Dzień Niepodległości

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że dnia 11 listopada 2021 r. w Zielonej Górze odbędą się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W imieniu Wojewody Lubuskiego Pana Władysława Dajczaka serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do udziału w obchodach.
Program obchodów:
godz. 10:00    Msza Św. w Konkatedrze
godz. 11:15 – 11:40 Formowanie kolumny – przejście uczestników na Plac Bohaterów
godz. 12:00 – 13:00 Oficjalna uroczystość z ceremoniałem wojskowym na Placu Bohaterów
godz. 13:00 – 17:00 Piknik 11 Listopada dla mieszkańców woj. lubuskiego
Równo o godz. 12:00 włączymy się w akcję „Niepodległa do Hymnu” i  zaśpiewamy Mazurka Dąbrowskiego! Link do informacji o akcji Biura Niepodległej 
Na zakończenie głównej części uroczystości przewidywany jest  występ młodzieży z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Elektronik”.
W czasie pikniku „11 listopada” będą mogli Państwo zobaczyć sprzęty i pojazdy wojskowe oraz odwiedzić stoiska promocyjne podmiotów mundurowych i cywilnych.
Będzie można spróbować bezpłatnej wojskowej grochówki. Ponadto będzie możliwość rozwiązania Krzyżówki Niepodległościowej, a za jej prawidłowe rozwiązanie oraz następnie wylosowanie będzie można zdobyć nagrody od Wojewody Lubuskiego.
Jednym z punktów obchodów jest Bieg Niepodległości 11 listopada w Zielonej Górze. Bieg odbędzie się na terenie Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze (ul. Wazów). Start – 13:30. Dystans – 2,5 km. Zapisy wyłącznie drogą elektroniczną do 9 listopada 2021 do godz. 20:00. Zapisy na stronie  super-sport.com.pl. Medale są przewidziane dla wszystkich uczestników biegu.

Plakat Narodowe Święto Niepodległości 11/11
Categories: Bez kategorii