Konkurs Grafiki Komputerowej

27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Grafiki Komputerowej w Microsoft Paint „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło aż 87 prac konkursowych z zielonogórskich szkół. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci grafiki komputerowej, jako nowego środka wyrazu twórczości artystycznej. Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w kategorii klas III – Lidia Piosik z kl. 3c oraz Bartosz Kusak z kl. 3b. Gratulujemy!!!


Certyfikat udziału w X edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować 

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat udziału w X edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować za upowszechnianie nauki programowania oraz nowoczesnego podejścia do edukacji. Program ten ma na celu świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.


Apel podsumowujący I półrocze

27 stycznia odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze.  I chociaż każdy uczeń odliczał już godziny do rozpoczęcia ferii zimowych, to z wielką przyjemnością cała społeczność uczniowska spotkała się w sali gimnastycznej, aby podsumować I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Każda klasa jest inna, każdy uczeń jest inny. Każdy osiąga sukces na miarę swoich możliwości. Dlatego tak ważne jest zauważanie sukcesów i postępów wszystkich uczniów szkoły. Pani Dyrektor Dorota Konopacka podziękowała uczniom za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Pogratulowała wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz drugiego człowieka i udział w akcjach charytatywnych.
I tak:
– Puchar za najwyższą frekwencję odebrali uczniowie klasy 3a oraz 6c.
– Puchar za najwyższą średnią – klasa 5a.
– Puchar za najliczniejszy udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych – uczniowie klasy 3b oraz 8e.
– Dyplom za największy wkład w akcję „Psu na budę” – klasa 1b oraz 5a.
Pani Dyrektor nagrodziła też uczniów z klas IV-VIII z najwyższą średnią wręczając im odznaki Wzorowego Ucznia. Nagrody i dyplomy odebrali również laureaci konkursów językowych oraz szkolnego projektu edukacyjnego promującego zdrowie, a także wolontariusze, którzy pomagali w turnieju sportowym „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Ukoronowano również Rzeczników Praw Ucznia – dla klas I-III panią Magdalenę Izowit oraz dla uczniów klas IV-VIII – panią Paulinę Kramską. Apel był również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie podczas rozpoczynających się ferii zimowych. Apel przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, a także wychowawcy świetlicy szkolnej.


Eko choinka 2023

25 stycznia uczniowie klasy 3a, 3b, 3c oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w VI edycji akcji ekologicznej Eko choinka organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej (ZGK). Na zielonogórskim deptaku – w Leśnej Osadzie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, czyli ekologiczne warsztaty oraz kreatywne zabawy. Dzieci utrwaliły wiedzę o drzewach, piłowały drewniane krążki, oglądały nasiona poszczególnych drzew, również pod mikroskopem, odpowiadały na wiele pytań dotyczących zanieczyszczenia powietrza oraz dowiedziały się jak powstaje drewniany panel podłogowy. Wykonały też prace plastyczne z naturalnego materiału oraz pokonywały przygotowany tor przeszkód. W tym chłodnym dniu smakowały też gorącą czekoladę oraz pączki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, gratulujemy pomysłu i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tej ekologicznej akcji.


Dyskoteka!

Zapraszamy do udziału i świetnej zabawy na naszej szkolnej dyskotece! Z pozdrowieniami Samorząd Szkolny.


„Piłkarska zadyma w środku zimy” za nami.

21 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Edukacyjnego nr 3 stała otworem dla młodziutkich adeptów piłki nożnej. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 21 wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Zawody otworzyła dyrektor zespołu Dorota Konopacka życzyła sukcesów i zdrowej rywalizacji. W imprezie wzięło udział wiele dzieci, które podzielone zostały na 4 drużyny. A te z kolei były wybierane przez losowo wybranych kapitanów, dlatego też w każdej z nich znaleźli się uczniowie z różnych klas. Dodatkowo każdy zespół wybrał sobie nazwę – taką, jaką chciał. Wszystkie mecze rozgrywano wg. systemu każdy z każdym. Piłkarze grali bardzo zacięcie, ale w duchu fair play. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „MENCHESTER CITY”, drugie miejsce zajęły dzieci z drużyny „MENCHESTER UNITED”, trzecie miejsce przypadło drużynie „PORTUGALIA”, a na czwartym uplasował się zespół „REAL MADRYT”. Najlepszym piłkarzem turnieju został Antoni Miśków, a najlepszym bramkarzem okazał się Zachary Krzyżyński. W przerwie atrakcją dla wszystkich był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami starszych klas. Zawodnicy popisali się świetną techniką gry i widać było, że gra sprawiała im olbrzymia przyjemność. W organizacji przebiegu turnieju niekwestionowaną pomocą wykazali się wolontariusze: Aleksander Machciński, Jakub Urbanowski, Wojciech, Widański, Jeremi Łepecki, Yelyzaweta Hachczyk, Tomasz Ścisły oraz rodzice: Pani Monika Struzik i Pan Grzegorz Kujanek. Całości towarzyszyła wspaniała, pełna radości atmosfera. Wyczyny młodych adeptów piłki nożnej były oklaskiwane przez ich rodziny i kolegów. Organizatorami imprezy byli: Robert Krzyżyński, Paweł Mierzyński – nauczyciele i opiekunowie samorządów uczniowskich oraz Wioletta Wilińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Z rozmów przeprowadzonych wśród rodziców i uczniów wynika, że taka forma spędzania czasu wolnego przypadła im do gustu i chętnie wzięliby udział w podobnych tego typu imprezach. Sponsorem nagród dla sportowców był Pan Jacek Budziński- radny w mieście Zielona Góra.


Kolejne przygody klas I-III z Krainą Eksperymentów


ZE3 laureatem konkursu CodeWeek „1000 pierwszych organizatorów”

Nasza szkoła została laureatem konkursu Code Week PL „1000 pierwszych organizatorów” w ramach tegorocznej, jubileuszowej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Warto dodać, że z całej Polski w wydarzeniu wzięły udział aż 13833 szkoły. W nagrodę otrzymaliśmy certyfikat organizatora, pakiet 10 gier CodyRoby wraz ze specjalną taśmą, która pozwoli przenieść planszę do gry w dowolne miejsce.
NASK, Cyfryzacja KPRM, Code Week PL


Upominki dla Dziadków

W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, tuż przed Dniem Babci i Dniem Dziadka, na zajęciach własnoręcznie przygotowali upominki – kolorowe zakładki do książki oraz breloczki. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Warsztaty „Programuj z Nami” roboty edukacyjne Photon

Uczestnicy koła informatycznego #Koderzy realizowanego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego wzięli udział w warsztatach z programowania robotów edukacyjnych Photon „Programuj z Nami” organizowanych przez Mediateka Góra Mediów. Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Faron i Natalii Dyjas-Szatkowskiej za możliwość udziału w interesujących warsztatach rozwijających kluczowe kompetencje XXI wieku.


Wspólna lekcja

11 stycznia odbyła się wspólna lekcja uczniów klasy 2b z przedszkolakami z grupy Żabki. Przy pomocy i dużym zaangażowaniu uczniów klasy 2b, przedszkolaki przygotowały okolicznościowe kartki dla swoich dziadków z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dnia Dziadka.


Wesołe pingwinki

W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, na kolejnych w Nowym Roku zajęciach plastycznych, poznali sposoby na wykorzystanie tekturowych rolek i wykonali Wesołe pingwinki. Oto efekt pracy Małych Artystów. Wszystkie pingwinki wspaniale prezentują się na krze lodowej… na szkolnym korytarzu.


Zimowe domki

W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, na pierwszych w Nowym Roku zajęciach plastycznych, rozwijali kreatywność i wyobraźnię malując farbami Zimowe domki. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Cukier w ryzach – certyfikat dla szkoły


Co w trawie piszczy

Podczas ostatnich przedświątecznych zajęć plastycznych, grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali prace na Miejski Konkurs Plastyczny pod hasłem „Co w trawie piszczy – kolaż”: A gdyby tak stać się całkiem maleńkim, jak mrówka albo biedronka,  i zamieszkać wśród traw, w łupince orzeszka mieć swój dom, a na śniadanie spijać kropelkę porannej rosy – to co zobaczylibyśmy? Wielkie owoce opadłe z jabłonki? Mysz, która zamieszkała w zagubionej rękawiczce? A może coś czego nikt z nas jeszcze nie widział? Prace konkursowe wykonali: Oliwia Tomczyk, Inga Kuleczka, Szymon Konopka, Natalka Jaworska, Zuzia Rokitnicka, Lena Kozińska, Kinga Szonda, Oskar Dudkiewicz, Marysia Kaźmierczak-Piwko, Pola Wachowska-Najbor oraz Katarzyna Jarosławska.
Oto efekt pracy Małych Artystów:


Uroczysty apel

W ostatnim szkolnym dniu w bieżącym roku kalendarzowym uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym apelu, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie przypomnieli sobie historię, która miała miejsce w Betlejem, a śpiewane wspólnie kolędy i pastorałki wprowadziły w świąteczny nastrój.  Podczas apelu wystąpili utalentowani uczniowie naszej szkoły, którzy przedstawili swoje talenty wokalne i instrumentalne.


Szkolne bicie rekordu w długości łańcucha choinkowego z papieru

Tuż przed świętami uczniowie klas I-III zostali zaproszeni do akcji bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru. Uczniowie wykonali imponujące łańcuchy, a ich długość zachwycała każdego. Zwyciężyła klas 2b, której łańcuch miał długość 30 metrów i 90 cm. Łączna długość wykonanych przez uczniów łańcuchów to aż 169,30 m. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym klasom dziękujemy za aktywny udział w tej akcji. Natalia Piskorz i Agnieszka Piwko-Kaźmierczak


3a czyta z klasą lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 3a kontynuują udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym ”Czytam z klasą lekturki spod chmurki” wspierającym rozwój czytelnictwa, który w tym roku odbywa się pod nazwą „Podróżowanie przez czytanie”. Pierwsza część projektu to Podróże po Polsce i klasa 3a udała się w czytelniczą podróż „samolotem” czytając lekturę „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Podczas omawiania lektury wykonali wiele ciekawych i kreatywnych zadań. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.


Kraina Eksperymentów

Uczniowie klas I-III poznali czym są łańcuchy polimerowe podczas warsztatów z Krainą Eksperymentów. W grudniu odbyła się kolejna z nietypowych lekcji, a jedna z sal lekcyjnych zamieniła się w mini fabrykę łańcuchów polimerowych. Zobaczcie sami…


Wełniane skrzaty

Tuż przed świętami grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali drobne upominki dla najbliższych – wełniane skrzaty, które mogą służyć jako świąteczna ozdoba, lub np. zawieszka do kluczy. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Magiczna bombka

W grudniu grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali bombki choinkowe, biorąc tym samym udział w III edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Magiczna bombka”, organizowanego przez SP 29. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Pomocnicy Mikołaja

Wspaniale jest dostawać prezenty. Jednak niezwykła radość i moc satysfakcji wypływa z ich dawania. Wiedzą o tym uczniowie klasy 1A, dlatego postanowili obdarować dzieci z Zaboru. W tym celu zbierali w klasie słodkości, a 12 grudnia zamienili się w pomocników Mikołaja – wszystkie smakołyki spakowali oraz przekazali na rzecz Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze. Dzieląc się – mnożymy szczęście.


Podsumowanie konkursu o tematyce Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża

Spośród 708 rysunków komisja konkursowa wyłoniła 76 prac. Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Tematyce Honorowego Krwiodawstwa z ZE3 SP21:
Szkoły Podstawowe kl. I-III: Świerszko Julia, Różańska Lena, Różański Aleksander, Szendi Aleksander
Szkoły Podstawowe Kl. IV –VIII: Konopacki Bartosz
Laureaci odebrali nagrody we wtorek, 13 grudnia w BWA Zielona Góra, gdzie można podziwiać ich prace!

Barbórka, czyli spotkanie z górnikiem

W piątek 2.12.2022 r. tuż przed świętem górników potocznie zwanego Barbórką, uczniowie klas 4b i 5a mieli niebywałą okazję spotkać się ze wspaniałym gościem – panem Marcinem Czerniakiem, który w ciekawy sposób opowiedział o codziennej pracy górników; zaprezentował swój mundur galowy; wyjaśnił znaczenie elementów tego stroju oraz czaka – górniczego nakrycia głowy; przybliżył postać patronki górników św. Barbary oraz opowiedział o różnych rodzajach górnictwa. Poznaliśmy także rodzaje węgla i sposób ich wydobycia. Uczniowie otrzymali piękne górnicze czaka; kolorowanki; słodycze oraz gadżety firmowe PGNiG. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi za przyjęcie zaproszenia, ciekawe spotkanie oraz Oddziałowi PGNiG w Zielonej Górze za współpracę z naszą placówką.


Świąteczne warsztaty plastyczne

7 grudnia w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla dzieci biorących udział w zajęciach Koła Plastycznego „Mali Artyści z SP 21”. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji. Dzieci własnoręcznie lukrowały pierniki, wykonały papierowe bombki, kolorowały drewniane aniołki, projektowały klamerkowe dekoracje. Nie zabrakło również świątecznych reniferów, które w naszej grupie, podobne były do … różowych jednorożców. Było świątecznie i radośnie. Serdecznie dziękuję Paniom Małgorzacie Paszkier i Annie Przytulskiej za zorganizowanie tych warsztatów oraz wspólnie spędzony przedświąteczny czas.
Marta Muszyńska


PODZIĘKOWANIA

Stowarzyszenie „Oczywiście Zielona Góra!” oraz Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” w Zielonej Górze składają podziękowania szkołom, które zmotywowały dzieci i młodzież do uczestnictwa w ZIELONOGÓRSKIM  KONKURSIE  FOTOGRAFICZNYM! 28 listopada o godz. 13.00 w MCKiE odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy uczestnikom konkursu, których prace można obejrzeć w naszej placówce przy ul. Wyszyńskiego 19A. Wystawa czynna będzie do 28 grudnia 2022 r. Serdecznie ZAPRASZAMY. Przesyłamy link do materiałów audiowizualnych z tego wydarzenia. https://zielonagora.naszemiasto.pl/zielona-gora-widziana-oczami-mlodych-wystawa-prac/ar/c13-9108387


BohaterON – włącz historię!

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W 2022 r. tradycyjne kartki-laurki wykonywane przez uczniów zastąpiły wpisy na portalu www.dumnizpowstańców.pl – nowym, wirtualny miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Piękne prace i wzruszające słowa skierowane do obrońców naszej Ojczyzny można zobaczyć na stronie: https://dumnizpowstancow.pl/mapa


Festiwal poezji i pieśni patriotycznej

2 grudnia odbył się Festiwal Poezji i Pieśni Patriotycznej. Festiwal organizowany w naszej szkole jest jedną z from kształtowania postaw patriotycznych oraz okazją do zaprezentowania uzdolnień recytatorskich i wokalnych uczniów zielonogórskich szkół podstawowych. W tym roku podczas festiwalu wystąpili: Hania Dobrzyńska w pieśni „Mury”, Julia Świetlik w utworze muzycznym „Śpiewka 1920”, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 17 pod kierunkiem Pani Agnieszki Ładysz, w składzie: Małgorzata Szymczak, Michalina Puchta, Nela Cwojdzińska, Hania Bandosz, Alicja Marszałek, a także Alicja Cembrowicz w utworze literackim „Opowiedz nam moja Ojczyzno”. Komisja Konkursowa w składzie: Dyrektor SP 21 Pani Dorota Konopacka, Wicedyrektor SP 21 Pani Karolina Szefler-Serylak oraz Pan Michał Nienadowski, nauczyciel muzyki, wszystkim uczestnikom konkursu przyznała równorzędne nagrody. Uczniowie zielonogórskich szkół podstawowych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W trakcie festiwalu swoje umiejętności wokalne zaprezentował zespół uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.


Zbiórka żywności „Tak, pomagam!”

Nasi wolontariusze w dniach 2-3 grudnia wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności „Tak, pomagam!”. Organizatorem zbiórki była Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. W akcję włączyło się niemal 25 wolontariuszy z naszej szkoły. Dziękujemy za pomoc oraz zaangażowanie!


Dyskoteka Młodego Człowieka 2022

W listopadzie uczniowie klas I -III uczestniczyli w szczególnym wydarzeniu – pierwszy raz w naszej szkole została dla nich zorganizowana Dyskoteka Młodego Człowieka. Prawie wszyscy uczniowie klas młodszych przyjęli zaproszenie do wspólnych tańców. Była świetna zabawa, humory dopisywały i z nadzieją czekamy na kolejną dyskotekę.


Wielki Test wiedzy o Zielonej Górze

Dnia 23 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Zielonej Górze odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zielonej Górze i okolicach. Test był przeznaczony dla uczniów klas trzecich. W konkursie zjawiły się drużyny z 9 szkół. Po emocjonującym finale, miło jest nam ogłosić, że reprezentanci naszej szkoły Liliana Kusz z kl. 3d i Sebastian Świetlik z kl. 3c zajęli III miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu! Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za pomoc w przygotowaniach do konkursu. Dziękujemy również organizatorom za serdeczne przyjęcie i miłą atmosferę.


Zielonogórski Konkurs Fotograficzny rozstrzygnięty!

Dnia 28.11.2022 r. odbyło się podsumowanie ZIELONOGÓRSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „Piękna Zielona Góra” „Portret Zielonej Góry„. Konkurs zorganizowany był przez Stowarzyszenie: Oczywiście Zielona Góra 
oraz MCKiE „Dom Harcerza” Zielona Góra. Projekt sfinansowany został ze środków Miasta Zielona Góra w ramach obchodów 800-700 lat Zielonej Góry. Decyzją komisji w kategorii I – Piękna Zielona Góra – fotografia barwna (uczniowie szkół podstawowych z klas V- VIII) Przyznano:
I miejsce – Solarek Filip („I love Zielona Góra”) SP nr 22
II miejsce – Maślanka Franciszek („Błękit napędza myślenie na UZ”) SP nr 21
III miejsce – Pluta Malwina („Zielonogórski wieczór”) SP nr 21
oraz wyróżnienia otrzymali m.in.:
Stojko Filip – („Zielone światło”) SP nr 21
Sawicki Ksawery – („Zielone grono”) SP nr 21
Lista uczniów, których prace zostały zakwalifikowane do wystawy:
STOJKO FILIP – SP 21; CZESTKOWSKA ZUZANNA – SP 21; ŁUCZKA ZUZANNA – SP 21; MATCZAK ZUZANNA – SP 21; ZAWARTOWSKI EMIL – SP21; PLUTA MALWINA – SP 21; MIELNICKA KORNELIA – SP 21; SAWICKI KSAWERY – SP 21; MIKŁUSZKA KAROL – SP 21; MAŚLANKA FRANCISZEK – SP 21; SOKOLIŃSKA HANNA – SP 21.
Gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace!
Zdjęcia z wydarzenia – źródła:

Akcja sadzenia lasu

„To właśnie dziś na kolejne dziesiątki lat swoją historię rozpoczęło nowe pokolenie drzew” 26 listopada w Zakęciu chętni uczniowie klasy 1A wraz z rodzicami oraz wychowawczynią Magdaleną Izowit brali udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Nowa Sól. Wolontariusze najpierw przeszli szkolenie, a następnie ochoczo zabrali się do sadzenia drzew. Już za kilka lat w miejscu nasadzenia wyrośnie piękny, sosnowy las. Leśnicy dla przybyłych wolontariuszy przygotowali poczęstunek: ciepłe napoje, słodkie rogaliki oraz kiełbaskę pieczoną na ognisku. Każdy wolontariusz otrzymał nagrodę: certyfikat sadzenia lasu oraz miodek. Wszyscy uczestnicy mieli poczucie ogromnej satysfakcji po dobrze wykonanej pracy. Dziękujemy za zaproszenie do udziału w akcji Panu Stanisławowi Pyrze oraz Nadleśnictwo Nowa Sól, a także przybyłym uczniom i ich rodzicom.


Szkoła Pełna Talentów

To już koniec akcji „Szkoły Pełne Talentów”. Jej celem było łączenie wspólnych sił w celu wspierania wybranej szkoły, która za uzbierane Talenciaki, mogła odbierać nagrody w postaci sprzętu dydaktycznego, sportowego lub elektronicznego. Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodziców, uczniów oraz pracowników Zespołu udało się uzbierać 4567 Talenciaków, które wymieniliśmy na 11 nagród! Oto one: Tablica magnetyczna – układ krwionośny, Tułów człowieka (model), Zestaw geometryczny do tablicy, Pakiet planszówek oraz Hałasomierz. Czekamy jeszcze na: Zestaw zegarów, Magnetyczną pięciolinię, Zestaw nut samoprzylepnych, Zestaw geometryczny do tablicy oraz dwa Zestawy tangramów. Pomoce dydaktyczne, które pozyskaliśmy dzięki akcji „Szkoły Pełne Talentów” trafiły do świetlicy szkolnej, gabinetu biologicznego oraz nauczycieli uczniów klas I-III. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej ilości Talenciaków. Szczególne podziękowania składamy pani Sylwii Szonda, która koordynowała akcję i codziennie skanowała kody Talenciaków na konto naszej szkoły.


Bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne

Podczas siódmych zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, własnoręcznie przygotowali bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne, które z pewnością będą wspaniałą dekoracją każdego domu. Oto ozdoby wykonane przez Małych Artystów.


800 lat później w Zielonej Górze

Podczas czwartych zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali prace na miejski konkurs plastyczny pod hasłem „800 lat później w Zielonej Górze”, organizowany przez Stowarzyszenie OCZYWIŚCIE ZIELONA GÓRA! oraz przy współudziale miasta Zielona Góra. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Kiermasz Patriotyczny

9 listopada z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Wolontariatu odbył się Kiermasz Patriotyczny. Nasi wolontariusze wraz z rodzicami przygotowali różnego rodzaju słodkości (ciasta, babeczki, galaretki etc.) w barwach biało-czerwonych. Wydarzenie wpisało się w szkolne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na działalność Szkolnego Wolontariatu. Dziękujemy naszym wolontariuszom oraz ich rodzicom za przygotowanie ciast oraz przeprowadzenie kiermaszu, a całej społeczności szkolnej za tak liczny udział w wydarzeniu! Jesteście Wielcy!


Szlachetna Paczka!

Drogie koleżanki i koledzy! Kolejny raz zapraszamy do włączenia się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Poniżej znajdziecie szczegóły zbiórki, do której w imieniu zespołu Wolontariatu serdecznie zapraszam. Dary składamy w bibliotece (Ilonko! dziękujemy). Zbieramy do 14 grudnia! Pakowanie 15-16 grudnia. Jeśli będzie możliwość zbiórki pieniędzy, to damy jeszcze znać. Już dziś liczymy (jak co roku!) na zaangażowanie i otwarte serca każdego z nas. W imieniu zespołu Wolontariuszy Małgorzata Kozak.


Wybory Rzecznika Praw Ucznia

Samorząd Uczniowski klas 1-3 oraz 4-8 informuje, że w poniedziałek 21.11.2022r. przeprowadzone będą wybory Rzecznika Praw Ucznia. Głosowanie odbędzie się w holu głównym na parterze. Zapraszamy do udziału w głosowaniu wszystkich uczniów klas 1-3 oraz 4-8 pod opieką nauczycieli wskazanych w harmonogramie. !!!Wybory Rzecznika Praw Ucznia będą połączone z obchodami Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Zachęcamy do ubrania się w tym dniu w kolorze niebieskim!!!


 Modele  i rysunki komórek zwierzęcych i roślinnych

Zapraszam do obejrzenia wyjątkowej wystawy prac uczniów klas piątych: „Modele i rysunki komórki roślinnej i zwierzęcej”. Wystawa znajduje się przy s. 9.  oraz w s.9. Wśród modeli warto zwrócić uwagę na staranność wykonania, wyrazistą kolorystykę, ciekawe ułożenie przestrzenne. Na wyjątkową uwagę zasługują modele wykonane z nietypowych materiałów: makaronu, żelków, dyni, gąbki i innych. Wszystkie modele zasłużyły na najwyższe oceny i takie otrzymali ich wykonawcy. W klasie równie ciekawie prezentują się rysunki komórek roślinnych i zwierzęcych. Zachwycają precyzją, starannością i pięknym wykonaniem. Zapraszam również do obejrzenia zdjęć.


Laureaci konkursu literackiego klas III SP 21


Przygotowania uczniów klasy 3a do Święta 11 listopada

Uczniowie klasy 3a przed Świętem 11 listopada przygotowali kokardy narodowe do dekoracji szkolnych korytarzy, zrobili przestrzenne orzełki do wystroju holu szkoły, a także samodzielne wykonali chorągiewki w narodowych barwach.


#SzkołaPamięta – podziękowania za udział w akcji


To już 104 lata jak jesteśmy wolnym, niepodległym Krajem.

Uczniowie klasy II a i II b w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości podczas apelu recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Przybliżyli, w sposób bardzo zrozumiały, co to jest niepodległość. Uczniowie uczestniczący w apelu na pewno zapamiętali m.in., że Polski nie było na mapie świata, aż 123 lata. Poczuli dumę z tego, że są Polakami.


Klasa 1b od początku listopada przygotowywała się do obchodów Dnia Niepodległości 11.listopada.

Uczniowie poznawali symbole narodowe, śpiewali hymn oraz samodzielnie wykonywali kokardy narodowe którymi przyozdobili hol szkolny. Przed salą 110 zawisły również kartki z życzeniami dla Polski.

Uroczystości miejskie z okazji obchodów 11 listopada

W piątek, na pl. Matejki, w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyły się uroczystości miejskie z okazji obchodów 11 listopada. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod tablicą pamięci więźniów politycznych i ofiar represji komunistycznych przy areszcie śledczym, a następnie w konkatedrze św. Jadwigi odbyła się msza w intencji ojczyzny. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy z naszej szkoły w składzie: Kiara Harasimiuk, Hania Dżyga, Jan Skrzypczyński wraz z opiekunem – panią Ewą Cebulą.


Spotkanie klasy 3a z lekturą „Dziadek i niedźwiadek”

Uczniowie klasy 3a poznali wspaniałą opowieść o wyjątkowym niedźwiadku Wojtku, który był żołnierzem i brał udział w bitwie o Monte Cassino. Miał nadany stopień kaprala. Podczas omawiania lektury trzecioklasiści wykonali wiele ciekawych zadań. Jeśli ktoś nie zna jeszcze niedźwiadka Wojtka, to serdecznie zapraszamy do przeczytania tej książki pełnej przygód.


Narodowe Święto Niepodległości

„Nie zginęła! Zmartwychwstała! Mimo wrogich burz. Wstała wielka i wspaniała. W blasku jasnych zórz. Spadły pęta i kajdany. Pierzchnął zdrady wróg. Czas wolności znów nam dany Wrócił nam ją Bóg.”
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole rozpoczęły się od przygotowania przez uczniów pięknych godeł Polski, które od 8 listopada można obejrzeć w holu szkoły. Natomiast 10.11.2022 r. wszyscy uczniowie uczestniczyli w uroczystym apelu upamiętniający wydarzenia, które doprowadziły po 123 latach do odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Naszą placówkę w obchodach Narodowego Święta Niepodległości reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Hanna Dzyga, Kiara Harasimiuk, Jan Skrzypczyński.
Karolina Kajda, Małgorzata Kozak, Małgorzata Pieniążek, Aneta Raczykowska, Paulina Woźniak-Chojnacka


Życzenia dla Niepodległej

Czego życzyć Tobie, Polsko, w dniu Twojego święta? Ta myśl przyświecała młodym patriotom z naszej szkoły, którzy postanowili wziąć udział w konkursie polegającym na nagraniu krótkich „Życzeń dla Niepodległej” a jego celem było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych wśród uczniów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy wspierali dzieci w twórczej pracy.


Kartka dla Rodaka

Podczas piątych zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali kartki bożonarodzeniowe dla Fundacji dla Rodaka z Olsztyna. Akcja „Kartka dla Rodaka” polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych głównie przez dzieci, świątecznych kartek pocztowych. Mali artyści z SP 21 przygotowali kartki, które przesłane zostały do Fundacji z Olsztyna. Oto efekt pracy Małych Artystów.
Kartki przygotowały również dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Wszystkie razem zostały wysłane na adres Fundacji dla Rodaka.


Sztuka Ziemi

Podczas trzecich zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali prace na międzyszkolny konkurs „Sztuka Ziemi”. Zadanie polegało na ułożeniu z naturalnych materiałów i z poszanowaniem przyrody – na terenie parku/lasu, pracy konkursowej. Mali artyści z SP21 przygotowali piękne prace, które zostały sfotografowane i przesłane do organizatora konkursu. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Klasa I c z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przygotowała zdrowe kanapki. Dzieci samodzielnie obierały i kroiły ulubione warzywa, żeby na koniec zjeść  przepyszne zdrowe kanapki.


Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia

Z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasa 1b samodzielnie przygotowywała zdrowe kanapki na drugie śniadanie. Kanapki piękne, kolorowe, zdrowe i pachnące ze smakiem były zajadanie przez uczniów.

3a w bibliotece szkolnej

W listopadzie uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której doskonalili umiejętności korzystania ze słownika ortograficznego.


Oto wyniki konkursu literackiego LIST DO PRZYJACIÓŁKI / PRZYJACIELA

I miejsce – Milena Wiercigroch – klasa 3b
II miejsce ex aequo Martyna Zawartowska – klasa 3c, Kinga Szonda – klasa 3d
III miejsce – Klaudia Kwiczak – klasa 3b
Wyróżnienie – Wojciech Kogut – klasa 3b
Bardzo dziękujemy za udział w konkursie. Nagrody będzie można odbierać w Filii nr 2 WiMBP przy Poczcie Polskiej od poniedziałku 7.11.2022r.
Organizatorki A.Konieczna, E.Goławska


Plebiscyt Gazety Lubuskiej na DYREKTORA ROKU oraz na NAUCZYCIELA ROKU!!!!

Zachęcamy do głosowania na p. Dorotę Konopacką w plebiscycie Gazety Lubuskiej na DYREKTORA ROKU!!!!
Z góry dziękujemy za każdy głos!!!!!
Zachęcamy do głosowania na p. Agnieszkę Grzesik, p. Roberta Krzyżyńskiego, p. Wiolettę Wilińską, p. Paulinę Woźniak-Chojnacką w plebiscycie Gazety Lubuskiej na NAUCZYCIELA ROKU!!!!
Z góry dziękujemy za każdy głos!!!!!

Co jedzą drożdże?

Pierwszy raz w bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie stali się Wielkimi Naukowcami i poprzez zabawę poznali właściwości drożdży. Zobaczcie sami, jak radosne było to doświadczenie.


Popołudnie z grami planszowymi

Czwartkowe popołudnie 20 października 2022 roku upłynęło uczniom klasy 3a pod hasłem „Popołudnia z planszówkami. Tego dnia miłośnicy gier planszowych  spotkali się, aby wspólnie spędzić wolny czas. Wśród gier największym zainteresowaniem cieszyło się Monopoly.


Konkurs rozstrzygnięty

W październiku z okazji Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego odbył się szkolny konkurs plastyczny dla klas 1-3 „Projekt znaczka pocztowego – Zielona Góra oczami młodych”. Do konkursu uczniowie zgłosili 45 prac, każda inna, a wszystkie wyjątkowe. Komisja konkursowa po długich obradach wyłoniła zwycięzców:
I miejsce Klaudia Kwiczak z kl. 3b
II miejsce Zosia Grelowska z kl. 3b
III miejsce Aleksandra Kościak z kl. 3a.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.


Caritas Laudato Si

20 października szkolni wolontariusze wraz z opiekunami przenosili na teren naszego zespołu szkolny ogród permakulturowy, który został stworzony w ramach projektu „Caritas Laudato Si”. Zadaniem wolontariuszy była pomoc w przeniesieniu całej infrastruktury ogrodu (rabaty wzniesione, kompostownik) wraz z nasadzeniami (drzewka, krzewy etc.). Dziękujemy również za wsparcie rodzicom naszych uczniów, którzy pomogli nam w całym przedsięwzięciu. Jarosław Łapucha


Herbatka dla Seniora

25 października wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas oraz Szkolnego Wolontariatu odwiedzili zielonogórskich Seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Wigor”. Był to czas wspólnego śpiewu ponadczasowych piosenek Czesława Niemena i Marka Grechuty oraz wsłuchiwania się w poezję Adama Mickiewicza. Na koniec spotkania, uczniowie wręczyli Seniorom prezenty – herbaty, które zostały zebrane w trakcie szkolnej akcji „Herbatka dla Seniora”. Dziękujmy wszystkich wolontariuszom, którzy zapakowali paczki oraz przygotowali przebieg spotkania w Domu Seniora. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję i przyniesienie tak dużej ilości herbat. Jesteście WIELCY!


Światowe Dni Origami

24 października (poniedziałek) uczniowie klasy 5a z wychowawcą Pauliną Woźniak-Chojnacką świętowali Światowe Dni Origami. Zaprosili do swojej sali przedszkolaków z grupy Zajączki z opiekunem Panią Katarzyną Szymkun, by nauczyć swoich młodszych kolegów składać różności z papieru, zwłaszcza matematyczne origami. Spotkaniu towarzyszyła świetne zabawa oraz poczęstunek, który przygotowali rodzice uczniów klasy 5a wraz z wychowawcą. Na zakończenie wspaniałej zabawy każdy przedszkolak otrzymał niespodziankę przygotowaną przez starszego kolegę – zająca złożonego z papieru.


EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania 2022 w ZE3

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania zgłosiliśmy dwie inicjatywy promujące programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów w ciekawy i interesujący sposób: #ZE3 Koduje ROBOTY mBot w Scratch; #ZE3 w rozszerzonej RZECZYWISTOŚCI na lekcjach informatyki.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania jak również zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Podczas zajęć koła informatycznego realizowanego w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego uczniowie z wielkim zapałem sterowali robotami za pomocą tabletu. Na lekcjach informatyki uczniowie mieli okazję poznać jedną z aplikacji do rozszerzonej rzeczywistości jaką jest Quiver 3D. Aplikacja pozwala nie tylko na rozwijanie umiejętności manualnych dzieci, ale także sprawia, że kolorowanie i „ożywianie” obrazków staje się zabawne oraz magiczne. Programowaliśmy również własne historyjki w programie Scratch związane z nadchodzącym świętem Halloween.
Były to dni pełne uśmiechu i radości a dobry nastrój nas nie opuszczał.


Podziękowania!

Dzięki incjatywie i ogromnemu zaangażowaniu Pani mgr Adeli Tchórzewskiej-Malarczyk mogłam w dniach od 13.10- 18.10.2022r. zaprezentować najmłodszej społeczności swoją niezwykłą bohaterkę Manię wraz z jej marzeniami, przygodami  i perypetiami. Dziękuję Dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za umożliwienie mi spotkania autorskiego w tak cudownym gronie. Kochani, doceniam Waszą otwartość, spontaniczność i wyjątkową szczerość! Chętnie do Was wrócę. Dla takich Czytelników warto tworzyć. Z serca wszystkim dziękuję!

Spotkanie z autorką książki „Biedronka Mania”

W październiku uczniów klas I-III odwiedziła Pani Genowefa Matczak, autorka książki o Biedronce Mani. Spotkanie obfitowało w wiele informacji o pracy pisarki, a także o życiu biedronek.


XII Światowe Dni Tabliczki Mnożenia 

7 października 2022 r. po raz kolejny nasz szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia (World Multiplication Table Day). Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym dniu w  klasach na lekcjach matematyki odbywały się zabawy związane z tabliczką mnożenia. W piątek z samego rana Komisja Egzaminacyjna złożona z uczniów klasy 6D przystąpiła do pracy. Sprawdzała znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, rodziców, jak i pracowników administracji i obsługi. Prawie wszyscy egzaminowani pomyślnie zdali egzamin, uzyskując tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Akcja była udana, sprawiła wiele radości tym, którzy zdobyli tytuł MT EXPERT. Uświadomiła również, że znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i  wszystkim uczestnikom.
Koordynatorzy wydarzenia: Malwina Popek, Urszula Czerniak, Paulina Woźniak-Chojnacka


Dzień Nauczyciela

Z okazji Święta Edukacji Narodowej przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami – panią Ewą i panią Gosią, przygotowali upominki dla nauczycieli oraz pracowników szkoły.


Papieroplastyka

Podczas drugich zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21”, w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali prace pod hasłem „Przestrzenne portrety z kolorowego papieru”. Zajęcia prowadzi pani Marta Muszyńska.
Oto efekt pracy Małych Artystów.


Wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego

6 października 2022r.odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowali: Julia Sikorska, Aleksander Szendi, Aleksandra Kluj oraz Liliana Fijałkowska. Komisja skrutacyjna w składzie: pani Agnieszka Piwko – Kaźmierczak oraz pani Marta Muszyńska, stwierdziła, że w wyborach wzięło udział 210 uczniów z SP 21 z klas I-III. Spośród kandydatów do Małego Samorządu Uczniowskiego większością głosów wybrano Lilianę Fijałkowską jako przewodniczącą, pozostali kandydaci otrzymali równą ilość głosów, w związku z czym wchodzą w skład MSU. Opiekunami Małego Samorządu Uczniowskiego są panie: Małgorzata Lesicka oraz Ewa Przykuta.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego

4 października 2022r.odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku kandydowali: Jeremi Łepecki z kl. 8a, Wojciech Zawadzki z kl. 8e, Gabriela Grzesik z kl. 6b, Hanna Dżyzga z kl. 8e, Michał Domagała z kl. 6d, Malwina Pluta z kl. 6c oraz Yelyzaveta Hachyk z kl. 8d. Komisja skrutacyjna w składzie: pan Robert Krzyżyński, pan Paweł Mierzyński oraz pani Jolanta Obolewicz, po zliczeniu wszystkich głosów, stwierdziła, że większością głosów wybrano Jeremiego Łepeckiego jako przewodniczącego. Samorząd uzupełnili: Wojtek Zawadzki, Gabriela Grzesik oraz przedstawicielka uczniów z Ukrainy – Yelyzaveta Hachyk.
Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym są panowie Robert Krzyżyński oraz Paweł Mierzyński.


Jesienne czary mary

Podczas zajęć plastycznych grupa „Mali artyści z SP21” w ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, przygotowali prace pod hasłem „JESIENNE CZARY MARY”. Oto efekt pracy Małych Artystów.


Bicie rekordu świata w sztafecie migania

23 września, o godzinie 11.00 przed Filharmonią Zielonogórską, rozpoczęło się  bicie rekordu w sztafecie migania. Zadanie polegało na zamiganiu trzech słów „Zielona Góra wita”. Wydarzenie organizowane było z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, a także stanowiło również element obchodów 800- i 700-lecia Zielonej Góry. Organizatorem sztafety była Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Collegium Medicum UZ. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2.


Pokazy Rock’n’rolla akrobatycznego

3 października odbyły się w naszej szkole pokazy Rock’n’rolla akrobatycznego. Odwiedzili nas trenerzy Bartłomiej Kobylański i Ekaterina Sidunova oraz tancerze Zielonogórskiego klubu Rock’n’rolla akrobatycznego Mega Dance. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zobaczyć pokaz Mistrzów Świata Pani Natali Krakowiak oraz Pana Dimy Morozow , który zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Uczniowie wspólnie zatańczyli oraz poznali podstawowe kroki Rock’n’rolla. Niektórzy zostali nawet wyróżnieni i otrzymali nagrody. Jako szkoła promująca zdrowy styl życia, bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję gościć osoby, które pokazały naszym uczniom jak w przyjemny sposób można poćwiczyć. Od września klub Mega Dance prowadzi zajęcia w naszej szkole we wtorki i czwartki o godzinie 15:50(sala średnia) i w czwartki (salka korekcyjna) serdecznie zapraszają wszystkie chętne dzieci na zajęcia.


Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W roku szkolnym 2022/2023 otrzymaliśmy aż dwa granty w ramach których uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w zakresie programowania i robotyki. Uczelnią partnerską jest Politechnika Wrocławska. Zajęcia będą odbywały się w formie bezpłatnych kółek informatycznych, podczas których uczniowie nauczą się myślenia algorytmicznego oraz programowania.
Koordynatorzy projektu: Aneta Raczykowska, Paulina Woźniak-Chojnacka.
„Odkryj w sobie talent, zdobądź unikalne umiejętności. Dołącz do nas i rozpocznij z nami swoją przygodę z programowaniem!”
Granty realizowane są w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.

Wybory tuż, tuż…

Trwa kampania wyborcza. Uczniowie klas I-III zapoznają się z propozycjami osób kandydujących w tym roku do Małego Samorządu Uczniowskiego.


Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

23 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. Z tej okazji nasza szkoła dołączyła do Akcji „Migamy jabłuszko 2”. Uczniowie z klasy 2 a zaśpiewali i zamigali „Rumiane jabłuszko”. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku i wspólnego śpiewu.
Pozdrawiamy migająco: Anna Wańczko, Dorota Krawczak-Dzieńdziura, Urszula Solarek.


Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”

Zespół Edukacyjny nr 3 w roku szkolnym 2022/2023 przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”. Głównym celem projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.

Koordynatorzy projektu: Anna Wańczko, Urszula Solarek


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas I-III.

Program artystyczny przygotowały dwie klasy II – klasa IIa oraz klasa IIb pod kierunkiem pani Doroty Krawczak–Dzieńdziury oraz pani Wioletty Wilińskiej.

W trakcie apelu pani dyrektor Dorota Konopacka wręczyła kilka pucharów. Pierwszy – za czytelnictwo – otrzymała klasa IIIc oraz za najliczniejszy udział w konkursach – otrzymała … również klasa IIIc. Puchar za najwyższą frekwencję odebrała klasa IIId.

Pani dyrektor uroczyście powitała uczniów klas I, a wszystkim uczniom życzyła uśmiechu na co dzień i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.


83. rocznica wybuchu II wojny światowej

83 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. Najkrwawsza w dziejach – zginęło w niej ponad 60 mln ludzi.

Naszą szkołę w uroczystościach reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Hanna Tumala, Milena Widz oraz Wojciech Zawadzki z klasy VIIIe, a także pani Ewa Cebula, która tym roku opiekuje się pocztem sztandarowym.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele Najświętszego Zbawiciela. O godzinie 11.00 mieszkańcy miasta zebrali się na placu Bohaterów, aby wspomnieć ofiary i uczcić bohaterów tamtych lat.


„Szkoły pełne talentów”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

Pomóżcie nam zbierać Talenciaki!
Akcja rozpoczyna się 5.09.2022 i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą otrzymywali Państwo podczas zakupów w Lidlu (za każde wydane 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden Taleciak).
Zebrane Talenciaki można przekazać szkole w formie fizycznej (wrzucając do skrzynki przy portierni, bibliotece i świetlicy szkolnej) lub elektronicznej (skanując kod QR).
Szkoła zebrane Talenciaki wymienia na nagrody z katalogu Lidl (zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy i do rekreacji
i wiele, wiele innych).