożliwia zapisywanie i odczytywanie tekstów. Na koniec warsztatów każdy otrzymał zadanie, aby zapisać swoje imię ww. języku.


21 listopada – Światowy Dzień Życzliwości


Elmer – słoń w kratkę

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy szkolnej dzieci poznały Elmera … słonia w kratkę. Obejrzały film animowany oraz rozmawiały na temat inności, szacunku wobec drugiego człowieka oraz tolerancji. Pięknie pokolorowały również bohatera zajęć słuchając audiobooka z jego przygodami.

Słoń Elmer zachęca nas do otwartości na innych, zachęca do poznawania innych ludzi bez uprzedzeń, uczy tolerancji.

W ten sposób w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.


6 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji

W klasie I c dzieci dowiedziały się co to znaczy tolerancja, życzliwość, akceptacja drugiego człowieka. O tym, że tolerancja to początek budowania relacji. Wspólnie przekonaliśmy, że jesteśmy różni, a jednak podobni. Wykonaliśmy „Drzewko Tolerancji”, w którym wymienialiśmy sytuację i zachowania, które są akceptowane oraz te, które nie powinny się wydarzać.