Przytul się do drzewa – Edycja II Strażnicy Lasów

Na początku września wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej kampania PRZYTUL się do DRZEWA, która ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Przytulając się do drzewa, dzieci z Naszej szkoły otoczyły je swoją miłością, a drzewa poczuły się bezpiecznie! Udaliśmy się do pobliskiego lasku, gdzie zrobiliśmy sobie wspaniałe wspólne zdjęcia przytulając się do brzóz. Po drodze rozmawialiśmy o bezpiecznym poruszaniu się o lasach i zagrożeniach pożarowych powodowanych przez człowieka. Chętni uczniowie przygotowali prace plastyczne z hasłem akcji #strażnicylasów. Drzewa dają nam życie, spokój i oddech. Włączając się do akcji chcielibyśmy przypomnieć, że nasza planeta potrzebuje naszej troski i ochrony. Każde drzewo to nie tylko zielony skarb, ale także przyjaciel naszego zdrowego ekosystemu. Dlatego przytulamy się do drzewa nie tylko w przenośni, ale także dosłownie. Będąc blisko natury, mamy chwilę na wyciszenie i na uczucie, że jesteśmy częścią czegoś większego. Obejmujemy drzewa, bo to gest miłości do ziemi, którą mamy zaszczyt nazywać naszym domem. Piękne, ciepłe i radosne wydanie lekcji wychowawczych! #przytulsiędodrzewa #leczniczamocdrzew #drzewoterapia #przytulsiedodrzewa #straznicylasow


MegaMisja

MegaMisja – zadanie 1 wykonane! Uczniowie klasy IId rozpoczęli MegaMisję Orange. Pierwsze zadanie polegało na poznaniu źródeł informacji, ocenie, czy wszystkie są prawdziwe i godne zaufania. Dzieci polubiły już głównych bohaterów misji oraz psotnika Pimpka, poszerzyły wiadomości nt. potrzeb życiowych żółwia. Jesteśmy gotowi do kolejnej misji!


Leśna sztafeta

14 września 36 uczniów naszej szkoły pod opieką Magdaleny Izowit i Huberta Muszyńskiego wzięło udział w międzyszkolnej „Leśnej sztafecie” w Zielonej Górze 3x500m. Zawody otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale, wielu na medal. A oto wyniki SP nr 21: Kategoria klasy 1 i 2: 2b wychowawca M. Kozłowska, skład: Micheasz Matera, Szymon Kogut, Antoni Miśków, 1 miejsce chłopcy, 2a wychowawca M. Izowit, skład: Hanna Grelowska, Julia Sikorska, Laila Postel – 1 miejsce dziewczęta, 2a wychowawca M. Izowit, skład: Wojciech Drozdek, Stanisław Krawczyk, Antoni Stankiewicz- 2 miejsce chłopcy, 2b i 2a wychowawcy M. Kozłowska, M. Izowit, skład: Liliana Dylińska, Wiktoria Cierzniak, Aleksandra Kluj, 3 miejsce dziewcząt!
Kategoria klasy 3 i 4: 4b wychowawca H. Muszyński, skład: Kuba Dymek,Mateusz Kusiakiewicz,Krystian Mazurek pierwsze miejsce chłopcy, 3b i 2a wychowawcy W.Wilińska, M. Izowit, skład: Emil Michalak, Jan Michalak, Antoni Czernicki 2 miejsce chłopcy, 4b wychowawca H. Muszyński, skład: Zofia Grelowska, Nina Kamzelewska, Laura Zawodzińska 2 miejsce dziewczęta, 3b i 3a wychowawcy W. Wilińska, D. Krawczak-Dzieńdziura , skład: Jagoda Staszczak, Zuzanna Chojnacka, Zuzanna Pasternak 3 miejsce dziewczęta. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników!!! Szkoła Promująca Zdrowie!


Dzień Kropki

W piątek 15 września uczniowie naszej szkoły świętowali DZIEŃ KROPKI czyli obchodzony od 2009 roku, międzynarodowy dzień kreatywności znany w świecie jako INTERNATIONAL DOT DAY lub THE DOT DAY. Piątek 15 września to niezwykły dzień w kalendarzu UNESCO. To dzień, kiedy każda kropka ma znaczenie. Włączamy się więc do akcji DZIEŃ KROPKI i jesteśmy częścią radosnego ruchu, który inspiruje kreatywność i pozytywne myślenie. Kropka jest symbolem wkładu w lepszy świat, lepsze samopoczucie i może być początkiem dzieła sztuki lub odzwierciedleniem dziecięcej wyjątkowości. To jest właśnie ten dzień, kiedy można pokazać, że każdy ma coś wartościowego do dodania do tej pięknej mozaiki, którą nazywamy życiem. Od kropki się zaczyna, a na niesamowitym obrazie stworzonym z współpracy i dzięki dziecięcej kreatywności kończy. Uczniowie klasy 5b, 6a oraz 6c aktywnie przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Wszystkim bardzo spodobała się historia The Dot – Kropka którą, uczniowie oglądali w wersji anglojęzycznej z polskimi napisami – stała się ona punktem wyjścia do dyskusji o kreatywności. Następnie uczniowie świętowali własną kreatywność wykonując prace plastyczne pod hasłem przewodnim książki- „just make a mark…- zrób tylko znak…” Wszyscy podążyli za swoją wyobraźnią, a w efekcie tej podroży powstało wiele zaskakujących kropkowych prac. Dodatkową inspiracją dla uczniów była muzyka klasyczna – „Cztery pory roku” Vivaldiego, której dzieci słuchały podczas tworzenia prac. Nauczyciele języka angielskiego (Agnieszka Grzesik, Anna Kucharczyk, Paweł Mierzyński) uczestniczyli w tym dniu także w anglojęzycznym wydarzeniu – spotkaniu online z Peterem H. Reynoldsem autorem książki ‘The Dot’. W obchody The Dot Day włączyły się także klasy 1 – 3 wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz świetlica szkolna. To był naprawdę udany, przyjazny, pełen pracy i szczerych uśmiechów dzień. Efekty widać na zdjęciach. Dziękujemy!
Zespół do spraw współpracy z zagranicą, UNICEF i UNESCO Zespół Języków Obcych


Zakładka dla Pierwszaka

8 września przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego oficjalnie przywitali Pierwszoklasistów w szkole, wręczając uczniom drobny upominek w postaci zakładki do książki. Zakładka nie tylko pomoże pierwszoklasistom w odszukaniu odpowiedniej strony w książce ale również może być symbolem pożegnania z zabawką i zaprzyjaźnienia się z książką. Dzieci ucieszyły się z tego drobnego upominku, a niektóre już wyraziły chęci do działania w Małym Samorządzie Uczniowskim. Michalina Grinig i Małgorzata Kasprzak


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024


Szkoły pełne talentów

Ruszyła druga edycja akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl. Pomóżcie nam po raz kolejny zbierać Talenciaki! Talenciaki (specjalne bony) będą otrzymywali Państwo podczas zakupów w Lidlu (za każde wydane 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden Talenciak). Zebrane Talenciaki można przekazać szkole w formie fizycznej (wrzucając do skrzynki przy portierni, bibliotece, świetlicy szkolnej, wychowawcy) lub elektronicznej (skanując kod QR). Szkoła zebrane Talenciaki wymieni na nagrody z katalogu Lidl (zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy i do rekreacji i wiele, wiele innych).