Zajęcia w ramach koła szachowego dla dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej


Tak w lutym spędzaliśmy czas w świetlicy


Świetlicowa galeria talentów

Talentów ciąg dalszy 😊 tym razem prace plastyczne do Świetlicowej Galerii Talentów przygotował Kuba Nowaczyk z klasy 3a. Zachęcamy do zapoznania się z twórczością 😊


Piknik edukacyjny w Leśnej Osadzie

Dzisiaj, tj. 28 lutego odbył się edukacyjny piknik w Leśnej Osadzie w ramach VII edycji Eko Choinka. Inicjatywa ta, organizowana przez Urząd Miasta Zielona Góra i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze (RDLP), jest wyjątkowym przedsięwzięciem, gdyż ma istotne cele, m.in. związane z propagowaniem wiedzy na temat ochrony zasobów przyrodniczych i klimatu oraz rozwijaniem wrażliwości wobec środowiska.

W ramach zajęć świetlicowych do Leśnej Osady wybrali się uczniowie klasy 2d. Wykazali się dużą wiedzą na temat zwierząt leśnych, ptaków oraz drzew. Na INDEKSIE PRZYJACIELA PRZYRODY na każdym stanowisku uzyskiwali kolejne pieczątki. Na zakończenie czekała dzieci miła niespodzianka – w ten chłodny dzień wyśmienicie smakowała gorąca czekolada.

Do szkoły dzieci wróciły pełne wrażeń! Dziękujemy Organizatorom za tą niezwykłą podróż po leśnych zakamarkach. Do zobaczenia za rok!


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Członkowie zielonogórskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego (pracownicy Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego) zaprosili uczniów zielonogórskich szkół na świętowanie Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Święto to obchodzone jest 21 lutego i ma pomóc w ochronie różnorodności językowej, a przede wszystkim promować dbałość o polszczyznę i poprawne zachowania językowe.

Tuż po feriach zimowych w naszej świetlicy dzieci wzięły udział w okolicznościowych zajęciach, które przybliżyły im ideę Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Poczytały „Wierszyki ćwiczące języki”, dowiedziały się co to jest metagram oraz palindrom. Z wielką radością same układały metagramy i wyszukiwały palindromów. W zespołach układały też nowe słowa z liter wyrazu: LITERATURA.


Dzień Dinozaura

26 lutego obchodziliśmy w świetlicy Dzień Dinozaura. Była to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat istot, które już dawno wyginęły. Dzieci obejrzały film edukacyjny, wysłuchały opowieści o życiu tych gadów, dowiedziały się ile trwało ich „panowanie” na ziemi oraz, że wbrew obiegowej opinii dinozaury nie wymarły całkowicie, ponieważ ich współczesnymi potomkami są ptaki.
Oglądały ciekawe książki ukazujące różne gatunki tych gadów oraz przygotowały plakat o ciekawostkach z ich życia.
Była to wspaniała podróż do przeszłości, która była niesamowitą lekcją historii!

Dzień kota


Galeria Talentów

Kolejna odsłona talentów 😊 tym razem prace na ŚWIETLICOWĄ GALERIĘ TALENTÓW przygotowała Larysa Jurowata z klasy 2d. Zachęcamy do podziwiania 😊


Miła niespodzianka

Ze względu na niekorzystne prognozy pogodowe, planowany piknik edukacyjny w Leśnej Osadzie, który miał się odbyć dzisiaj 7 lutego br. na starówce, w ramach akcji Eko Choinka, został odwołany i przełożony na późniejszy okres.
Było na niezmiernie miło, ponieważ Organizatorzy pikniku odwiedzili nas dzisiaj w szkole i przywieźli … słodkie niespodzianki. Bardzo dziękujemy i czekamy na nowy termin pikniku!


Patyczaki – tajemnice ich życia i zachowań

Na dzisiejszych zajęciach w świetlicy szkolnej dzieci wysłuchały opowieści Weroniki Bąk pod hasłem „Mam patyczaki”. Weronika jest naszym świetlicowym fachowcem w sprawach patyczaków, ponieważ posiada ich aż siedem. Odpowiedziała na wszystkie pytania dzieci dotyczące życia patyczków, sposobu ich karmienia, wyglądu oraz sposobu poruszania się. Dzieci obejrzały również film edukacyjny o patyczakach a następnie odczytywały ciekawostki związane z tymi owadami. Kolorowały również malowanki.

Bardzo dziękujemy Weronice za tę ciekawą lekcję.



Psu na budę 😊

Nasza szkoła w listopadzie zaangażowała się w akcję charytatywną Psu na budę. Patronatem akcji jest organizacja Inicjatywa dla zwierząt. Akcję w szkole zorganizował Mały Samorząd Uczniowski wraz ze świetlicą. Na początku dzieci przygotowały plakat rozpowszechniający akcję, która polegała na zbiórce żywności, akcesoriów oraz środków czystości dla zwierząt. Następnie przez ponad miesiąc dzieci przynosiły potrzebne zwierzętom rzeczy. Dzięki wielkim sercom i dobroduszności dzieci, rodziców, pracowników szkoły, udało się zebrać mnóstwo potrzebnych rzeczy! Zebraliśmy ponad 140kg mokrej karmy! Niecałe 40kg suchej karmy! W darach były również żwirki, zabawki, smaczki, smycze, obroże i środki czystości! Na początku grudnia wszystkie rzeczy ze zbiórki zostały odebrane a szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom 😊 Zwieńczeniem tej wspaniałej akcji były odwiedziny Pani Kasi – Przewodniczącej Organizacji oraz jej cudownego pieska Zuzi, która przeprowadziła zajęcia na temat działań organizacji. Opowiedziała wiele ciekawych faktów o  zwierzętach oraz odpowiedziała na wiele interesujących pytań zadanych przez dzieci.. 😊 Po zajęciach Kasia wręczyła dzieciom kalendarze, a my wręczyliśmy podziękowanie i drobny upominek w postaci karmy 😊

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc tej w akcji!

Michalina Grinig


Czwartkowy poranek z malowankami


Patyczak

Od wtorku w naszej świetlicy – w specjalnie przygotowanym terrarium, zamieszkał patyczak, owad, który znakomicie opanowały sztukę kamuflażu. Jego wygląd do złudzenia przypomina patyki. Zwykle patyczaki prowadzą spokojny tryb życia, ale mimo to ich obserwacja jest niezwykle ciekawym doświadczeniem.

W związku z tym w świetlicy wychowawcy ogłosili konkurs na imię dla naszego patyczaka. Swoje propozycje może zgłosić każdy uczeń uczęszczający do świetlicy. Tuż po feriach zimowych komisja wybierze najbardziej oryginalną propozycję a jej autor otrzyma nagrodę.

Zachęcamy do udziału w konkursie


Świetlik miesiąca

Świetlikiem miesiąca stycznia została Sandra Mazur z klasy 2d. Otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a także przechodni puchar, który przekazała Sandrze Hania z klasy 2a. Przez najbliższy miesiąc o puchar w swojej klasie dbać będą uczniowie klasy 2d.

Gratulacje Sandra!!!


Tak w styczniu spędzaliśmy czas w świetlicy


Międzynarodowy Dzień LEGO

28 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień LEGO. Z tej okazji w świetlicy przez cały tydzień powstały bardzo kreatywne budowle. Dzieci poznały historię klocków oraz dowiedziały się, co oznacza nazwa – „leg godt”, czyli, „baw się dobrze”. Dzieci poznały ciekawostki na temat tych najsłynniejszych na całym świecie klocków, oglądały film edukacyjny, ale przede wszystkim świetnie się bawiły!!!


My się zimy nie boimy – ciepłe sweterki


Kolorowy świat bałwanków


Dzień Babci i Dziadka


Zabawy integracyjne w świetlicy szkolnej



W krainie Królowej Śniegu ❄️


Pewnego dnia w środę …


Piątkowe zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej – My się zimy nie boimy!


Wielki świat projektantów mody karnawałowej

W piątek świetlica szkolna zamieniała się w wielką pracownię artystyczną. Każdy, uruchamiając swoją wyobraźnię, stworzył niepowtarzalną propozycję karnawałowego stroju. Zapraszamy do oglądania i podziwiania przygotowanych projektów z kolekcji karnawałowej!


Czwartkowy poranek w świetlicy z mandalami


W karnawale, w karnawale…

Przez cały pierwszy tydzień w nowym roku dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w różnych zabawach karnawałowych!

Poznały historię karnawału i masek, które są nieodłącznym elementem stroju karnawałowego, oglądały filmy edukacyjne o weneckim i brazylijskim karnawale,  a także przygotowały dekorację karnawałową ozdabiając balony. Kolorowały również maski, w których następnie pozowały do pamiątkowych zdjęć.


Świetlicowa galeria talentów

W świetlicy rozpoczęliśmy prezentować talenty uczniów 😊 Na korytarzu szkolnym przy świetlicy ustawiono tablicę, na której będą prezentowane prace dzieci. Pierwsza wystawa – to prace Sofii Temnovej z klasy 3a. Zapraszamy do podziwiania ☺️

Michalina Grinig


Świetlik miesiąca

Świetlikiem miesiąca grudnia została Hanna Światlak z klasy 2a. Hania otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a także przechodni puchar, który przekazała Hani Sofia z klasy 3a. Przez najbliższy miesiąc o puchar w swojej klasie dbać będą uczniowie 2a.

Brawo Haniu!!!


Witamy w świetlicy Nowy Rok

Podczas pierwszych w nowym roku zajęć w świetlicy szkolnej dzieci poznały legendę pt. O Nowym Roku i młynarzu Sylwestrze, poznały historię kalendarza oraz wzięły udział w zabawie dydaktycznej związanej z nazwami miesięcy.


Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

18 grudnia otrzymaliśmy informację ze Szkoły Podstawowej nr 18 o wynikach międzyszkolnego konkursu plastycznego pod hasłem Najpiękniejsza ozdoba choinkowa. Wśród laureatów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Hania Światlak oraz Hania Gordziejko.
Gratulujemy!!!


Tak w grudniu spędzaliśmy czas w świetlicy



Takie gipsowe ozdoby przygotowały dzieci w świetlicy


Tradycje świąteczne w Polsce i na świecie

W świetlicy szkolnej dzieci poznały tradycje obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia  w Polsce. Dowiedziały się również, jak święta obchodzone są na świecie. Odczytały też listy od kolegów z różnych stron świata, którzy opowiadali o tym, jak w ich kraju obchodzone są święta.


Kartki świąteczne z życzeniami


Międzynarodowy Dzień Herbaty w świetlicy szkolnej


Bożonarodzeniowe warsztaty z rodzicami w świetlicy szkolnej

14 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Zadanie uczestników warsztatów polegało na wspólnym przygotowaniu czterech bożonarodzeniowych ozdób. Wszystkie pary spisały się na medal!

Mamy nadzieję, że przygotowane ozdoby będą cudowną dekoracją tegorocznych świąt. Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach i już zapraszamy na kolejne – wielkanocne!

Marta Muszyńska, Michalina Grinig, Sylwia Szonda, Hubert Muszyńki


Wystawa

15 grudnia, na zaproszenie Pana Cezarego Badnarczyka, dzieci ze świetlicy miały możliwość uczestniczenia w wystawie prac przygotowanej przez uczniów klas siódmych. Wystawa pod hasłem Szkoła uczuć prezentowała portrety, które są odpowiedzią na zagadnienia związane z kierunkiem w sztuce zwanym ekspresjonizmem. Dzieci w uwagą wysłuchały przemówienia Pana Cezarego a wszystkich autorów prac nagrodziły gromkimi brawami. To była niezapomniana chwila ze sztuką. 🙂


Choinka z kolorowych patyczków, guzików i makaronu

14 grudnia w świetlicy szkolnej klasy: 1b, 1c, 2a, 2b oraz 3b, wzięły udział  w międzyklasowym konkursie Choinka z kolorowych patyczków, guzików i makaronu.

Wszystkie grupy przygotowały niepowtarzalne choinki przystrojone w makaronowe łańcuchy oraz guzikowe bombki. I wszystkie były piękne!!!

Ostatecznie I miejsce przyznano klasie 2b.


Wokół świetlicowej choinki


Ubieramy choinkę!


Kartka z Aniołkiem

12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Świetlicowego pod hasłem Kartka z Aniołkiem.
Zaproszeni goście – uczestnicy konkursu, wzięli udział w warsztatach plastycznych, a następnie dyrektor SP 8 wręczył nagrody i pamiątkowe dyplomy laureatom konkursu.
Uczennica naszej szkoły – Pola Wachowska Najbor zajęła III miejsce.
GRATULUJEMY POLA!!!


Najpiękniejsza ozdoba choinkowa

Na początku grudnia wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie świetlicowym na Najpiękniejszą ozdobę choinkową, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 18.

Prace konkursowe wykonali: Piotr Andrzejewski, Hania Gordziejko, Pola Peśla, Wojtek Potaś, Milena Miężał, Pola Ignatowicz, Jola Jędrych, Aleksandra Żurańska, Hania Światlak oraz Ewa Nowak.


Rozstrzygnięcie konkursu „Archeologiczne ozdoby świąteczne”

Dziś mamy 6 grudnia 🎅🎁, a więc nastał czas rozstrzygnięcia naszego konkursu plastycznego pt. „Archeologiczne ozdoby świąteczne”🎄 Dziękujemy wszystkim za udział, wykazaliście się nie lada kreatywnością tym samym utrudniając zadanie Jury. Po burzliwych konsultacjach z udziałem kamiennego pięściaka i buławy z Łagowa, udało nam się wyłonić zwycięzców 🎉

Kategoria grupy zorganizowane, nagroda: lekcja muzealna +niespodzianka;

I miejsce ex aequo:

Przedszkole „Nibylandiaw Świdnicy

Zespół Edukacyjny nr 3 w Zielonej Górze (świetlica) SP 21

Wszystkie wykonane przez uczestników ozdoby prezentowane były na choince ustawionej w Muzeum Archeologicznym Środkowego Nadodrza.


Plastyczny piątek w świetlicy szkolnej – świąteczne reniferki

Świąteczne karaoke 

Mikołajki w świetlicy szkolnej


W oczekiwaniu na Mikołaja

 

 


Listy do św. Mikołaja

Na kilka dni przed Mikołajkami, w świetlicy szkolnej dzieci wysłuchały opowiadania  Elżbiety Pałasz pt. Wielka kłótnia o Świętego Mikołaja, obejrzały film animowany Prawdziwa historia św. Mikołaja, a także wzięły udział w zajęciach plastycznych – listy do św. Mikołaja w formie skarpetek. Wszystkie skarpetki zostały wywieszone na tablicy na szkolnym korytarzu – tak dla przypomnienia Mikołajowi o marzeniach dzieci…


Ten magiczny czas … 

Przed świętami wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na projekt kartki pocztowej o tematyce świątecznej i zimowej „Ten magiczny czas…” organizowanym przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Prace wykonały: Weronika Bąk oraz Pola Wachowska-Najbor.


Piątkowy dzień w świetlicy szkolnej 1.12.2023


Kolejny plastyczny piątek

Tym razem dzieci przygotowały bombki, które ułożone zostały w świetlicową choinkę.


Świetlik miesiąca

Świetlikiem miesiąca listopada została Sofia Temnova z klasy 3a. Sofia otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a także przechodni puchar, który przekazała Sofii Karolcia z klasy 2a. Przez najbliższy miesiąc o puchar w swojej klasie dbać będą uczniowie 3a.

Brawo Sofia!!!


Kartka z Aniołkiem

Pod koniec listopada wzięliśmy udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym Kartka z Aniołkiem, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 na Jędrzychowie.

W naszej świetlicy prace konkursowe wykonali: Oliwia Tomczyk, Pola Wachowska – Najbor, Sandra Mazur, Jolanta Jędrych oraz Wojciech Potaś


Tak w listopadzie spędzaliśmy czas w świetlicy


Czwartkowy poranek z grami planszowymi


Spacer po Zielonej Górze

29 listopada w Zespole Edukacyjnym nr 1 na Chynowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Spacer po Zielonej Górze. Na konkurs wpłynęło 281 prac plastycznych, z czego ponad 160 zakwalifikowano do wystawy. W konkursie wzięło udział 19 zielonogórskich placówek oświatowych.
Wśród laureatów i wyróżnionych uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.
W kategorii klas I-III – Oliwia Tomczyk, Magda Roszak, Maria Kaźmierczak-Piwko oraz Pola Wachowska-Najbor (opiekun: pani Marta Muszyńska).
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy sukcesu wszystkim nagrodzonym uczniom!


Świetlicowa Księga Imion

W tym tygodniu poznawaliśmy w świetlicy znaczenie naszych imion. Układaliśmy je z kolorowych patyczków oraz kolorowego makaronu. Każdy napisał kilka słów o pochodzeniu i znaczeniu swojego imienia. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów o sobie, swoich kolegach i koleżankach, ponieważ to jakie imię nosimy wpływa na to kim jesteśmy, gdyż u ludzi o tym samym imieniu obserwuje się podobne cechy charakteru…


Dzień Misia w świetlicy szkolnej

Do wspólnego świętowania zaproszone zostały wszystkie dzieci z klas I-III, które kolorowały duże, naprawdę duże miśki!


Moja jesienna kartka

23 listopada w Szkole Podstawowej nr 17 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego Świetlic pod hasłem Moja jesienna kartka. Zanim ogłoszono wyniki konkursu dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały piękne, jesienne sowy.

Nagrodę otrzymały: Pola Wachowsak-Najbor oraz Milena Miężął, wyróżnienie: Marysia Wańtuch, Ewa Nowak, a także Nazar Ferorov. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.
GRATULUJEMY!!!


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w świetlicy szkolnej


Archeologiczne ozdoby świąteczne

Pod koniec listopada wzięliśmy udział w konkursie organizowanym przez Muzeum Archeologiczne Środkowego Nadodrza w Świdnicy.
Dzieci ze świetlicy wspólnie wykonali archeologiczne ozdoby świąteczne i „wystartują” w konkursie w kategorii: grupa zorganizowana.


Dzień kredki w świetlicy szkolnej – filmowe podsumowanie


Dzień kredki w świetlicy szkolnej


Elmer – słoń w kratkę

Podczas piątkowych zajęć w świetlicy szkolnej dzieci poznały Elmera … słonia w kratkę. Obejrzały film animowany oraz rozmawiały na temat inności. Pięknie pokolorowały również bohatera zajęć słuchając audiobooka z jego przygodami.


Sztuka Ziemi – Żywioły

16 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu „Sztuka Ziemi – Żywioły”. Zanim ogłoszono wyniki konkursu dzieci obejrzały prezentację, wysłuchały utworu muzycznego przygotowanego przez uczennicę SP 2 oraz wzięły udział w warsztatach plastycznych, projektując jesienne korony. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Magdalena Roszak, Pola Wachowska-Najbor i Szymon Konopka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. GRATULUJEMY!!!


Sportowy wtorek w świetlicy szkolnej


Ciekawy poniedziałek z modliszkami w świetlicy szkolnej

13 listopada w świetlicy szkolnej uczeń klasy 5a Mateusz Grzymkowski prezentował swoje zainteresowania – pokazał hodowlę modliszek. Odpowiadał na wiele pytań dzieci, np. czym się odżywiają, jak założyć hodowlę oraz jakie rozmiary osiągają modliszki. Tym ciekawym hobby zainteresowali się również rodzice odbierający dzieci ze świetlicy. Bardzo dziękujemy Mateuszowi i zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do prezentowania swoich ciekawych zainteresowań.


Drzewa w czterech porach roku – zajęcia plastyczne w świetlicy szkolnej


W naszej świetlicy jesienne przetwory już zrobione!!!


Narodowe Święto Niepodległości

To upamiętnienie odzyskania wolności przez Polskę, która po 104 latach powróciła na mapy świata. Po trwających ponad wiek zaborach, Polska odzyskała wolność i zaczęła tworzyć nowe państwo. W świetlicy szkolnej dzieci utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych, wzięły udział w zajęciach plastycznych, poznały historię powstania hymnu narodowego. Śpiewały też pieśni patriotyczne, wysłuchały „Bogurodzicy” oraz „Roty”. Przygotowały plakat z godłem narodowym, a także kotyliony oraz rozwiązywały zagadki i quiz.


Certyfikat


W jesiennym nastroju

W piątek, 3 listopada w świetlicy szkolnej dzieci odciskami własnych palców ozdabiały jesienne drzewa. Każde było inne, każde było niepowtarzalne…


Świetlik miesiąca

Świetlikiem miesiąca października została Karolina Mielnicka z klasy 2a. Karolcia otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki, a także przechodni puchar, który przekazała Karolci Majka z klasy 2d. Przez najbliższy miesiąc o puchar w swojej klasie dbać będą uczniowie 2a. Brawo Karolcia!!!


Dzień Wszystkich Świętych, Halloween, święto dyni


Parasole, parasolki…

Gdy za oknem wieje i pada, o parasolce zapomnieć nie wypada! Dlatego w świetlicy szkolnej dzieci poznały historię parasola. Dowiedziały się, że parasolki stosowane były już w starożytnym Egipcie, Mezopotamii, Grecji i Asyrii. Parasol służył przede wszystkim arystokracji i wyższym klasom społecznym i wcale nie miał chronić przed deszczem, tylko przed słońcem! Dzieci obejrzały też prezentację o najciekawszych parasolach i poznały wiele ciekawostek z nimi związanych.


Tak w październiku spędzaliśmy czas w świetlicy szkolnej


Kolejny plastyczny piątek

W piątek na zajęciach w świetlicy szkolnej kolorowaliśmy liście – były i jesienne i takie … z naszej wyobraźni!


Zabawy w grupie

24 października, dzieci, podczas zajęć w świetlicy uczyły się współpracować w grupie. Podczas zajęć było wiele emocji, śmiechu i okrzyków. Zajęcia przybrały formę zabaw. Dzieci m. in. przechodziły przez obręcz trzymając się za ręce. Przekazywały sobie piłeczki za pomocą łyżek. Drużynowo podawały sobie piłki rożnego rozmiaru. Odszukiwały swoje drużyny szukając kolegi lub koleżanki, która ma na plecach karteczkę w takim samych kolorze. Największe emocje natomiast towarzyszyły dzieciom przy zabawach z chustą Klanzy, gdzie trzeba było tak manipulować chustą aby kolorowe piłeczki wpadły w otwór na środku lub aby piłki wysoko podskakiwały. Te zajęcia bardzo przypadły do gustu dzieciom i sprawiły im wiele radości 🙂