Dzień Dziecka – film

 


Rozkręcamy wakacje

 


„Hawajski Dzień Dziecka”

Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej szkole. Pierwszego czerwca od rana w szkolnych korytarzach słychać było radosne ALOHA! Dekoracje były prawdziwie hawajskie, co pozwoliło rozwinąć fantazję i przenieść się na kwiecisto-owocowe wyspy. Każdy w tym dniu miał na szyi tradycyjny naszyjnik zwany LEI, który symbolizuje przyjaźń i gościnność. Dzień rozpoczął się od energetycznego tańca na świeżym powietrzu. Następnie uczniowie prezentowali stroje przygotowane na ten dzień, tańczyli zwariowany taniec limbo, kręcili hula-hop, łowili ryby i pokonywali owocowy tor przeszkód.


Kartka pocztowa na 800-lecie Zielonej Góry

W maju uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 800-lecia założenia Zielonej Góry. Prace konkursowe wykonali: Martyna i Emil Zawartowscy, Kinga Szonda, Aleksandra Schmidt, Zuzanna Rokitnicka, Maja Kaczmarek oraz Marcel Sadowski.

24 maja otrzymaliśmy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego  –  „Kartka pocztowa na 800-lecie Zielonej Góry. Nasze miasto dawniej i teraz”.

Gratulujemy Oli, Emilowi i Marcelowi.

„Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kartka pocztowa na 800-lecie Zielonej Góry. Nasze miasto dawniej i teraz”.

Laureaci: II miejsce Aleksandra Schmidt Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze
  II miejsce Emil Zawartowski Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze
Wyróżnienia: Marcel Sadowski Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze„.

Gratulujemy Oli, Emilowi i Marcelowi.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.

 


Majowy Festyn Rodzinny

27 maja. Od rana pada … mocno… coraz mocniej… Ale w naszej szkole nikt się nie zraża – wszyscy szykują się do festynu. Nauczyciele dmuchają balony, rodzice przynoszą własne wypieki, panowie woźni szykują stoliki. Nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że festyn mógłby się nie odbyć. Przecież tak na niego czekaliśmy, przez dwa długie lata pandemii. Musi się udać!!!

I udało się! Po południu przestało padać. Zaświeciło słońce. Majowy Festyn Rodzinny rozpoczął się o godzinie 16.00. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Dla przedszkolaków przygotowano ścieżkę sensoryczną oraz plenerowe malowanie na foli. Wszyscy chętni mogli przygotować bransoletki z koralików, ozdobić swoje włosy w kolorowe warkoczyki, a ręce w brokatowe tatuaże. Powstał też bardzo kolorowy plakat składający się z wielu odrysowanych małych rączek, a także zabawki origami.  Nie zabrakło oczywiście zabaw sportowych. Pod czujnym okiem pana Łukasza, dzieci rzucały do kosza. W sali gimnastycznej odbył się pokaz szkoły kickboxingu oraz mecz siatkówki absolwentów. Można było z bliska obejrzeć motory żużlowe, usiąść na nich  i przez moment być prawdziwym żużlowcem. Dla wysportowanych przygotowano koła hula-hop, a dla uczniów klas starszych konkurs rowerowy. Atrakcją okazał się również rzut torebką herbaty na odległość oraz pokaz ogromnych baniek mydlanych!

Dla uczniów szkoły przygotowano zagadki matematyczne, quiz wiedzy o szkole, a także konkurs o naszym patronie – Janie Pawle II. Festyn uświetnił też występ szkoły tańca „Let’s Dance” pod kierunkiem pani Karoliny. Można też było z bliska obejrzeć sprzęt gaśniczo-ratowniczy będący na wyposażeniu strażaków ze Starego Kisielina.

Nie zabrakło również kiermaszu książek oraz kiermaszu „rzeczy z drugiej ręki”. Wszystkie dzieci zbierały też naklejki i brały udział w losowaniu nagród.

Dzięki rodzicom można było posmakować domowego ciasta, zjeść pyszną galaretkę, wypić kawę, herbatę. Panie kucharki przygotowały kiełbaskę z grilla oraz grochówkę. Była też pizza, gofry. Słowem dla każdego coś dobrego.

Festyn potrwał do godziny 19.00. Pogoda dopisała, na twarzach i dzieci i rodziców zagościł uśmiech. I oto właśnie chodzi w RODZINNYCH FESTYNACH!!!

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 21 oraz Miejskiego Przedszkola nr 24 „Wesoła Żyrafa” wraz z Dyrektorem Zespołu Edukacyjnego nr 3, składają serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom, którzy pomagali w organizacji Rodzinnego Festynu Majowego. Dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze oraz wielu atrakcjom, uśmiech zagościł na twarzach wszystkich dzieci.

W trakcie festynu zebrano 6193,70 zł. Cała kwota przeznaczona zostanie na zakup sprzętu sportowego dla uczniów szkoły oraz przedszkolaków.


„Ich mag Deutsch”

27 maja 2022 r. Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Zielonej Górze zorganizowało dla uczniów klas ósmych międzyszkolny konkurs języka niemieckiego: „Ich mag Deutsch”. Naszą szkołę godnie reprezentowały Julia Drobniewska z klasy 8a oraz Julia Rutkowska z klasy 8b. Dziewczęta spisały się doskonale, pomimo tego, iż reprezentowały szkołę, w której język niemiecki jest drugim językiem. Za swoje zaangażowanie otrzymały dyplomy i nagrody. Gratulujemy!!!

Edyta Koprowicz


W krainie baśni i bajek

„Polskie miasta w baśni i legendzie”

W kwietniu odbyła się w naszej szkole VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Świetlic „W krainie baśni i bajek”. W konkursie wzięło udział 7 zielonogórskich szkół podstawowych: SP 5, PSP 7, SP 8, SP 17, SP 21, SP 22 oraz SP 28. W tym roku uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą na temat baśni i legend związanych z polskimi miastami oraz przygotować plakat związany z treścią legendy o Zielonej Górze pt. „Skąd się wzięło wino w Zielonej Górze”. W tym roku konkurs miał formę zdalną.

Naszą świetlicę reprezentowali: Jagoda Staszczak, Arek Florek oraz Adam Pikuła-Kozłowski.

Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie następujących zadań:

  1. „Baśniowy quiz”
  2. „Tajemnicza postać”
  3. „Baśniowe rekwizyty”
  4. „Polskie miasta”
  5. „Kolejność wydarzeń w legendzie o Sandomierzu”

Komisja konkursowa w składzie: pani Ilona Kania – bibliotekarz szkolny oraz pan Cezary Bednarczyk – nauczyciel plastyki, ocenili prace i przyznali następujące punkty:

SP 5 – 68 pkt, PSP 7 – 66 pkt, SP 8 – 66 pkt, SP 17 – 73 pkt, SP 21 – 70 pkt, SP 22 – 72 pkt, SP 28 – 73 pkt.

Ostatecznie I miejsce zajęła ex aequo Szkoła Podstawowa nr 17 oraz Szkoła Podstawowa nr 28, III miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 22.

Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Małgorzata Lesicka oraz Marta Muszyńska.


Matematyczny As

19 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas III „Matematyczny As”. W sali konkursowej zebrało się po czterech reprezentantów z klas III lubiących potyczki z matematyką.  Celami konkursu było m.in. rozwijanie zainteresowań matematycznych, dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. Uczestnicy rozwiązywali zadania o różnym poziomie trudności, mogli zdobyć 39 pkt. Organizatorki przedsięwzięcia już niebawem ogłoszą wyniki konkursu.


Konkursy przedmiotowe

W czwartek 19 maja 2022 roku odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2021/2022. Wśród nagrodzonych jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 21 w Zielonej Górze ROBERT MARCINIAK, uczeń klasy 7 C, laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Dyplom gratulacyjny otrzymała również Pani Agnieszka Grzesik, która przygotowała ucznia do konkursu. W uroczystości uczestniczyła także pani dyrektor Dorota Konopacka. Robertowi towarzyszyli dumni Rodzice Państwo Joanna i Andrzej Marciniak.

Nagrody wręczali Pani Ewa Rawa – Lubuska Kurator Oświaty i Pan Jarosław Skorulski-Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych.


„W krainie mchów i paproci”

19 maja 2022 r. odbyła się w naszej szkole I edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas III zielonogórskich szkół podstawowych, uczęszczających do świetlic szkolnych.
Do udziału w konkursie zgłosiły się następujące szkoły: PSP nr 7, SP nr 8, SP nr 17, SP nr 21 oraz SP nr 22.
Naszą szkołę reprezentowali: Adam Kozłowski-Pikuła oraz Bartosz Bąk.
Komisja Konkursowa w składzie: pani Kaja Borzęcka – leśnik Leśnictwa Szkółka Leśna, dyrektor szkoły – pani Dorota Konopacka oraz wicedyrektor szkoły – pani Karolina Kopaczyńska, oceniała zadania przygotowane dla trzecioklasistów:
– Opowieści drzew
– Jan Brzechwa … o zwierzętach
– Posłuchajcie dobrej rady, wykorzystujcie odpady! (zadanie plastyczne)
– Grzyby – prawda czy fałsz?
– Ptasie gniazda

Ostatecznie I miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły zdobywając 47 pkt II miejsce z 46 pkt zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, natomiast III miejsce przypadło reprezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7, która zdobyła 44 pkt.
Dziękujemy wszystkim uczniom klas III za udział w konkursie i gratulujemy posiadanej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej.
Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra. Szczególne podziękowania składamy Nadleśnictwu Zielona Góra za ufundowane nagrody dla wszystkich uczestników konkursu, a także Radzie Rodziców naszej szkoły za słodki poczęstunek.

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Marta Muszyńska oraz Małgorzata Lesicka.


Szkolne eliminacje do I Międzyszkolnych Zawodów Speedcubigowych

21 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje uczniów z klas I-III do zawodów speedcubigowych organizowanych przez SP nr 2. Do zawodów zgłosili się następujący mistrzowie: Natalia Dudkowska z klasy IIa, Jakub Czemerys z klasy IIIb, Kajetan Walczak z klasy IIIc, Zawartowska Martyna oraz Sebastian Świetlik z klasy IIc oraz Piotr Krysiński z klasy IId. Po „przemieszaniu” kostek Rubika przez Adasia z klasy IIIa, rozpoczęła się rywalizacja. Najszybciej kostkę ułożyła Martyna Zawartowska z klasy IIc. Zrobiła to w mgnieniu oka! Tym samym Martyna będzie reprezentowała naszą szkołę w I Międzyszkolnych Zawodach Speedcubigowych, które odbędą się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych, a za Martynę trzymamy kciuki!!!


AKCJA UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” VI EDYCJA – PODSUMOWANIE

Zespół Edukacyjny nr 3 Szkoła Podstawowa nr 21 w Zielonej Górze po raz pierwszy uczestniczyła w akcji „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”. W organizacji akcji pomagali wychowawcy klas, nauczyciele świetlicy oraz bibliotekarki. Chętni uczniowie z pomocą rodzeństwa, rodziców, dziadków wykonali 107 laleczek: uczniowie klas 1-3 wykonali 54 laleczki, uczniowie klas 4-8 wykonali 53 laleczki. Najwięcej laleczek w szkole wykonali uczniowie klasy 2 B – przekazali 13 laleczek!!! Laleczki były sprzedawane podczas kiermaszy szkolnych – zebrano kwotę 1720 zł, która 31.03.2022 została wpłacona na wskazane konto UNICEF Polska. Szkolna komisja konkursowa wyłoniła laleczkę Anabellę, która została zgłoszona do konkursu na najbardziej oryginalną laleczkę w ramach projektu „Wszystkie Kolory świata – VI edycja”. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w głosowanie na naszą szkolną laleczkę, która znalazła się w pierwszej 15 głosowania. Informacje o akcji i konkursie były regularnie umieszczane na Facebooku i stronie internetowej szkoły. O przyłączeniu się do akcji i udziale w konkursie informowały także lokalne media.

Za udział w akcji i zaangażowanie na rzecz pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom nasza szkoła otrzymała CERTYFIKAT od UNICEF Polska.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!

 

Dyplom UNICEF – WKŚ VI EDYCJA


Pierwsza Pomoc Przedmedyczna

W marcu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pierwsza Pomoc Przedmedyczna”. Organizatorem konkursu był Zespół Edukacyjny nr 4 w Drzonkowie. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość!

Informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Pierwszej Pomocy Przedmedycznej wpłynęło 36 prac. Jury Konkursowe w składzie: p. Katarzyna Sułkowska-Kulik – artysta-plastyk oraz p. Izabela Łuba – nauczycielka świetlicy, wyłoniło zwycięzców.

Okazało się, że wszystkie trzy pierwsze miejsca przyznano uczniom naszej szkoły. I tak:

  • I miejsce zajęła Kinga Szonda z kl. 2d
  • II miejsce przyznano Katarzynie Jarosławskiej z kl. 2d
  • III miejsce otrzymała Natalka Dudkowska z kl. 2a

Nagrody w imieniu Organizatorów wręczyła wicedyrektor szkoły pani Karolina Kopaczyńska. GRATULUJEMY!!!


Kartka Wielkanocna

W marcu wychowawcy ze świetlicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 zaprosili uczniów naszej szkoły do udziału w III Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania przemijającym zwyczajem wysyłania życzeń świątecznych na pocztówkach, kultywowanie wielkanocnych tradycji świątecznych oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i wrażliwości artystycznej. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu poprzedził wernisaż prac zorganizowany przez Zielonogórski Ośrodek Kultury w Bibliotece im. Norwida. Wśród prac prezentowanych na wernisażu znalazły się również kartki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Kurki wykonane przez Michalinę Czernicką zostały wykorzystane przez Organizatorów i stały się elementem graficznym Zaproszenia na wernisaż. Komisja Konkursowa przyznała uczniom naszej szkoły dwa wyróżnienia, które otrzymała Michalina Czernicka oraz Ksawery Sawicki. Gratulujemy!!!

 


Mistrz Ortografii

Znamy już wyniki „Mistrza Ortografii”. W tegorocznym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii” dla klas II-III, po zaszczytne I miejsce sięgnęła Zosia Grelowska z klasy 2b, II miejsce wywalczył Feliks Łapkin z klasy 3a, a na miejscu III znalazła się Julia Polita z klasy 3c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestniczącym w konkursie.


Finał miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego

5 kwietnia w Hydro(za)gadce odbył się finał miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę w kategorii klas 1-3 reprezentowali: Katarzyna Jarosławska oraz Kinga Szonda z klasy 2d oraz Michał Kleszczyński z klasy 2c.

Protokół z obrad Rady Artystycznej
Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego – FINAŁ MIEJSKI
Zielona Góra 5-6 kwietnia 2022 roku

Rada Artystyczna:
Maria Dokowicz
Marta Pohrebny

po wysłuchaniu 148 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych przyznała nagrody i wyróżnienia.

Jedno z wyróżnień otrzymała nasza reprezentantka – Katarzyna Jarosławska z kl. 2d.

Gratulujemy!

Zdjęcia z finału ze strony ZOK


Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej postanowili podziękować pani pielęgniarce – Barbarze Kosowicz, za Jej codzienna pracę, za życzliwość i uśmiech na twarzy.
Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!


Dziecięcy Konkurs Recytatorski – etap szkolny

31 marca odbyło się uroczyste podsumowanie szkolnego etapu Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego. W imieniu Pani Dyrektor nagrody laureatom wręczyła pani Arleta Konieczna. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie miejskim, który odbędzie się już niedługo w Hydro(za)gadce.


Dzień bez plecaka

Z inicjatywy klasy 8B i Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas IV-VIII zdecydowali się przynieść swoje szkolne pomoce we wszystkim co możliwe z wyjątkiem plecaków.
W piątek 1 kwietnia niemal każdy w szkole przyniósł swoje szkolne przybory i podręczniki w… czym popadnie. Pomysłów było mnóstwo: walizki, pufy, garnki, skrzynki na narzędzia, worki na śmieci, transportery dla zwierząt, wózki na zakupy, wózki dla lalek i wiele innych.
Dzień bez plecaka wywołał nie jeden uśmiech i naładował pozytywną energią na resztę dnia nauki. Osoby, które w tym dniu przyłączyły się do zabawy zwolnione były z odpytywania.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa 19.03.2022r odbyło się uroczyste otwarcie galerii przygotowanej przez Biankę Kulczyńską, uczennicę klasy 5a. Rysunki przedstawiają osoby z jej najbliższego kręgu głównie szkolnego. Bianka nie przestaje rysować, sprawia jej to ogromną radość i w każdej wolnej chwili wyciąga mazaki, aby coś narysować. Galeria miała na celu zwrócenie uwagi, na to, że osoby z Zespołem Downa również posiadają talenty, mają marzenia i że są wśród nas. Rysunki wywołały wiele uśmiechu na twarzach gości, którzy przybyli w tak licznym gronie, za co serdecznie dziękujemy. Bianka była bardzo zachwycona, że ten dzień był jej.

W poniedziałek uczniowie klasy 5a w geście solidarności założyli kolorowe skarpetki, które są symbolem święta osób z Zespołem Downa. W klasie 3c odbyły się warsztaty pokazujące akceptację i zrozumienie dla osób z trisomią 21. Uczniowie wykonali swoje kolorowe skarpetki, pracowali z kartami pracy oraz dyskutowali na temat Zespołu Downa, na koniec udali się obejrzeć galerię.
Zapraszamy do obejrzenia galerii, tych którzy jej jeszcze nie widzieli, tych co widzieli także 🙂

 


Turniej Jednego Wiersza
Dnia 21 marca w Hydrozagadce odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza. Uczniowie zielonogórskich szkół prezentowali na nim swoje wiersze. Wśród nich znaleźli się również uczniowie klasy 2b: Wojciech Kogut i Bartosz Lis. Wiersz Wojtka znalazł się w tomiku wierszy ,,Rzeczy najważniejsze”.
Serdeczne gratulacje dla naszych chłopaków!

Darów dla zielonogórskiego hospicjum
Szkolne koło wolontariuszy pod opieką p. Jarka Łopuchy i zespół nauczycieli do spraw wolontariatu wyszli z inicjatywą zebrania darów dla zielonogórskiego hospicjum z okazji obchodzonego 11 lutego Światowego Dnia Chorego. Wolontariusze przygotowali paczki z artykułami higienicznymi ( ręczniki papierowe, rękawiczki jednorazowe, różne środki czystości). Do akcji włączyło się (jak zawsze) nasze Przedszkole i oprócz darów przygotowali laurkę z życzeniami zdrowia i pozdrowieniami dla chorych. Efekt tej akcji serca widoczny jest na zdjęciach. Jesteśmy dumni, że mamy tak wspaniałych uczniów i rodziców gotowych włączać się do pomagania innym. Dziękujemy!

Szkolny etap Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego

Dnia 10 marca br., w naszej szkole odbył się Dziecięcy Konkurs Recytatorski. Wystąpiło w nim blisko 30 uczniów z klas I – VIII. Repertuar konkursu był bardzo bogaty. Najmłodsi uczniowie najchętniej recytowali wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Wśród uczniów starszych powodzeniem cieszyła się poezja Wisławy Szymborskiej. Występy młodych poetów oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Dyrektor Szkoły, pani Dorota Konopacka oraz członkowie: pani Elżbieta Fiałkowska oraz pani Adela Stępień.

W kategorii klas I – III:
I miejsce – Katarzyna Jarosławska z klasy II d
II miejsce – Michał Kleszczyński z klasy II c
III miejsce – Konga Szonda z klasy II d

Laureaci tej kategorii będą reprezentować naszą szkołę w Lubuskim Konkursie Recytatorskim w Zielonogórskim Ośrodku Kultury.

W kategorii klas IV – VI wyróżnienie zdobyli uczniowie z klasy IV a:
Nina Kopczyk i Franciszek Maślanka.

W kategorii klas VII – VIII wyróżnienie zdobyły uczennice z klasy VIII c:
Kaja Przybysz oraz Kinga Szajnicka.

Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: Arleta Konieczna i Marta Muszyńska


Akcja dzieci-dzieciom!

21 marca odbędzie się kiermasz ciast oraz pysznych wypieków przygotowanych przez klasę 8b. Dodatkowo na stoisku przy głównym wejściu sprzedawane będą produkty naszej firmy (filcowe serduszka, zakładki do książek oraz ekologiczne torby). Zapraszamy w godzinach od 7.30 do 11.40 (lub do wyczerpania zapasów). Zebrane pieniądze przekazane będą na wyprawkę szkolną dla nowych uczniów naszej szkoły (dzieci i młodzież z Ukrainy).
Stoiska będą znajdować się:
• przy głównym wejściu;
• koło świetlicy;
• na drugim piętrze nad sekretariatem.
Serdecznie zapraszamy, oraz liczymy, że pomożecie zebrać nam jak najwięcej pieniędzy!

!!!GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE!!!

UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

KONKURS NA „NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ”

Szanowni Państwo głosowanie w konkursie UNICEF na najbardziej oryginalną laleczkę rozpoczęte!!! Bardzo liczymy na Wasze wsparcie i pomoc w wygraniu głównej nagrody tego konkursu –  koncertu Majki Jeżowskiej!!! Każdy głos jest ważny więc GŁOSUJCIE NA NASZĄ SZKOLNĄ LALECZKĘ ANABELLĘ!!! Poproście o wsparcie w głosowaniu na naszą kandydatkę rodzinę, znajomych, sąsiadów! Każdy użytkownik portalu społecznościowego Facebook może oddać ze swojego konta tylko 1 głos na laleczkę. Głosowanie jest bezpłatne.

Głosowanie trwa od 10.03.2022 r. (godz. 11:00) do 18.03.2022 r. (godz. 11:00).

Link do głosowania na NASZĄ SZKOLNĄ LALECZKĘ:  https://wszystkiekoloryswiata.unicef.pl/lalka/141

 

głosowanie na laleczkę w konkursie UNICEF


UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

KONKURS NA „NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ”

Każda placówka realizująca projekt UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”, mogła wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalną laleczkę. Nagrodą jest koncert Majki Jeżowskiej – Ambasador Dobrej Woli UNICEF dla zwycięskiej placówki.

W poniedziałek 7 marca 2022 szkolna komisja konkursowa w składzie: pan Cezary Bednarczyk, pani Karolina Kopaczyńska, pani Agnieszka Bardelas, pani Ilona Kania, pani Malwina Popek, pani Małgorzata Lesicka, pani Halina Tokarczyk wybrała laleczkę, która będzie reprezentowała naszą szkołę w konkursie. Wybór był bardzo trudny ponieważ wszystkie z ponad 100 laleczek były piękne i oryginalne. Jury zdecydowało, ze w konkursie będzie nas reprezentowała laleczka Anabella wykonana przez uczennicę klasy 2 D. Serdecznie gratulujemy!!! Zwycięską laleczkę prezentujemy na załączonym zdjęciu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wszystkich zgłoszonych do konkursu lalek i do głosowania na NASZĄ REPREZENTANTKĘ  w Etapie II, który rozpocznie się 10.03.2022 r. (godz. 11:00), a zakończy 18.03.2022 r. (godz. 11:00).

wszystkiekoloryswiata.unicef.pl


UNICEF „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

Nasza szkoła bierze udział w jednym z najpopularniejszych projektów edukacyjno-pomocowych UNICEF – akcji  WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Ile kolorów ma świat? Jak wiele radości doświadczamy pomagając najbardziej potrzebującym? Odpowiedź na te pytania wydaje się oczywista! Poza fantastyczną zabawą towarzyszącą szyciu szmacianych laleczek, uczestnicy projektu przyczyniają się do poprawy losu setek tysięcy dzieci na świecie.

Zaangażowanie uczniów i całej społeczności szkolnej przerosło nasze najśmielsze oczekiwania! Dzieci z klas 1-3 oraz młodzież z klas 4-8 przekazała ponad 100 laleczek!!! Wszystkie są piękne, oryginalne i w wykonaniu każdej  z nich widać włożone serce oraz ogrom pracy. Bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

Już wkrótce poinformujemy o terminie i szczegółach organizacji kiermaszu podczas, którego będzie można zakupić szmaciane laleczki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany do UNICEF Polska w ramach wsparcia akcji pomocowej szczepień dzieci w Afryce.

 


Szanowni Państwo

Zespół Edukacyjny nr 3 w Zielonej Górze jako szkoła partnerska UNICEF POLSKA w tych trudnych chwilach solidaryzuje się z Ukrainą i jej mieszkańcami. Zespół do spraw współpracy z zagranicą oraz organizacjami UNICEF, UNESCO przesyła Państwu informacje, jak można pomóc dzieciom na Ukrainie. UNICEF jest organizacją humanitarną działającą na rzecz dzieci na całym świecie, która teraz włączyła się w pomoc dzieciom na Ukrainie. Liczymy na Państwa pomoc i wsparcie dla dzieci w kraju ogarniętym wojną.

Z wyrazami szacunku

przewodnicząca zespołu

Agnieszka Grzesik

http://unicef.pl/ukraina


Zbiórka dla Ukrainy!

Drodzy Rodzice wraz z uczniami! Nasza szkoła w tych trudnych chwilach solidaryzuje się z obywatelami Ukrainy. Dlatego postanowiliśmy zorganizować dla nich zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Szczegółowe informacje na plakacie.

 


„Świąteczna kartka z Aniołkiem”

31 stycznia rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Świetlic pod hasłem „Świąteczna Kartka z Aniołkiem”. W konkursie wzięło udział 12 zielonogórskich szkół podstawowych. Łącznie wpłynęło 48 prac plastycznych. III miejsce przypadło uczennicy naszej szkoły – Kindze Szonda.

Gratulujemy!!!

Ze względów pandemicznych nie odbyło się uroczyste wręczenie nagród. W imieniu Organizatorów, Kindze nagrodę wręczyła wicedyrektor szkoły, Pani Karolina Kopaczyńska.


DRUGA STRONA KSIĘŻYCA – monochromatycznie… Wylądowaliśmy!

„Zaprosiliśmy Was do udziału w kolejnej edycji Miejskiego Konkursu Plastycznego. Tym razem zabieraliście Nas w kosmiczną podróż…
Otrzymaliśmy 336 prac z 20 placówek z Zielonej Góry, z których rada artystyczna wybrała 82 najlepsze prace. Po kosmicznych turbulencjach zapraszamy Was do poznania młodych artystów, których prace możemy podziwiać w internetowej galerii. Tak jak w ubiegłym roku, w tym również, nie odbędzie się uroczysty wernisaż z wręczeniem nagród… Dlatego też nagrody przekazane zostaną do szkół, a my szykujemy jeszcze jedną niespodziankę”.

Nagrody i Tytuł Laureata otrzymali: Malwina Pluta oraz Bruno Niewiadomski, natomiast wyróżnienie – Oliwia Tomczyk.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, które w imieniu Organizatorów, wręczyła wicedyrektor szkoły Pani Karolina Kopaczyńska.

GRATULUJEMY!!!

Organizatorem konkursu był Zielonogórski Ośrodek Kultury.


Moja ulubiona książka na zimę

Uczniowie klas I-III z zielonogórskich szkół zostali zaproszeni do udziału w konkursie plastycznym „Moja ulubiona książka na zimę” i z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty.

Otrzymaliśmy wiele wspaniałych prac z kilku zielonogórskich szkół. Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną pomysłowością i wykonali oryginalne prace, używając różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa nie miała łatwego zadania.

Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce – Tymon Torpiłowski (SP13)
  • II miejsce Klaudia Kwiczak (SP21)
  • III miejsce – Jagoda Smoilńska (ZE5)

Serdecznie gratulujemy!!!


Dzień Bezpiecznego Internetu

Przed nami Dzień Bezpiecznego Internetu, zachęcamy do pobrania i przeczytania poniższego poradnika dla rodziców

Szkodliwe treści w Internecie


Odznaka Honorowa PCK

Kapituła Odznaki Honorowej w uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, nadała naszej szkole ODZNAKĘ HONOROWĄ PCK III. stopnia. 14 września w Filharmonii Zielonogórskiej w ramach obchodów Wojewódzkich Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK, odznakę z rąk wojewody Władysława Dajczka, odebrała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 Pani Dorota Konopacka.


Ferie zimowe

W naszej szkole, jak co roku, odbyły się zorganizowane zajęcia w ramach ferii zimowych. W tym roku pod hasłem:

W Zielonej Górze ferie rozpocząć czas, bo moc atrakcji czeka nas!”.

Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawe zajęcia, które nawiązywały do jubileuszy naszego miasta. W 2022 roku przypada, bowiem jubileusz 800-lecia założenia Zielonej Góry oraz w przyszłym roku – 700-lecia uzyskania praw miejskich.

W ramach zajęć dzieci obejrzały przygotowaną prezentację o Zielonej Górze, wybrały się na spacer uliczkami miasta z przewodnikiem, poznając historię i oglądając zabytki, wzięły taż udział w zajęciach plastycznych. Bardzo chętnie uczestniczyły również w zajęciach kulinarnych przygotowując zdrowe owocowe-warzywne koktajle w barwach Zielonej Góry oraz zagrały w grę „Monopoly – Zielona Góra”. Wykorzystując plastikowe kubeczki oraz zielono-biało-żółte karteczki – kodowali symbole naszego miasta.

Dzieci uczestniczące w zajęciach odwiedził również policjant – sierżant sztabowy pan Andrzej Moszko, który przypomniał podstawowe zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie.

Nie zabrakło również zajęć rozwijających kreatywność, zabaw integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej KLANZA, zajęć sportowych, zabaw na śniegu oraz leśnych podchodów.

Zajęcia zorganizowano dzięki zaangażowaniu Dyrektora Zespołu oraz dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra.


Konkurs plastyczny „Po prostu bezpiecznie”

22 grudnia Narodowy Fundusz Zdrowia nagrodził zwycięzców konkursu plastycznego „Po prostu bezpiecznie”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych. Na konkurs wpłynęło 70 prac plastycznych.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce – Alex Olczyk kl. 4c

2 miejsce – Wiktoria Ponicka kl. 4b

3 miejsce – Alicja Łuszczyńska kl. 4b

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

 nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

JAN PAWEŁ II

Wszyscy jesteśmy św. Mikołajami!

            Po raz kolejny udało nam się wspólnie przygotować „Szlachetną Paczkę” i uszczęśliwić człowieka. Pan Tomasz otrzymał od nas prezenty o wartości ok. 6000 zł. Ponad 3000 przeznaczyliśmy na zakup węgla! Podarowaliśmy również mnóstwo trwałej żywności, środków czystości i tego, co niezbędne do godnego funkcjonowania. Ponownie udowodniliśmy, że jesteśmy zespołem, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, że jesteśmy ludźmi o wielkich sercach!

Jeszcze raz dziękujemy za wspólne działanie!

                                                                                                    Zespół do Spraw Wolontariatu


Konkurs „Mój Bezpieczny Dom”

Pola Bednarczyk z klasy 4b zdobyła 1 miejsce w Indywidualnym Konkursie „Mój Bezpieczny Dom” zorganizowanym przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. 19 listopada 2021r. w imieniu Komendanta Głównego, zwyciężczyni nagrodę wręczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze bryg. Piotr Jankowiecki .
Gratulujemy Poli sukcesu!

Szkolny konkurs „Gdzie dom, tam serce moje – rodzina”

Laureatami szkolnego konkursu poetyckiego „Gdzie dom, tam serce moje – rodzina” zorganizowanego przez Panią Lillę Wójkiewicz zostali:

Cyprian Sanocki kl. 4 b

Oskar Sowa kl. 4 c

Karolina Petela kl. 4 c

Zwycięzcom gratulujemy, wykazali się niezwykłym talentem.


Zbiórka kasztanów

Zakończyła się akcja zbiórki kasztanów, która miała w szkole formę konkursu. Łącznie zebrano 823,30 kg kasztanów i wyłoniono zwycięską klasę. Pierwsze miejsce zajęła klasa 1a, która zebrała 253,60 kg kasztanów, tym samym zdobywając puchar Kasztaniaka Roku 2021. Drugie miejsce zajęła klasa 5b z wynikiem 112,20 kg oraz trzecie miejsce zajęła klasa 2d, która zebrała 91,90 kg.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim klasom za wzięcie udziału w akcji.

Koordynator akcji Dorota Krawczak – Dzieńdziura


UNICEF dyplom

UNICEF dyplom

Dyplom UNICEF – Prawa Dziecka


„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;

 nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”

JAN PAWEŁ II

PO RAZ TRZECI SZUKAMY LUDZI O WIELKIM SERCU!

Zespół Edukacyjny nr 3  ponownie włącza się do akcji

SZLACHETNA PACZKA

logo szlachetna paczka

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI!

POMÓŻMY RODZINOM

PRZED ŚWIĘTAMI !

PAN TOMASZ

Historia Rodziny

            Pan Tomasz ma 70 lat, jest osobą samotną, niepełnosprawną i schorowaną. Pierwsze problemy zaczęły się od zdiagnozowania cukrzycy. Około 10 lat temu właśnie przez cukrzycę Panu Tomaszowi amputowano pierwszą nogę. Do tego doszła choroba trzustki. Nie tak dawno, bo ponad rok temu lekarze musieli amputować Panu Tomaszowi drugą nogę, aby ratować jego życie. Pan Tomasz jest po udarze, który skutkował lekkim niedowładem ręki. Dom, w którym mieszka jest w opłakanym stanie. Mieszka w bliźniaczym domu jednorodzinnym. Jest tam kuchnia, jeden pokój i łazienka. Budynek nadaje się do generalnego remontu. Ostatnia inwestycja Pana Tomasza to częściowe ocieplenie domu, ponieważ na całe zabrakło pieniędzy. Pan Tomasz większość czasu spędza w kuchni, tam gdzie jest najcieplej. Przez okno dogląda kur i spogląda na kwiaty, które jeszcze wcześniej uwielbiał pielęgnować. Zagląda zza firany z nadzieją, że może ktoś go odwiedzi. Pan Tomasz ma duże trudności finansowe. Otrzymuje emeryturę, ok. 1400 zł, z której po odliczeniu kosztów utrzymania i leczenia (1200 zł) zostaje 200 zł. Martwi się, czy będzie go stać na leki, w tym na leki przeciwbólowe. Pozostaje mu niewiele na jedzenie i nie stać go już nawet na opał. Przez amputację nogi i zaburzone krążenie, Pan Tomasz ciągle odczuwa dyskomfort związany z nieustającym zimnem w domu.

Piękno Rodziny

            Pan Tomasz jest w znacznym stopniu osobą niepełnosprawną. Porusza się na wózku inwalidzkim, jest po udarze i choruje na cukrzycę. Mimo swoich trudności nie załamał się całkowicie. Cieszy się z każdej chwili, szczególnie gdy ktoś go odwiedza. Czasami w odwiedziny  przychodzą sąsiedzi  i pomagają  jak mogą. Pan Tomasz jest miłośnikiem zwierząt, ma kota, którego traktuje jak członka rodziny. Docenia pomoc szwagra w opiece, z rodziny praktycznie tylko on mu został.

 

POTRZEBY RODZINY

Węgiel

Zbliża się zima, a Pan Tomasz nie ma pieniędzy na opał. Z jego emerytury prawie nic mu nie zostaje. Już teraz ma bardzo zimno w domu. Piec jest również bardzo stary i mało wydajny, dlatego potrzebuje dużej ilości opału.

Środki czystości

Pampersy dla dorosłych rozmiar L, obecnie ma z firmy „Tena”.

Inne potrzeby materialne

Taczka na węgiel

W tym roku przede wszystkim zbieramy fundusze na węgiel.

Pieniądze będzie można składać do puszek znajdujących się w portierni i bibliotece szkolnej.

                                                                                             Dziękujemy!

Zespół do Spraw  Wolontariatu


Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2021 r. w Zielonej Górze odbyły się wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W tym uroczystym dniu naszą szkołę – Zespół Edukacyjny nr 3  – reprezentowali uczniowie klasy 8b: Filip Szonda, Martyna Bania, Malwina Zając.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – UNICEF
#dlakazdegodziecka

Ponieważ jesteśmy szkołą członkowską UNICEF, świetlica szkolna włączyła się  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przez cały tydzień uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej podejmowali wiele wspólnych działań przybliżających wiedzę na temat ich praw. Oto działania, które zostały zrealizowane:

– prezentacja medialna dotycząca praw i obowiązków,

– gazetka tematyczna na szkolnym korytarzu,

– pogadanki na podstawie układanek i plansz edukacyjnych,

– czytanie opowiadań z książki Artura Maciaka pt. „Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa”,

– wykreślanki interaktywne na platformie LerningApss,

– piosenka „Prawa Dziecka”,

– zajęcia plastyczne – tematyczne kolorowanki,

– wspólne, pamiątkowe zdjęcia z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2021 UNICEF

Już niedługo 20 listopada 2021 r. przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Jako szkoła członkowska UNICEF dołączamy w tym roku również do obchodów!!! Nie możemy jednak w tym roku przeprowadzić obchodów zbiorowo jak to miało miejsce 2 lata temu, ale zaakcentowanie tego dnia w trochę zmienionej formie chcielibyśmy przeprowadzić 19 listopada (piątek). Bardzo prosimy, aby uczniowie by tego dnia ubrali się na niebiesko lub mieli chociaż niebieskie dodatki. W holu będzie specjalne miejsce, w którym klasy będą mogły zrobić sobie zdjęcie. Być może klasy zechcą przystroić w tym dniu swoją salę lekcyjną na niebiesko (balonami, dekoracjami, girlandami, serduszkami, niebieskimi odciskami dłoni…).

UNICEF Polska – Konwencja o prawach dziecka

Prezentacja o prawach dziecka

UNICEF Polska – Plakat – konwencja o prawach dziecka

UNICEF Polska – Książeczka o prawach dziecka dla najmłodszych


Konkurs „Ojczyzno Ma”

5 listopada w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbył się finał kolejnej edycji konkursu „Ojczyzno Ma”, którego organizatorem jest diecezjalna Akcja Katolicka. Konkurs był skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat Polski z zakresu historii, geografii, religii czy administracji. W finałowej rozgrywce zmierzyło się 30 osób z różnych zakątków diecezji. W części pisemnej wyłoniono najlepszą dziesiątkę, która wystartowała w etapie ustnym. Znalazł się w niej Jeremi Łepecki, uczeń naszej szkoły, uzyskując tytuł finalisty oraz Zofia Woźna, Kiara Harasimiuk i Hanna Dżyga. Gratulujemy!


Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” realizowanego przez uczniów klas 1-3 pod opieką Anny Wańczko i Adeli Stępień dzieci zostały zabrane w magiczny świat dźwięków. Dzięki uprzejmości naszego muzyka, Pana Michała Nienadowskiego, dzieci wzbogaciły język o nowe słowa: rezonans, otwór rezonansowy, miech, klawisze, kalafonia, legato, staccato, crescendo, diminuendo. Zapoznały się z dźwiękami wydawanymi przez akordeon, gitarę, kontrabas. Wskazywały, które dźwięki są smutne – wesołe, niskie – wysokie, szybkie – wolne, krótkie – długie, ostre – okrągłe. Uczniowie mieli możliwość zagrać na wybranych instrumentach. Dzieci były zafascynowane przeprowadzonymi zajęciami.


Warsztaty kulinarne – klasa 7c

Dzięki warsztatom kulinarnym zorganizowanym 9 listopada w ramach współpracy z fundacją „Nasze Wolne Życie” klasa 7 c spędziła fantastycznie i owocnie czas!!! Jak zrelacjonowali nasz pobyt pan Przemek i pani Małgosia? „U nas, powiemy niedługo, dzień jak co dzień 🙂 Wrzawa i akcja. 7 c z SP 21 Zielona Góra przyjechała upiec sobie chlebki i poznać tajniki wypieku pieczywa. Rodzaje mąki, co to jest gluten, jak wyrabiać ciasto, ile trwa cały proces… oni to już wiedzą! Dziękujemy Pani Agnieszce Grzesik za pomysłowe działania, pomoc i zdjęcia!” W ramach warsztatów 7 c realizowała także zadanie konkursowe z programu Winiary Gotuj się na zmiany – „Świętujemy, że nie marnujemy“.


W terenie i w klasie na lekcjach przyrody
Uczniowie klasy 4 b i 4 c podjęli się trudnego zadania wykonania szkicu szkoły i terenu wokół niej. Najpierw podczas lekcji przyrody udaliśmy się na zajęcia w terenie – wokół szkoły. Podczas tych zajęć uczyli się orientować mapę za pomocą kompasu i charakterystycznych obiektów oraz mierzyć odległości za pomocą kroków. Ważnym zadaniem było obserwowanie i notowanie, jakie obiekty znajdują się wokół szkoły i jak wygląda budynek samej szkoły.
Na kolejnej lekcji przyrody, tym razem w klasie uczniowie wykonywali samodzielnie szkic szkoły i terenu wokół niej. Musieli wymyślić znaki topograficzne, opisać je w legendzie i wreszcie narysować budynek szkoły i charakterystyczne obiekty wokół niej. Ważnym zadaniem było również oznaczenie kierunków geograficznych.
Prace uczniów przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zachęcam do obejrzenia galerii.

Akcja BohaterON po raz trzeci w naszej szkole! 

W tym roku, uczniowie naszej szkoły, realizując akcję BohaterON przygotowali prawie czterdzieści listów i kartek dla Powstańców Warszawskich.  

Projekt ma sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń historycznych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej     i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje życie dla ojczyzny, stały się wzorami do naśladowania.  

Jan Paweł II powiedział:  „Naród , który traci pamięć, traci swą tożsamość”,a my realizując projekt BohaterON chcemy podkreślić, że pamiętamy o tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce. 


Pamiętamy o chorych – dajemy nadzieję!

Pola Nadziei to kampania, w którą włączamy się od kilku lat. W ramach tegorocznej akcji sprzedaliśmy tysiąc cebulek. Na konto Zielonogórskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Domowe im. św. Pawła zostało przelane 2600 zł.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia. Celem prowadzonej akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję.


Projekt edukacyjny „Gramy zmysłami”

Realizacja zadań terapeutycznych i logopedycznych w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Zadanie na październik – sensoryczne drzewo. Każda gałąź drzewa wymagała od dziecka realizacji zadania pedagogicznego lub logopedycznego.
Realizatorzy projektu: uczniowie klas 1-3 pod opieką Adeli Stępień (logopeda) oraz Anny Wańczko (pedagog terapeuta)


Dzień Języków Obcych

Z okazji Dnia Języków Obcych, obchodzonym 26 września, uczniowie klas 1-3 oraz 4-8 wykonali prace projektowe przybliżające społeczności szkolnej różnorodność języków europejskich oraz ciekawostki z różnych stron świata.

Nad całością czuwały nauczycielki języków obcych:
Anna Kucharczyk, Agnieszka Grzesik oraz Edyta Koprowicz.