Przygotowania do Dnia Mamy…
Tak w maju wspólnie się bawiliśmy w świetlicy szkolnej
Odgadnij tytuł bajki, baśni lub wiersza
W tradycji kultury polskiej przyjęło się, że maj jest miesiącem poświęconym książce i czytelnictwu. Dlatego też w naszej świetlicy dzieci wzięły udział w konkursie czytelniczym pod hasłem: „Odgadnij tytuł bajki, baśni lub wiersza”. Zadanie polegało na odgadnięciu tytułu bajki, baśni lub wiersza na podstawie skojarzeń – obrazków przedstawiających bajkowe przedmioty. W konkursie wzięło udział ponad 70 uczniów z klas I-III uczęszczających do świetlicy szkolnej. Najwięcej tytułów odgadła uczennica klasy Ib – Wiktoria Cierzniak, II miejsce zajął Nikodem Kożuchowski z kl. IIa, natomiast III miejsce przypadło Kindze Szondzie z kl. IIId oraz Olafowi Kulczyckiemu z kl. IIa. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!!!
Organizatorzy: Marta Muszyńska, Sylwia Szonda
Układamy swoje imiona … z klocków
W poszukiwaniu prawdy, piękna i dobra
W tym tygodniu w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia związane ze złymi i dobrymi zachowaniami. Dzieci wysłuchały opowiadania A. Pawłowskiej pt. „Nietoperzyca
Kaja”, a następnie wzięły udział w pogadance na temat pozytywnych i negatywnych emocji. Rozwiązywały krzyżówkę oraz tematyczne wykreślanki. Dzieci zastanawiały się również, jakie postawy mają wpływ na pozytywne relacje w grupie rówieśniczej na podstawie wysłuchanych bajek, np. „Koguty i kuropatwa”, „Lew i myszka”, „Giganci z przeszłości” czy „Lis i bocian”.
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
Z okazji tego święta dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały pamiątkowe laurki, które wręczyły Paniom bibliotekarkom pracującym w naszej szkole – Pani Ilonie oraz Pani Malwinie. Udały się również do Filii nr 2 Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i wręczyły laurkę Panu Marcinowi Radwańskiemu. Dzieci wzięły również udział w zajęciach, które w bibliotece przeprowadziła Pani Ilona. W świetlicy, podczas zajęć poznały historię papieru, dowiedziały się w jakim języku przepisywano pierwsze książki oraz poznały pracę drukarzy.
Polska w Unii Europejskiej
Polska jest członkiem Unii Europejskiej od 1 maja 2004 na mocy Traktatu akcesyjnego podpisanego 16 kwietnia 2003 roku w Atenach. To już 11 lat! W świetlicy szkolnej dzieci dowiedziały się, dlaczego warto być członkiem Unii, jakie korzyści dla naszego kraju wynikają z przynależności do tej wspólnoty europejskiej.
Świetlik miesiąca
Świetlikiem miesiąca kwietnia został Nikodem Dziurewicz z klasy 2b. Gratulujemy Nikodem!!!
Majowe święta
Mieszkańcy polskich lasów
Z okazji Dnia Ziemi przypadającego na 22 kwietnia, przygotowano konkurs przyrodniczy dla wszystkich dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej. Zadanie konkursowe polegała na odgadnięciu nazw 11 zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Największymi znawcami leśnych zwierząt okazali się: – w kategorii klas I: Maja Czerwińska, Wiktoria Cierzniak – w kategorii klas II: Dorota Szelach, Bartek Ostrowski oraz Norbert Łazaruk – w kategorii klas III: Laura Madej, Lena Kozińska, Natalia Jaworska, Kinga Szonda, Julia Dudziak, Gracjan Dzikowicz Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Zielona Góra. Dziękujemy i gratulujemy wiedzy laureatom konkursu. Organizatorzy: Marta Muszyńska, Sylwia Szonda.
Tak bawiliśmy się w kwietniu w świetlicy
Światowy Dzień Ziemi
Z okazji światowego Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia, które miały na celu uświadomienie dzieciom, dlaczego musimy wszyscy troszczyć się o naszą planetę i ograniczyć zanieczyszczenia. Dowiedziały się również jakie działania mogą przyczynić się do poprawy stanu środowiska.
Oczami Dziecka
W kwietniu wzięliśmy udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Oczami Dziecka”, którego organizatorem była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Zielonej Górze. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki, wiersza lub prozy. Prace konkursowe wykonały: Aleksandra Szczepańska, Sandra Mazur Maja Czerwińska, Hania Żabińska, Kaja Majer oraz Lidka Piosik.
Światowy Dzień Służby Zdrowia
7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Służby Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji w świetlicy szkolnej dzieci wzięły udział w zajęciach, podczas których poznały różne specjalności lekarskie, dzieliły się też swoimi wrażeniami związanym z pobytem u lekarza lub w szpitalu. Wysłuchały opowiadania pt. „W szpitalu” R. Jędrzejewskiej-Wróbel. Wspólnie przygotowały również laurkę, którą wręczyli naszej szkolnej pielęgniarce, Pani Barbarze Kosowicz.
Świetlikiem miesiąca marca została Hania Lehman z klasy 1c. Gratulujemy Haniu!!!
Wiosenne motyle
W marcu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym pod hasłem: „Wiosenne motyle”. Prace konkursowe wykonali: Nazar Fedorov, Kinga Szonda oraz Pola Wachowska-Najbor. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze. 3 kwietnia otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. Praca Kingi Szondy otrzymała nagrodę, natomiast praca Poli została wyróżniona. Gratulujemy!!! Nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy – w imieniu organizatorów – wręczyła Pani dyrektor Dorota Konopacka oraz Pani wicedyrektor Karolina Kopaczyńska.
Wielkanocne warsztaty plastyczne
4 kwietnia w świetlicy szkolnej odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców. Nasze zaproszenie przyjął Wojtek z mamą, Ola z mamą, Jowitka z mamą, Fabian z mamą, Kinga z mamą oraz Olaf z tatą. Odwiedziła nas również Pani dyrektor Dorota Konopacka. Zobaczcie sami, jakie cuda wielkanocne stworzyli uczestnicy warsztatów! Dziękujemy Rodzicom za udział w warsztatach i wspólnie spędzony czas. Małgorzata Lesicka, Sylwia Szonda, Ewa Przykuta, Marta Muszyńska
Przed Wielkanocą w świetlicy szkolnej Życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!
„Podaruj wiersz”
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Podaruj wiersz” organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta. Przepisywały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
Tak bawiliśmy się w marcu w świetlicy szkolnej!
W pracowni lalkarskiej
27 marca wypadał Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć pod hasłem: W pracowni lalkarskiej. Uczniowie klas I-III poznali historię teatru, oglądali zdjęcia starożytnych teatrów greckich, dowiedzieli się, jakie są rodzaje teatrów oraz lalek teatralnych. Wysłuchali wierszy związanych z teatrem oraz opowiadania R. Witka „Ale teatr!”. Rozwiązywali quizy oraz wzięli udział w konkursie podsumowującym wiedzę. Wykonali również papierowe kukiełki, które wykorzystywali podczas zabawy w teatr.
Z życia bociana białego i czarnego
W świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć przyrodniczych, podczas których dzieci miały okazję poznać bliżej bociana białego oraz jego kuzyna – bociana czarnego. Oglądały też on-line gniazdo bocian czarnego, które umiejscowione było na wysokim świerku.
Piątkowe poranki z grami planszowymi w świetlicy szkolnej
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca, z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa, dzieci uczęszczając do świetlicy szkolnej przygotowały kolorowe, papierowe skarpetki, które prezentowane są w sali. To symbol solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Margaretki
Na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej powstała piękna łąka margaretek.
Kartka Wielkanocna
Na początku marca dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem była PSP nr 7 w Zielonej Górze. Prace konkursowe przygotowali: Hania i Zosia Grelowskie, Kinga Szonda, Pola Wachowska-Najbor oraz Nazar Fedorov.
Magia teatru
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: Magia teatru – lalka teatralna. Przygotowali pracę zespołową, która jest ilustracją bajki „Przygody Pyzy”. Lalkę na konkurs wykonała również Natalka Jaworska – Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka („Porwanie Baltazara Gąbki”) oraz Fabian Maciejewski – Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców (również z bajki „Porwanie Baltazara Gąbki”). Organizatorem konkursu jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Wiosenne motyle
W marcu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w świetlicowym konkursie plastycznym pod hasłem: „Wiosenne motyle”. Prace konkursowe wykonali: Nazar Fedorov, Kinga Szonda oraz Pola Wachowska-Najbor. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Zielonej Górze.
Dzień Motyla
Z okazji Dnia Motyla, który przypada na 14 marca, przez cały tydzień w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia, które miały na celu przybliżenie dzieciom sposobu życia tych owadów. Dzieci oglądały prezentację ukazującą różne gatunki motyli, kolorowały malowanki, rozwiązywały quizy i krzyżówki, przygotowały elementy motylkowej fotobudki. Poznały też ciekawostki z życia motyli a także wysłuchały wierszy polskich autorów, którzy pisali o tych owadach. Wielką atrakcją była możliwość obejrzenia motyli pod mikroskopem, za co serdecznie dziękujemy pani wicedyrektor Karolinie Kopaczyńskiej.
Świetlik miesiąca!
Świetlikiem miesiąca lutego została Yevheniia Stefańska z klasy 1b. Gratulujemy Yevheniia !!!
Dzień Kobiet w świetlicy szkolnej
Z okazji Dnia Kobiet w świetlicy szkolnej zorganizowano zabawę dla dziewczynek. Dziewczynki zmagały się w różnych konkurencjach, a JURY, czyli wszyscy chłopcy brawami oceniali poszczególne występy. I tak wybrano Miss Gracji (Lila Dylińska), Miss Uśmiechu (Tosia Łukojko), Miss Dowcipu (Ola Żurańska), Miss Zręczności (Milena Łajca) oraz Miss Dobrych Manier (Marysia Kałużna). Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem oraz pamiątkowym zdjęciem. Zabawę przygotowały i przeprowadziły Ewa Przykuta, Sylwia Szonda oraz Marta Muszyńska.
Tak w lutym spędzaliśmy czas wolny w świetlicy szkolnej!
Pierwsze wiosenne kroki – cykl zajęć przeprowadzonych w świetlicy szkolnej
Wiosna z kół i z kwadratów
Pod koniec lutego wspólnymi siłami, przygotowaliśmy wiosenny plakat. Może Wiosna przyjdzie do nas szybciej???
Ciekawostki z życia kota i psa
W czwartek 23 lutego odwiedziły nas w świetlicy przedstawicielki Stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt razem z kotem o imieniu Rudy. Dzieci poznały wiele ciekawostek z życia kota i psa, dowiedziały się np. czego kot, czy pies nie może jeść. Panie ciekawie opowiadały też o dzikich zwierzętach oraz o działalności ośrodków leczących zwierzęta leśne. Przypomniały również zasady skutecznej ochrony przed atakiem psa – wszystkie dzieci przyjęły pozycję żółwia.
W krainie Królowej Śniegu
W tym tygodniu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zaproszone zostały do Krainy Królowej Śniegu. Słuchały opowiadania „Królowa Śniegu” oraz odpowiadały na przygotowane na karteczkach pytania związane z wysłuchaną bajką. Brały też udział w zabawach tematycznych na platformie Wordwall.
Układamy tangramy
Serce dla Dawidka
Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami, włączyli się do akcji charytatywnej i przygotowali mnóstwo zakładek do książek oraz serduszkowych breloczków. Mamy nadzieję, że pieniądze uzyskane z ich sprzedaży pomogą wrócić do zdrowia Dawidkowi!
Dzień Kota w świetlicy szkolnej
Magiczne kółka
Pod czujnym okiem pani Ewy, podczas zajęć plastycznych, powstało mnóstwo prac pod hasłem „Z magicznych kółek”. Były kwiatki, myszki a nawet żółwie. Zobaczcie sami!
Bieguny zimna
Tydzień temu dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej utrwaliły wiadomości o stronach świata, a także poznały krainę wiecznej zimy. Oglądały film edukacyjny o północnym i południowym kole podbiegunowym oraz ich mieszkańcach. Rozwiązywały również tematyczne zagadki i rebusy oraz wykonały prace plastyczne – pingwiny i eskimosi.
Odwiedziny przedszkolaków w świetlicy szkolnej
W środę odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Panterki”. Dzieci zaprezentowały nam swoje stroje karnawałowe. Były królewny, czarodzieje, strażacy, sportowcy, różne bajkowe zwierzaki, a także … kawałek pizzy!
Świetlik miesiąca!
Świetlikiem miesiąca stycznia została Aleksandra Kluj z klasy 1a. Gratulujemy Ola!!!
Tak w styczniu spędzaliśmy czas w ŚWIETLICY
Kolorowanki część 2
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy szkolnej
UWIELBIAMY KOLOROWAĆ MALOWANKI
W karnawale, w karnawale…
Karnawał to czas zabaw. W czasie jego trwania organizowane są m.in. bale przebierańców, a także bale maskowe. Karnawał to słowo wywodzące się od włoskiego carnevale, które z kolei pochodzi od łacińskiego wyrażenia: carnem levāre, co oznacza: usuwać mięso. To czas poprzedzający Wielki Post. Najbardziej znane na świecie tradycje karnawałowe związane są z miastami Rio de Janeiro i Wenecją. Przez cały tydzień dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w różnorodnych zajęciach, w trakcie których poznały historię karnawału, dowiedziały się dlaczego to właśnie w Wenecji rozwinęła się tradycja noszenia podczas karnawału masek i przebrań, a także wzięły udział w zajęciach plastycznych przygotowując własną maskę karnawałową. Dużą radość sprawiły dzieciom pamiątkowe zdjęcia w masce weneckiej w naszej świetlicowej fotobudce.
Witamy Nowy Rok w świetlicy szkolnej
Świetlik miesiąca!
Świetlikiem miesiąca grudnia została Dorotka Szeloch z klasy 2b. Gratulujemy!!!
Świąteczne warsztaty plastyczne
21 grudnia w świetlicy szkolnej odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne. Jowita z mamą, Olaf z tatą, Fabian z mamą oraz Wojtek z mamą, przygotowali piękne ozdoby, które z pewnością wniosą do Ich domów niepowtarzalny, bożonarodzeniowy klimat oraz wprowadzą ciepło i przytulną atmosferę. Dziękujemy Państwu za udział w warsztatach, za Państwa kreatywność oraz za wspólnie spędzony przedświąteczny czas.
Małgorzata Lesicka, Agnieszka Piwko-Kaźmierczak, Marta Muszyńska
Szopki bożonarodzeniowe
Szopka bożonarodzeniowa przedstawia wyobrażenie miejsca narodzin Jezusa Chrystusa. Obrazuje moment przybycia pasterzy lub Trzech Mędrców. W czasie zajęć dzieci poznały historię szopek, dowiedziały się, że najbardziej znane na świecie są szopki krakowskie. Obejrzały film animowany o twórcach szopek, a następnie same w zespołach przygotowały szopki, które prezentowane były na szkolnym korytarzu.
Świetlik miesiąca!
Świetlikiem miesiąca listopada została Sofia Temnova z klasy 2a. Gratulujemy!!!
Świąteczna Kartka z Aniołkiem
Na początku grudnia uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Świetlic pod hasłem „Świąteczna Kartka z Aniołkiem”. Prace konkursowe wykonali: Kinga Szonda, Aleksandra Kościak oraz Nazar Fedorov. 15 grudnia w Szkole Podstawowej nr 8 na Jędrzychowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. III miejsce Komisja Konkursowa przyznała uczniowi naszej szkoły – Nazarowi Fedorov. Nazar odebrał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową. Wziął również udział w warsztatach plastycznych i wykonał pięknego aniołka. Gratulujemy!!!
Wizyta przedszkolaków
12 grudnia odwiedziły nas w świetlicy trzylatki z grupy przedszkolnej „Kotki” wraz z panią Lidią, Edytą i Justyną. Dzieci w świątecznym nastroju śpiewały piosenki i recytowały wierszyki, za co trzymały gromkie brawa. Wręczyły też pani dyrektor gwiazdę betlejemską a wszystkie dzieci poczęstowały cukierkami. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!
Idą Święta!!!
W tym roku drzewko świerkowe znajdujące się w holu naszej szkoły, w imieniu dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej, przystroili Lena i Tymon z klasy 3c. Zrobiło się bardzo świątecznie.
Mikołajki w świetlicy szkolnej
Jak przetrwać zimę?
W świetlicy szkolnej przez cały tydzień dzieci pogłębiały wiedzę na temat przygotowań zwierząt do zimy. Brały udział w zabawach edukacyjnych, rozwiązywały łamigłówki, układały puzzle, oglądały filmy oraz wzięły udział w wielkim quizie rozwiązując przygotowane zadania. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, czego dowodem były wyniki quizu. BRAWO!!!
Sztuka Ziemi
W październiku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w II edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Sztuka Ziemi”. 25 listopada w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie tego konkursu. Organizatorzy poinformowali, że na konkurs napłynęły zdjęcia 73 niezwykłych dzieł sztuki, z czego 65 spełniało regulaminowe warunki uczestnictwa. Przyznano I, II i III miejsce oraz 11 wyróżnień. Wśród osób wyróżnionych znalazła się Zuzanna Rokitnicka, która otrzymała nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali również pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Nasza szkoła otrzymała też sadzonkę dębu, który z pewnością posadzimy na terenie szkoły. Dziękujemy Organizatorom i gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. BRAWO!!!
Sukces Szymona
21 listopada w zielonogórskiej Palmiarni odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie miejskiego konkursu plastycznego pod hasłem „800 lat później w Zielonej Górze”, którego organizatorem Stowarzyszenie: OCZYWIŚCIE ZIELONA GÓRA! przy współudziale miasta Zielona Góra.
Wyróżnienie otrzymał Szymon Konopka. GRATULUJEMY!
25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia
To dzień, w którym każdy uczeń mógł przynieść do szkoły pluszowego misia. W świetlicy szkolnej dzieci obejrzały film animowany – „Ola i historia pluszowego Misia”, prezentację multimedialną pt. „Dzień pluszowego Misia”, wzięły też udział w quizie – zespołowo rozpoznawały znane z filmów, bajek i książek misie. Poznały też historię niedźwiedzia – żołnierza, na podstawie filmu animowanego „Niedźwiedź Wojtek” i książki Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. Podsumowaniem dnia były pamiątkowe zdjęcia z ukochanymi pluszakami. Dla wszystkich oddziałów klas I-III wychowawcy świetlicy przygotowali plastyczną zabawę – każda klasa kolorowała wielką misiową malowankę. Wszystkie klasy spisały się na medal. BRAWO!!!
8. edycja Międzyszkolnego Konkursu Świetlic pod hasłem „Moja jesienna kartka”
23 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego organizatorem była SP 17 oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział 106 uczniów z 17 zielonogórskich szkół podstawowych. Przyznano 17 nagród oraz 16 wyróżnień. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Natalka Jaworska, Katarzyna Jarosławska oraz Sofia Temnova. Dziewczynki wzięły udział w warsztatach plastycznych i wykonały piękne myszki. Od Organizatorów otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. GRATULUJEMY!!!
#WorldChildrensDay #dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF
Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w świetlicy szkolnej przez cały tydzień przeprowadzono cykl zajęć związanych z prawami dzieci. Uczniowie klas I-III oglądali filmy edukacyjne, odczytywali swoje prawa i tłumaczyli, jak je rozumieją, słuchali tematycznych opowiadań z książki „Moje prawa, ważna sprawa!”. Brali udział w zajęciach plastycznych, a przygotowane prace były elementem „niebieskiej” dekoracji.
11 listopada w świetlicy szkolnej
W świetlicy szkolnej, z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przypomniano dzieciom historię naszego kraju. Utrwalono wiedzę na temat symboli narodowych. Dzieci własnymi słowami opowiadały, jak rozumieją słowo „NIEPODLEGŁOŚĆ”. Wysłuchały ciekawostek na temat Józefa Piłsudskiego, a także obejrzały film edukacyjny o jego życiu. Wspólnie wykonały też kotyliony, które wykorzystano do dekoracji szkolnego korytarza.
Wielcy pisarze literatury dziecięcej
Na początku listopada w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć pod hasłem „Wielcy pisarze literatury dziecięcej”. Dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach – poznały sylwetki znanych pisarzy, słuchały ich wierszy, oglądały tematyczne filmy edukacyjne, kolorowały malowanki oraz wzięły udział w quizie ze znajomości wierszy polskich pisarzy.
Świetliki miesiąca
Świetlikiem miesiąca października został Kajetan Jaśniewski z klasy 1c. Gratulujemy!!!
Zabawy na świeżym powietrzu w październiku
Zabawy konstrukcyjne w październiku
Dzień Nauczyciela w świetlicy szkolnej
Wszystkim Dzieciom oraz Rodzicom dziękujemy za pamięć i piękne życzenia.
Świetlik miesiąca
Świetlikiem miesiąca września została Natalka Jaworska z klasy 3d. Brawo Natalka!!!
Światowy Dzień Zwierząt
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w świetlicy szkolnej odbyły się różnorodne zajęcia, podczas których kształtowano świadomość dzieci na temat ochrony zwierząt oraz ich roli w życiu człowieka.
Pacynkowy teatrzyk w świetlicy szkolnej
LUPO przypomina!
30 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z policjantką panią Agnieszką Jabłonką z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Pani policjantka omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypominała też dzieciom o konieczności korzystania z oznakowanych przejść dla pieszych i przechodzeniu wyłącznie na zielonym świetle. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę ze znajomości znaków drogowych, a także oglądnęły film animowany, z którego dowiedziały się, jak powinno zachować się dziecko gdy zaczepiane jest przez osobę nieznajomą. Spotkanie zakończyło się wspólnym, pamiątkowym zdjęciem.
Takie konstrukcje powstały we wrześniu w świetlicy szkolnej
To już Jesień!
Światowy Dzień Jabłka w świetlicy szkolnej
Dzień Chłopca w świetlicy szkolnej
Z okazji Dnia Chłopca w świetlicy szkolnej odbył się turniej sportowy, w trakcie którego wyłoniono Mistrza Sprawności oraz Mistrza Szybkości. Chłopcy rozwiązywali też quiz z zakresu zdrowego żywienia oraz z zakresu znajomości dobrych manier. Dziewczynki, czyli komisja konkursowa, wybrały też Mistrza Uśmiechu oraz Mistrza Dowcipu. Wszyscy dobrze się bawili, czego dowodem są poniższe zdjęcia.
Zabawę przygotowały: pani Ewa, pani Gosia oraz pani Marta.
Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy szkolnej
Wiosenny Konkurs Plastyczny
Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze, zaprosiło w maju uczniów naszej szkoły do udział w konkursie plastycznym „Wszystkie kolory wiosny – lata – jesieni i zimy”.
W świetlicy szkolnej prace konkursowe wykonali: A. Kościak, L. Fijałkowska, M. Drochlińska, A. Schmidt, P. Wachowska-Najbor, Z. Rokitnicka, S. Temnova, Z. Pasternak, M. Roszak, M. Milczarek, L. Kozińska, L. Madej, K. Szonda, K. Jarosławska, N. Jaworska, O. Tyliszczak, I. Moszko oraz A. Florek.
Pamiętajmy o Janie Pawle II
W maju dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w wojewódzkim konkursie plastycznym „Pamiętajmy o Janie Pawle II” pod honorowym patronatem JE ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Konkurs zorganizowano w związku z wizytą Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., która odbyła się 2. czerwca 1997r. W tym roku mija 25 lat od tej wyjątkowej wizyty. Była to więc okazja do przypomnienia najmłodszym uczniom życia i twórczości św. Jana Pawła II. Przed przystąpieniem do pracy, dzieci wzięły udział w zajęciach dotyczących życia i działalności Jana Pawła II: oglądały film animowany, poznały życiorys papieża oraz ciekawostki z Jego życia.
Prace konkursowe wykonali: Ignacy Moszko, Arek Florek, Milena Milczarek, Oliwia Tomczyk, Pola Wachowska-Najbor, Nina Małocha oraz Aleksandra Schmidt.
Organizatorem konkursu była Parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. oraz Lubuski Kurator Oświaty.
Liga Talentów
22 marca, w godzinach popołudniowych odbył się koncert utalentowanych uczniów naszej szkoły. Dzieci mogły zaprezentować swoje zainteresowania i zamiłowania, które poza lekcjami rozwijają uczęszczając na zajęcia dodatkowe. Na scenie zaprezentowali się młodzi karatecy, śpiewacy, plastycy, poeci, tancerze, dzieci grające na różnych instrumentach, akrobatki oraz uczniowie na czas układający kostki Rubika. Wieczór był pełen emocji, wzruszeń i zachwytu. Pani Dyrektor Dorota Konopacka podziękowała w końcowym przemówieniu, uczniom, a przede wszystkim rodzicom za trud, jaki wkładają każdego dnia dla rozwoju zamiłowań dzieci. Dla wszystkich artystów Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek! Gratulujemy naszym „talenciakom” odwagi, śmiałości oraz wytrwałości w pielęgnacji niezwykłych zdolności. Do zobaczenia za rok!
Spotkanie z panią doktor
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia, nasze zaproszenie do świetlicy szkolnej przyjęła lekarz medycyny rodzinnej, Pani Anita Woźniak-Mocna. Pani doktor bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o zasadach zdrowego trybu życia, omówiła też zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Dzieci mogły również obejrzeć sprzęt medyczny, który przyniosła pani doktor. Poznały również tajniki pracy lekarza oraz zadawały Pani Anicie wiele nurtujących ich pytań. W ramach podziękowań dzieci wręczyły pani doktor własnoręcznie przygotowaną laurkę i obiecały stosować się do zasad, o których opowiadała. Bardzo dziękujemy za wizytę i czekamy na kolejną.
Zajęcia
Świąteczny grudzień
Tuż przed Mikołajkami, pan Czarek przygotował dla nas malowankę XXL, która przedstawiała Mikołaja pędzącego saniami. Malowanka przyklejona została do ściany na szkolnym korytarzu. Nasze zadanie polegało na jej pomalowaniu. Ale było super!!!
Zajęcia dowolne
Świetlik miesiąca
„Świetlikiem miesiąca” listopada została Lidka Piosik z klasy IIc. Gratulujemy!!!
Miejski Konkurs Plastyczny Druga strona księżyca
W listopadzie wzięliśmy udział w miejskim konkursie plastycznym „Druga strona księżyca – monochromatycznie” (czyli jednokolorowo).
Większość z nas zastanawiała się co kryje się po nieznanej stronie księżyca. Mówi się o niej ciemna strona. Krążą teorie i plotki o tym co może się tam znajdować. Kiedy dodamy słowo monochromatyczny czyli jednokolorowy…wyobraźnia zaczyna pracować na zdwojonych obrotach. Wybierz jedną barwę i poruszając się w gamie jej odcieni stwórz świat kryjący się po drugiej stronie księżyca. Ile może być odcieni jednej barwy? Tworząc nie trzymaj się racjonalnych i naukowych wyjaśnień. Pozwól aby Twoja wyobraźnia stała się przewodnikiem po nieznanej stronie księżyca. Zabierz nas w tę podróż.
Prace konkursowe wykonali: Alan Dzikowicz, Pola Wachowska-Najbor, Olga Tyliszczak, Natalia Jaworska, Natalia Dudkowska, Milena Rożnowska, Aleksandra Kościak, Dorota Szeloch, Hania Urbańczyk, Tymon Stopka, Zuzanna Chojnacka, Lena Kozińska, Gracjan Dzikowicz, Alicja Juszczyszyn, Bartosz Widański, Daniel Biernacki, Alicja Dzikowicz, Hania Mikłuszka, Bruna Niewiadomski, Katarzyna Jarosławska, Jagoda Staszczak, Jan Wizor, Liliana Fijałkowska, Kinga Szonda, Maciej Drożan, Julia Łukasiewicz, Łukasz Krzyżosiak, Aleksandra Schmidt, Hubert Kotowski oraz Lena Moryson.
Dzień życzliwości
W poniedziałek 22 listopada świętowaliśmy Dzień Życzliwości.
To był bardzo „żółty” dzień. Dzień pełen radości, życzliwości, uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości. Oby ten dzień trwał cały rok!!!
Drogi do niepodległości
Na początku listopada uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w VII edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego „Drogi do Niepodległości”. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy plastycznej, która nawiązywała do takich zagadnień jak: droga Polski do odzyskania niepodległości, budowa niepodległego państwa polskiego, rola wybitnych mężów stanu, a także polskie zrywy narodowe. W naszej świetlicy pracę zespołową wykonali: Aleksandra Schmidt, Lena Moryson oraz Marcel Zając.
W kategorii klas IV-VI pracę przygotował Oskar Sowa, Cyprian Sanocki oraz Michał Rałowiec.
Organizatorem konkursu było Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonkowie wraz z Lubuskim Towarzystwem Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego.
8 listopada otrzymaliśmy następującą informację:
Dzień dobry,
dziękujemy za udział w konkursie Plastycznym „Drogi do Niepodległości”. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w dniu 11.11.2021 o godz. 13.00 w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie.
Z Państwa szkoły jury wyróżniło prace następujących uczniów:
Laura Madej kl. 2c
Filip Szczeciak kl. 2c
oraz Autorzy pracy zbiorowej: Lena Moryson, Marcel Zając, Aleksandra Schmidt – kl. 3b
Pozdrawiam, Magdalena Poradzisz-Cincio
Dział Sztuki, Edukacji, Promocji
Lubuskie Muzeum Wojskowe w Zielonej Górze z/s w Drzonowie
Kartka dla Rodaka
W listopadzie nasza świetlica przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pn. „Kartka dla Rodaka” organizowanej przez Fundację dla Rodaka z Olsztyna. Polegała ona na przygotowaniu i wysłaniu kartek świątecznych – bożonarodzeniowych, wykonanych własnoręcznie przez dzieci, do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju. Każda szkoła mogła przygotować do 30 kartek jednorazowo.
Kraje, do których trafią pocztówki to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.
Konkurs Poezji i Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Pieśnią i wierszem malowane”
W listopadzie nasza szkoła zorganizowała kolejną już edycję międzyszkolnego konkursu poezji i pieśni patriotycznej. Nasze zadanie polegało na przeczytaniu wiersza pt. „Polska” pani Elżbiety Krystek-Jones, a następnie zilustrowanie jego treści.
Prace konkursowe wykonali: Natalia Jaworska, Kinga Szonda oraz Aleksandra Schmidt.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – UNICEF
#dlakazdegodziecka
Ponieważ jesteśmy szkołą członkowską UNICEF, świetlica szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Przez cały tydzień uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej podejmowali wiele wspólnych działań przybliżających wiedzę na temat ich praw. Oto działania, które zostały zrealizowane:
- prezentacja medialna dotycząca praw i obowiązków,
- gazetka tematyczna na szkolnym korytarzu,
- pogadanki na podstawie układanek i plansz edukacyjnych,
- czytanie opowiadań z książki Artura Maciaka pt. „Nic o nas bez nas! Dzieci i ich prawa”,
- wykreślanki interaktywne na platformie LerningApss,
- piosenka „Prawa Dziecka”,
- zajęcia plastyczne – tematyczne kolorowanki,
- wspólne, pamiątkowe zdjęcia z obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
Patriotyczny listopad
10 listopada o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy w świetlicy hymn państwowy, włączając się w ten sposób do kolejnej edycji MEN#SzkołaDoHymnu.
Świerkowy październik
20 października 2020 roku z pomocą woźnego – Pana Józefa, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej posadziły na terenie szkoły świerki otrzymane w Przylepie podczas miejskiej akcji „Posadźmy razem las”. Reprezentacja klasy 1a bardzo dobrze poradziła sobie z tym zadaniem. Wspólnymi siłami posadziliśmy 9 świerków. Teraz będziemy sprawdzać, jak rosną…
Świetlik miesiąca
„Świetlikiem miesiąca” października został Szymon Konopka z klasy 1a.
Gratulujemy!!!
Kolorowy i ciepły wrzesień
Przygoda z liściem
23 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w Międzyszkolnym konkursie świetlic pod hasłem „Przygoda z liściem”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 15 w Zielonej Górze. Pod bacznym okiem pani Eli Kurjańskiej uczennice reprezentujące naszą świetlicę – Gabriela Grzesik oraz Julia Smoter, rozwiązywały testy i zadania, aby jak najlepiej wypaść na konkursie.
Drużyny biorące udział w konkursie musiały wykazać się wiedzą przyrodniczą – były pytania o gatunki drzew, rodzaje grzybów oraz mieszkańców lasu. W tym roku bohaterem konkursu był lis pospolity.
W konkursie brało udział 11 drużyn. Nasz zespół zajął 8 miejsce. Gratulujemy.
Ciekawa wizyta w świetlicy
Piątek zapowiadał się jak zwykle, a jednak było inaczej. Pani Danusia i Pani Ela zaprosiły na zajęcia Panią intendentkę z przedszkola – Aleksandrę Prokopiuk, która opowiadała nam o swojej pracy, ale przede wszystkim o piramidzie zdrowia i o przestrzeganiu właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylu życia. Najważniejsze to: dużo ruchu, dużo warzyw i owoców, ciemne pieczywo, kasze, wartościowe białko i jak najmniej słodyczy i zdrowie zapewnione. Podziękowaliśmy naszemu gościowi piękną jesienną laurką i piosenką „Witaminy wolę ja”.
Wizyta w gabinecie weterynaryjnym
18 października 2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką Pani Danusi Piwońskiej odwiedziły Panią weterynarz Hannę Koźmińską w gabinecie na Osiedlu Pomorskim.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały sprzęt, który służy do diagnozowania zwierząt. Zobaczyły salę operacyjną. Rozmawiały o zwyczajach zwierząt. Dowiedziały się, a właściwie przypomniały sobie, że trzeba bardzo dbać o higienę zwierząt, które mają w domu, a także
o własną higienę i myć ręce po zabawach ze zwierzętami, aby nie zarazić się pasożytami. „Opieka nad zwierzętami to przyjemność, ale też duży obowiązek dla całej rodziny, więc rozważnie podejmujcie decyzję o posiadaniu zwierzątka w domu” – powiedziała na koniec Pani Doktor.
Dzieci podziękowały Pani weterynarz za wizytę i wręczyły własnoręcznie wykonaną kolorową laurkę.
Życzenia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej
16 października 2019 roku w świetlicy szkolnej odbył się mini koncert z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, przedstawicielka pracowników obsługi oraz wychowawcy świetlicy. Dzieci zaśpiewały pięknie kilka piosenek przygotowanych pod kierunkiem Pani Eli Kurjańskiej oraz recytowały wiersze. Na koniec obecnym Paniom i Panom wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Był to czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze.