W krainie baśni i bajek

22 kwietnia odbyła się w naszej szkole VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem W krainie baśni i bajek.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 10 szkół podstawowych: SP2, SP5, PSP7, SP8, SP11, SP15, SP21, SP22, SP26 oraz SP28. Komisja Konkursowa w składzie: Dyrektor ZE3 Pani Kamila Dyjak, Pani Małgorzata Paszkier-Wojcieszonek z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Pani Agnieszka Paszkowiec – przedstawiciel Rady Rodziców oraz Pan Marcin Radwański zielonogórski pisarz, poeta, oceniła wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów. Tegoroczna edycja związana była z baśniami Hansa Chrystiana Andersena. Dzieci układały puzzle, odpowiadały na pytania quizu, ustalały kolejność wydarzeń w Calineczce, odgadywały tytuły baśni na podstawie ciągu wyrazów charakterystycznych dla danego utworu. Zmierzyły się również z „kolorową krzyżówką” oraz zwierzęcym światem baśni Andersena. Wykonały również z kolorowego papieru kwiaty, którymi ozdobiły dom Calineczki.

Różnice punktowe były bardzo niewielkie. Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja SP2, II miejsce – SP8, III miejsce SP28, natomiast tuż za podium SP11.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie – ich wiedza związana z treścią baśni Andersena była naprawdę imponująca! Dziękujemy również zaproszonym gościom za poświęcony czas i niełatwa pracę w Komisji Konkursowej.

Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra. Serdeczne podziękowania składamy również Radzie Rodziców za ufundowanie drobnych upominków oraz poczęstunku dla uczestników konkursu.

Marta Muszyńska

Categories: Świetlica