Świetlik miesiąca!

Świetlikiem miesiąca stycznia została Aleksandra Kluj z klasy 1a. Gratulujemy Ola!!!


Tak w styczniu spędzaliśmy czas w ŚWIETLICY


Kolorowanki część 2


Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej


UWIELBIAMY KOLOROWAĆ MALOWANKI


W karnawale, w karnawale…

Karnawał to czas zabaw. W czasie jego trwania organizowane są m.in. bale przebierańców, a także bale maskowe. Karnawał to słowo wywodzące się od włoskiego carnevale, które z kolei pochodzi od łacińskiego wyrażenia: carnem levāre, co oznacza: usuwać mięso. To czas  poprzedzający Wielki Post. Najbardziej znane na świecie tradycje karnawałowe związane są z miastami Rio de Janeiro i Wenecją. Przez cały tydzień dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w różnorodnych zajęciach, w trakcie których poznały historię karnawału, dowiedziały się dlaczego to właśnie w Wenecji rozwinęła się tradycja noszenia podczas karnawału masek i przebrań, a także wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowując własną maskę karnawałową. Dużą radość sprawiły dzieciom pamiątkowe zdjęcia w masce weneckiej w naszej świetlicowej fotobudce.


Witamy Nowy Rok w świetlicy szkolnej


Świetlik miesiąca!

Świetlikiem miesiąca grudnia została Dorotka Szeloch z klasy 2b. Gratulujemy!!!


Świąteczne warsztaty plastyczne

21 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Jowita z mamą, Olaf z tatą, Fabian z mamą oraz Wojtek z mamą, przygotowali piękne ozdoby, które z pewnością wniosą do Ich domów niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat oraz wprowadzą ciepło i przytulną atmosferę. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, za Państwa kreatywność oraz za wspólnie spędzony przedświąteczny czas.
Małgorzata Lesicka, Agnieszka Piwko-Kaźmierczak, Marta Muszyńska


Szopki bożonarodzeniowe

Szopka bożonarodzeniowa przedstawia wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Obrazuje moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W czasie zajęć dzieci poznały historię szopek, dowiedziały się, że najbardziej znane na świecie są szopki krakowskie. Obejrzały film animowany o twórcach szopek, a następnie same w zespołach przygotowały szopki, które prezentowane były na szkolnym korytarzu.


Świetelik miesiąca!

Świetlikiem miesiąca listopada została Sofia Temnova z klasy 2a. Gratulujemy!!!


Świąteczna Kartka z Aniołkiem

Na początku grudnia uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem „Świąteczna Kartka z Aniołkiem”. Prace konkursowe wykonali: Kinga Szonda, Aleksandra Kościak oraz Nazar Fedorov. 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 na Jędrzychowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. III miejsce Komisja Konkursowa przyznała uczniowi naszej szkoły – Nazarowi Fedorov. Nazar odebrał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wziął również udział w warsztatach plastycznych i wykonał pięknego aniołka. Gratulujemy!!!


Wizyta przedszkolaków

12 grudnia odwiedziły nas w świetlicy trzylatki z grupy przedszkolnej „Kotki” wraz z panią Lidią, Edytą i Justyną. Dzieci w świątecznym nastroju śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, za co trzymały gromkie brawa. Wręczyły też pani dyrektor gwiazdę betlejemską a wszystkie dzieci poczęstowały cukierkami. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!


Idą Święta!!!

W tym roku drzewko świerkowe znajdujące się w holu naszej szkoły, w imieniu dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, przystroili Lena i Tymon z klasy 3c. Zrobiło się bardzo świątecznie.


Mikołajki w świetlicy szkolnej


Jak przetrwać zimę?

W świetlicy szkolnej przez cały tydzień dzieci pogłębiały wiedzę na temat przygotowań zwierząt do zimy. Brały udział w zabawach edukacyjnych, rozwiązywały łamigłówki, układały puzzle, oglądały filmy oraz wzięły udział w wielkim quizie rozwiązując przygotowane zadania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem były wyniki quizu. BRAWO!!!


Sztuka Ziemi

W październiku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Sztuka Ziemi”. 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. Organizatorzy poinformowali, że na konkurs napłynęły zdjęcia 73 niezwykłych dzieł sztuki, z czego 65 spełniało regulaminowe warunki uczestnictwa.  Przyznano I, II i III miejsce oraz 11 wyróżnień. Wśród osób wyróżnionych znalazła się Zuzanna Rokitnicka, która otrzymała nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Nasza szkoła otrzymała też sadzonkę dębu, który z pewnością posadzimy na terenie szkoły. Dziękujemy Organizatorom i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. BRAWO!!!


Sukces Szymona

21 listopada w zielonogórskiej Palmiarni odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pod hasłem „800 lat później w Zielonej Górze”, którego organizatorem Stowarzyszenie: OCZYWIŚCIE ZIELONA GÓRA! przy współudziale miasta Zielona Góra.
Wyróżnienie otrzymał Szymon Konopka. GRATULUJEMY!


25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia

To dzień, w którym każdy uczeń mógł przynieść do szkoły pluszowego misia. W świetlicy szkolnej dzieci obejrzały film animowany – „Ola i historia pluszowego Misia”, prezentację multimedialną pt. „Dzień pluszowego Misia”, wzięły też udział w quizie – zespołowo rozpoznawały znane z filmów, bajek i książek misie. Poznały też historię niedźwiedzia – żołnierza, na podstawie filmu animowanego „Niedźwiedź Wojtek” i książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Podsumowaniem dnia były pamiątkowe zdjęcia z ukochanymi pluszakami. Dla wszystkich oddziałów klas I-III wychowawcy świetlicy przygotowali plastyczną zabawę – każda klasa kolorowała wielką misiową malowankę. Wszystkie klasy spisały się na medal. BRAWO!!!


8. edycja Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem „Moja jesienna kartka”

23 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego organizatorem była SP 17 oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział 106 uczniów z 17 zielonogórskich szkół podstawowych. Przyznano 17 nagród oraz 16 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Natalka Jaworska, Katarzyna Jarosławska oraz Sofia Temnova. Dziewczynki wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały piękne myszki. Od Organizatorów otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. GRATULUJEMY!!!


#WorldChildrensDay #dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w świetlicy szkolnej przez cały tydzień przeprowadzono cykl zajęć związanych z prawami dzieci. Uczniowie klas I-III oglądali filmy edukacyjne, odczytywali swoje prawa i tłumaczyli, jak je rozumieją, słuchali tematycznych opowiadań z książki „Moje prawa, ważna sprawa!”. Brali udział w zajęciach plastycznych, a przygotowane prace były elementem „niebieskiej” dekoracji.


11 listopada w świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej, z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomniano dzieciom historię naszego kraju. Utrwalono wiedzę na temat symboli narodowych. Dzieci własnymi słowami opowiadały, jak rozumieją słowo „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wysłuchały ciekawostek na temat Józefa Piłsudskiego, a także obejrzały film edukacyjny o jego życiu. Wspólnie wykonały też kotyliony, które wykorzystano do dekoracji szkolnego korytarza.


Wielcy pisarze literatury dziecięcej

Na początku listopada w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć pod hasłem „Wielcy pisarze literatury dziecięcej”. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach – poznały sylwetki znanych pisarzy, słuchały ich wierszy, oglądały tematyczne filmy edukacyjne, kolorowały malowanki oraz wzięły udział w quizie ze znajomości wierszy polskich pisarzy.


Świetliki miesiąca

Świetlikiem miesiąca października został Kajetan Jaśniewski z klasy 1c. Gratulujemy!!!


Zabawy na świeżym powietrzu w październiku


Zabawy konstrukcyjne w październiku


Dzień Nauczyciela w świetlicy szkolnej

Wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom dziękujemy za pamięć i piękne życzenia.


Świetlik miesiąca

Świetlikiem miesiąca września została Natalka Jaworska z klasy 3d. Brawo Natalka!!!


Światowy Dzień Zwierząt

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w świetlicy szkolnej odbyły się różnorodne zajęcia, podczas których kształtowano świadomość dzieci na temat ochrony zwierząt oraz ich roli w życiu człowieka.


Pacynkowy teatrzyk w świetlicy szkolnej


LUPO przypomina!

30 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantką panią Agnieszką Jabłonką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Pani policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominała też dzieciom o konieczności korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę ze znajomości znaków drogowych, a także oglądnęły film animowany, z którego dowiedziały się, jak powinno zachować się dziecko gdy zaczepiane jest przez osobę nieznajomą. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.


Takie konstrukcje powstały we wrześniu w świetlicy szkolnej


To już Jesień!


Światowy Dzień Jabłka w świetlicy szkolnej


Dzień Chłopca w świetlicy szkolnej

Z okazji Dnia Chłopca w świetlicy szkolnej odbył się turniej sportowy, w trakcie którego wyłoniono Mistrza Sprawności oraz Mistrza Szybkości. Chłopcy rozwiązywali też quiz z zakresu zdrowego żywienia oraz z zakresu znajomości dobrych manier. Dziewczynki, czyli komisja konkursowa, wybrały też Mistrza Uśmiechu oraz Mistrza Dowcipu. Wszyscy dobrze się bawili, czego dowodem są poniższe zdjęcia.

Zabawę przygotowały: pani Ewa, pani Gosia oraz pani Marta.


Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej


Wiosenny Konkurs Plastyczny

Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze, zaprosiło w maju uczniów naszej szkoły do udział w konkursie plastycznym „Wszystkie kolory wiosny – lata – jesieni i zimy”.

W świetlicy szkolnej prace konkursowe wykonali: A. Kościak, L. Fijałkowska, M. Drochlińska, A. Schmidt, P. Wachowska-Najbor, Z. Rokitnicka, S. Temnova, Z. Pasternak, M. Roszak, M. Milczarek, L. Kozińska, L. Madej, K. Szonda, K. Jarosławska, N. Jaworska, O. Tyliszczak, I. Moszko oraz A. Florek.

 


Pamiętajmy o Janie Pawle II

W maju dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Pamiętajmy o Janie Pawle II” pod honorowym patronatem JE ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Konkurs zorganizowano w związku z wizytą Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., która odbyła się 2. czerwca 1997r. W tym roku mija 25 lat od tej wyjątkowej wizyty. Była to więc okazja do przypomnienia najmłodszym uczniom życia i twórczości św. Jana Pawła II. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących życia i działalności Jana Pawła II: oglądały film animowany, poznały życiorys papieża oraz ciekawostki z Jego życia.

Prace konkursowe wykonali: Ignacy Moszko, Arek Florek, Milena Milczarek, Oliwia Tomczyk, Pola Wachowska-Najbor, Nina Małocha oraz Aleksandra Schmidt.

Organizatorem konkursu była Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. oraz Lubuski Kurator Oświaty.

 


Liga Talentów

22 marca, w godzinach popołudniowych odbył się koncert utalentowanych uczniów naszej szkoły. Dzieci mogły zaprezentować swoje zainteresowania i zamiłowania, które poza lekcjami rozwijają uczęszczając na zajęcia dodatkowe. Na scenie zaprezentowali się młodzi karatecy, śpiewacy, plastycy, poeci, tancerze, dzieci grające na różnych instrumentach, akrobatki oraz uczniowie na czas układający kostki Rubika. Wieczór był pełen emocji, wzruszeń i zachwytu. Pani Dyrektor Dorota Konopacka podziękowała w końcowym przemówieniu, uczniom, a przede wszystkim rodzicom za trud, jaki wkładają każdego dnia dla rozwoju zamiłowań dzieci. Dla wszystkich artystów Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek! Gratulujemy naszym „talenciakom” odwagi, śmiałości oraz wytrwałości w pielęgnacji niezwykłych zdolności. Do zobaczenia za rok! 


Spotkanie z panią doktor

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia, nasze zaproszenie do świetlicy szkolnej przyjęła lekarz medycyny rodzinnej, Pani Anita Woźniak-Mocna. Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o zasadach zdrowego trybu życia, omówiła też zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt medyczny, który przyniosła pani doktor. Poznały również tajniki pracy lekarza oraz zadawały Pani Anicie wiele nurtujących ich pytań. W ramach podziękowań dzieci wręczyły pani doktor własnoręcznie przygotowaną laurkę i obiecały stosować się do zasad, o których opowiadała. Bardzo dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejną.

 


Zajęcia

 


Świąteczny grudzień

Tuż przed Mikołajkami, pan Czarek przygotował dla nas malowankę XXL, która przedstawiała Mikołaja pędzącego saniami. Malowanka przyklejona została do ściany na szkolnym korytarzu. Nasze zadanie polegało na jej pomalowaniu. Ale było super!!!

 

Zajęcia dowolne

 


Świetlik miesiąca

„Świetlikiem miesiąca” listopada została Lidka Piosik z klasy IIc. Gratulujemy!!!


Miejski Konkurs Plastyczny Druga strona księżyca 

W listopadzie wzięliśmy udział w miejskim konkursie plastycznym „Druga strona księżyca – monochromatycznie” (czyli jednokolorowo).              

Większość z nas zastanawiała się co kryje się po nieznanej stronie księżyca. Mówi się o niej ciemna strona. Krążą teorie i plotki o tym co może się tam znajdować. Kiedy dodamy słowo monochromatyczny czyli jednokolorowy…wyobraźnia zaczyna pracować na zdwojonych obrotach. Wybierz jedną barwę i poruszając się w gamie jej odcieni stwórz świat kryjący się po drugiej stronie księżyca. Ile może być odcieni jednej barwy? Tworząc nie trzymaj się racjonalnych i naukowych wyjaśnień. Pozwól aby Twoja wyobraźnia stała się przewodnikiem po nieznanej stronie księżyca. Zabierz nas w tę podróż. 

 Prace konkursowe wykonali: Alan Dzikowicz, Pola Wachowska-Najbor, Olga Tyliszczak, Natalia Jaworska, Natalia Dudkowska, Milena Rożnowska, Aleksandra Kościak, Dorota Szeloch, Hania Urbańczyk, Tymon Stopka, Zuzanna Chojnacka, Lena Kozińska, Gracjan Dzikowicz, Alicja Juszczyszyn, Bartosz Widański, Daniel Biernacki, Alicja Dzikowicz, Hania Mikłuszka, Bruna Niewiadomski, Katarzyna Jarosławska, Jagoda Staszczak, Jan Wizor, Liliana Fijałkowska, Kinga Szonda, Maciej Drożan, Julia Łukasiewicz, Łukasz Krzyżosiak, Aleksandra Schmidt, Hubert Kotowski oraz Lena Moryson.


Dzień życzliwości

W poniedziałek 22 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości.

To był bardzo „żółty” dzień. Dzień pełen radości, życzliwości, uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości. Oby ten dzień trwał cały rok!!!


Drogi do niepodległości

Na początku listopada uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w VII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Drogi do Niepodległości”. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej, która nawiązywała do takich zagadnień jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe. W naszej świetlicy pracę zespołową wykonali: Aleksandra Schmidt, Lena Moryson oraz Marcel Zając.

W kategorii klas IV-VI pracę przygotował Oskar Sowa, Cyprian Sanocki oraz Michał Rałowiec.

Organizatorem konkursu było Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonkowie wraz z Lubuskim Towarzystwem Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego.

8 listopada otrzymaliśmy następującą informację:

Dzień dobry,
dziękujemy za udział w konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości”. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 11.11.2021 o godz. 13.00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.
Z Państwa szkoły jury wyróżniło prace następujących uczniów:

Laura Madej kl. 2c

Filip Szczeciak kl. 2c

oraz Autorzy pracy zbiorowej: Lena Moryson, Marcel Zając, Aleksandra Schmidt – kl. 3b

Pozdrawiam, Magdalena Poradzisz-Cincio
Dział Sztuki, Edukacji, Promocji
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie

 


Kartka dla Rodaka

W listopadzie nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pn. „Kartka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna. Polegała ona na przygotowaniu i wysłaniu kartek świątecznych – bożonarodzeniowych, wykonanych własnoręcznie przez dzieci, do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju. Każda szkoła mogła przygotować do 30 kartek jednorazowo.

Kraje, do których trafią pocztówki to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.

 


Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Pieśnią i wierszem malowane”

W listopadzie nasza szkoła zorganizowała kolejną już edycję międzyszkolnego konkursu poezji i pieśni patriotycznej. Nasze zadanie polegało na przeczytaniu wiersza pt. „Polska” pani Elżbiety Krystek-Jones, a następnie zilustrowanie jego treści.

Prace konkursowe wykonali: Natalia Jaworska, Kinga Szonda oraz Aleksandra Schmidt.

 


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – UNICEF

#dlakazdegodziecka

Ponieważ jesteśmy szkołą członkowską UNICEF, świetlica szkolna włączyła się  w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przez cały tydzień uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej podejmowali wiele wspólnych działań przybliżających wiedzę na temat ich praw. Oto działania, które zostały zrealizowane:

  • prezentacja medialna dotycząca praw i obowiązków,
  • gazetka tematyczna na szkolnym korytarzu,
  • pogadanki na podstawie układanek i plansz edukacyjnych,
  • czytanie opowiadań z książki Artura Maciaka pt. „Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa”,
  •  wykreślanki interaktywne na platformie LerningApss,
  • piosenka „Prawa Dziecka”,
  • zajęcia plastyczne – tematyczne kolorowanki,
  • wspólne, pamiątkowe zdjęcia z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

Patriotyczny listopad

10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy w świetlicy hymn państwowy, włączając się w ten sposób do kolejnej edycji MEN#SzkołaDoHymnu.

 


Świerkowy październik

20 października 2020 roku z pomocą woźnego – Pana Józefa, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej posadziły na terenie szkoły świerki otrzymane w Przylepie podczas miejskiej akcji „Posadźmy razem las”. Reprezentacja klasy 1a bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem. Wspólnymi siłami posadziliśmy 9 świerków. Teraz będziemy sprawdzać, jak rosną…

 


Świetlik miesiąca

„Świetlikiem miesiąca” października został Szymon Konopka z klasy 1a.

Gratulujemy!!!


Kolorowy i ciepły wrzesień

 


Przygoda z liściem 

23 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w Międzyszkolnym konkursie świetlic pod hasłem „Przygoda z liściem”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Zielonej Górze. Pod bacznym okiem pani Eli Kurjańskiej uczennice reprezentujące naszą świetlicę – Gabriela Grzesik oraz Julia Smoter, rozwiązywały testy i zadania, aby jak najlepiej wypaść na konkursie.
Drużyny biorące udział w konkursie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą – były pytania o gatunki drzew, rodzaje grzybów oraz mieszkańców lasu. W tym roku bohaterem konkursu był lis pospolity.
W konkursie brało udział 11 drużyn. Nasz zespół zajął 8 miejsce. Gratulujemy.


 

Ciekawa wizyta w świetlicy
Piątek zapowiadał się jak zwykle, a jednak było inaczej. Pani Danusia i Pani Ela zaprosiły  na zajęcia Panią  intendentkę z przedszkola – Aleksandrę Prokopiuk, która opowiadała nam o swojej pracy, ale przede wszystkim o piramidzie zdrowia i o przestrzeganiu właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylu życia.  Najważniejsze to: dużo ruchu, dużo warzyw i owoców, ciemne pieczywo, kasze, wartościowe białko i jak najmniej słodyczy i zdrowie zapewnione. Podziękowaliśmy naszemu gościowi  piękną jesienną laurką i piosenką „Witaminy wolę ja”.


 

Wizyta w gabinecie weterynaryjnym
18 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką Pani Danusi Piwońskiej odwiedziły Panią weterynarz Hannę Koźmińską w gabinecie na Osiedlu Pomorskim.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt, który służy do diagnozowania zwierząt. Zobaczyły salę operacyjną. Rozmawiały o zwyczajach zwierząt. Dowiedziały się, a właściwie przypomniały sobie, że trzeba bardzo dbać o higienę zwierząt, które mają w domu, a także
o własną higienę i myć ręce po zabawach ze zwierzętami, aby nie zarazić się pasożytami. „Opieka nad zwierzętami to przyjemność, ale też duży obowiązek dla całej rodziny, więc rozważnie podejmujcie decyzję o posiadaniu zwierzątka w domu” – powiedziała na koniec Pani Doktor.
Dzieci podziękowały Pani weterynarz za wizytę i wręczyły własnoręcznie wykonaną kolorową laurkę.


 

Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej
16 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przedstawicielka  pracowników obsługi oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci zaśpiewały pięknie kilka piosenek przygotowanych pod kierunkiem Pani Eli Kurjańskiej oraz recytowały wiersze. Na koniec obecnym Paniom i Panom wręczyły  własnoręcznie wykonane laurki. Był to czas spędzony  w miłej i przyjaznej atmosferze.