Warsztaty z Krainą Eksperymentów
W czerwcu uczniowie klas I-III uczestniczyli w ostatniej w tym rok szkolnym odsłonie warsztatów badawczych. Tym razem eksperymentowali z zagęstnikami , a w efekcie sami wykonali kolorowe „glutki”.
Bal ósmoklasisty 7.06.2023
Album zdjęć z Balu ósmoklasisty
IX Lubuski Sejmik Dziecięcy
Z okazji Dnia Dziecka w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego odbył się IX Lubuski Sejmik Dziecięcy. Młodzi radni dyskutowali o walorach województwa lubuskiego. Podzieleni na kluby przedstawiali atrakcje turystyczne i zabytki oraz wydarzenia, dzięki którym rozpoznawalne jest nasze województwo. Praca młodych radnych zakończyła się opracowaniem dziesięciu punktów, dzięki którym Lubuskie jest rozpoznawalne w Polsce. Naszą szkołę reprezentowali: Yelyzaveta Hachyk oraz Julian Lesicki pod opieką pana Roberta Krzyżyńskiego.
Miejski Konkurs Plastyczny – pierwszoklasista laureatem!!!
Podczas miejskich uroczystości dla pionierów zostali ogłoszeni zwycięzcy VIII Miejskiego Konkursu Plastycznego „Zielona Góra jest wielka”. Serdeczne gratulacje należą się uczniowi klasy 1A Tymoteuszowi Kowalskiemu za zajęcie II miejsca w swojej grupie wiekowej w kategorii rysunek. Wielkie brawa, życzymy dalszych sukcesów. Magdalena Izowit
W krainie mchów i paproci
30 maja 2023r. w naszej szkole odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem W krainie mchów i paproci. Adresatami konkursu byli uczniowie klas III, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych – PSP 7, SP 8, SP 11, SP 17, SP 21 oraz SP 29. Organizatorzy przygotowali dla uczestników pięć zadań, w których uczniowie musieli wykazać się wiedzą przyrodniczo-ekologiczną, dwie konkurencje sprawnościowe oraz jedno zadanie plastyczne. Wszystkie zadania oceniała Komisja w składzie: leśniczy Leśnictwa Szkółka Leśna – Pani Kaja Borzęcka, dyrektor ZE nr 3 – Pani Dorota Konopacka oraz wicedyrektor ZE nr 3 – Pani Karolina Kopaczyńska.
Zadania, które rozwiązywali uczniowie:
– Quiz dla młodych obserwatorów przyrody.
– Literowa ptasia rozrzucanka.
– Podrzucanie kukułczych jaj – konkurencja sprawnościowa.
– Leśny detektyw.
– Sowa – zadanie plastyczne.
– Rozpoznawanie drzew iglastych … po igłach.
– Zwinna wiewiórka – konkurencja sprawnościowa.
– Na grzyby.
Wyniki konkursu:
– I miejsce SP 21 (42 punkty)
– II miejsce SP 29 (41 punktów)
– III miejsce PSP 7 (40 punktów)
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs odbył się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra. Serdeczne podziękowania składamy Pani Kai Borzęckiej za merytoryczne wspieranie naszego konkursu oraz Nadleśnictwu Zielona Góra za przekazane nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy również Radzie Rodziców za ufundowanie poczęstunku dla dzieci.
Marta Muszyńska, Małgorzata Lesicka
Doniczki z kwiatami dla Mam…
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21” przygotowali doniczki z kwiatami dla Mam, które wręczą 26 maja. Oto efekt pracy Małych Artystów!!!
Dzieciaki Sadzeniaki
26 maja w klasie 2b odbyły się warsztaty „Dzieciaki Sadzeniaki”, których organizatorem i sponsorem jest Leroy Merlin. To ogólnopolska akcja skierowana do uczniów młodszych klas szkół podstawowych. Jej celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzenie w nich zainteresowań przyrodą. Dzieciaki świetnie się bawiły przygotowując niespodzianki dla mam z okazji Dnia Matki.
Narodowy Dzień Zwycięstwa
8 maja w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji w Zielonej Górze odbyły się uroczystości miejskie zorganizowane przez Urząd Miasta. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w konkatedrze pw. św. Jadwigi, a następnie nastąpił przemarsz z kościoła uczestników uroczystości na Plac Bohaterów. Tam nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej i odegranie hymnu państwowego. Zgromadzeni wysłuchali też okolicznościowych wystąpień. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Kiara Harasimiuk, Dominika Kubiak oraz Jan Skrzypczyński, pod opieką pani Ewy Cebuli.
Światowy Dzień Ziemi
Światowy Dzień Ziemi był niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Aby uczcić tę okazję, nauczycielki biologii zorganizowały specjalny konkurs, który składał się z czterech konkurencji i angażował wszystkich uczniów klas IV-VIII. Pierwszą konkurencją konkursu było wykonanie plakatów poświęconych pożytecznym owadom. Uczniowie z radością rysowali te małe stworzenia, które odgrywają istotną rolę w ekosystemie. Na plakatach pojawiały się kolorowe motyle, pszczoły, biedronki i wiele innych owadów, zwracając uwagę na ich korzyści dla roślin i naszego otoczenia. Drugim etapem konkursu był quiz na temat Ziemi. Uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat ekologii i ochrony naszego środowiska. Pytania były różnorodne, od prostych po bardziej zaawansowane, co pozwoliło każdemu uczniowi wykorzystać swoje umiejętności. Trzecia konkurencja konkursu to pisanie okrzyków lub wierszyków na temat ochrony Ziemi. To było naprawdę inspirujące zadanie, które pozwoliło uczniom wyrazić swoje myśli i uczucia związane z przyrodą. Dzieci tworzyły różnorodne okrzyki, które miały na celu podkreślenie wartości dbania o środowisko. Okrzyki były pełne energii i determinacji, a ich wyjątkowość przyciągała uwagę wszystkich uczestników. Czwarty etap konkursu, czyli eko-moda wzbudził niezwykłe emocje. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć unikalne ubranie, wykorzystując materiały z recyklingu. To było prawdziwe wyzwanie, które wymagało od uczestników kreatywności i umiejętności pracy z materiałami ekologicznymi. Na pokazie można było podziwiać fantastyczne projekty, które nie tylko prezentowały styl, ale również promowały świadomość ekologiczną. Konkurs był nie tylko okazją do zabawy i rywalizacji, ale przede wszystkim do nauki i świadomego działania na rzecz Ziemi. Dzieci miały możliwość uczenia się o ochronie środowiska w praktyczny sposób, angażując się w różne aktywności i wyrażając swoje pomysły i spostrzeżenia. Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole był pełen radości, wiedzy i świadomości, że każdy z nas może mieć wpływ na przyszłość naszej planety.
Wyniki konkursu prezentowały się następująco:
W kategorii klas IV-V:
1 miejsce 4a,
2 miejsce 4c
3 miejsce 5c i 5a
Wyróżnienia: 4b i 5b
W kategorii klas VI-VII:
1 miejsce 6b
2 miejsce 6c
3 miejsce 6a
Wyrobienie: 6d, 7a
W kategorii klas VIII:
1 miejsce 8c
2 miejsce 8e
3 miejsce 8a
Wyróżnienie: 8b, 8d
Organizatorki: Paulina Kramska i Karolina Kopaczyńska
Ogólnopolski Projekt Edukacyjno – Społeczny „Każdy inny – wszyscy równi”
Mamy przyjemność poinformować, że Nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno – Społecznym „Każdy inny – wszyscy równi”. Projekt miał na celu uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Skierowany do placówek oświatowych, w których uczą się dzieci pełnosprawne oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Realizatorami projektu były: mgr Anna Wańczko, mgr Urszula Solarek
Oczami dziecka – rozstrzygniecie konkursu
9 maja w Filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Oczami dziecka”. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki, wiersza lub prozy. Na konkurs wpłynęło 137 prac. Miło na poinformować, że Zuzanna Rokitnicka zajęła III miejsce, a Natalka Jaworska oraz Zosia Grelowska otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy sukcesu laureatkom konkursu!!! W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3a, 3b, dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz Mali Artyści z SP 21.
Narodowe Święto 3-go Maja
Z okazji Narodowego Święta 3-go Maja w kościele Katedralnym pw. św. Jadwigi Śląskiej, odbyła się uroczysta msza, po której nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych ulicami miasta pod obelisk Konstytucji 3-go Maja w parku im. gen. Józefa Sowińskiego. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Kiara Harasimiuk, Hanna Dżyga oraz Jan Skrzypczyński, pod opieką pani Ewy Cebuli.
Kwiaty we włosach…
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21” na pierwszych zajęciach plenerowych, ozdobili przygotowane szablony roślinami zielnymi, które pozbierali w czasie spaceru. Wykorzystali też naturalny barwnik mleczy do kolorowania swoich postaci. Oto efekt pracy Małych Artystów!!!
Dziecięcy i Młodzieżowy Konkurs Recytatorski 2023 – finał miejski
21 kwietnia 2023 roku w Hydro(za)gadce w Zielonej Górze odbył się finał miejski Dziecięcego i Młodzieżowego Konkursu Recytatorskiego. W Jury zasiadały: Marta Pohrebny, Małgorzata Bober oraz sekretarz, Małgorzata Paszkier – Wojcieszonek. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Jarosławska, Kinga Szonda oraz Michał Kleszczyński. Miło nam poinformować, że Katarzyna Jarosławska otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III.
Wiosenne drzewka 3D
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21” na kolejnych zajęciach przygotowali wiosenne drzewka 3D, czyli elementy dekoracji, która wykorzystana zostanie podczas międzyszkolnego konkursu przyrodniczego organizowanego przez naszą szkołę.
Odcienie radości
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Odcienie radości”, którego organizatorem był Teatr Ziemi Rybnickiej. Oto prace wykonane podczas zajęć.
Oczami Dziecka
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Oczami Dziecka”, którego organizatorem była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Zielonej Górze. Zadanie polegało na wykonaniu ilustracji do ulubionej książki, wiersza lub prozy. Oto prace wykonane podczas zajęć.
Święto Konstytucji 3-go Maja
Konstytucja 3-Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) tak nowoczesną ustawą zasadniczą normującą ustrój państwa. Jest świadectwem mądrości narodu polskiego i powodem do dumy. Z tej okazji uczniowie klasy 1a i 1b przygotowali uroczysty apel. Swoją obecnością uświetnił go gość honorowy starszy szeregowy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii w Sulechowie Pani Magdalena Misiura oraz Pani dyrektor Dorota Konopacka. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za przyjęcie zaproszenia. Uczniowie swoim występem poruszyli serca wszystkich zgromadzonych. Magdalena Izowit, Magdalena Kozłowska.
Liga Talentów
Jak co roku staramy się, aby nasi uczniowie pokazali nam swoje pasje i zamiłowania. Tego popołudnia 18 kwietnia około 50 uczniów mogło pokazać swoje talenty w rysowaniu, tańcu, śpiewie, grze na różnorodnych instrumentach. Zaprezentowali także swoje sportowe oblicze jako siatkarze i karatecy. Układano na czas różnorodne kostki Rubika. Pani Dyrektor podziękowała uczniom za pokazanie swoich zainteresowań oraz Rodzicom za poświęcony czas na ich rozwijanie. Przedstawiciel Rady Rodziców wręczyła wszystkim uczestnikom Ligii dobrą czekoladę. Do zobaczenie za rok! Dziękujemy, że byliście!!!
Obchody Dnia Obcokrajowca
26 kwietnia 2023 klasa VI A wraz z wychowawczynią i panią Małgorzatą Kozak zorganizowała Dzień Obcokrajowca. Z tej okazji Rodzice uczniów upiekli różne przepyszne ciasta, zrobili galaretki i zaopatrzyli nas w napoje. Wyjątkowe były racuchy z serem i ziemniakami- tradycyjne danie dziewcząt z Ukrainy Kiermasz połączony był z prezentacją prac rysunkowych i malarskich uczennic: z klasy VI A Yevy i VI D Marty, które przybyły do nas z Ukrainy i Białorusi . Ich koleżanki i koledzy przygotowali mini galerię flag z różnych państw, bo do naszego kraju przyjeżdżają rodziny z różnych części Europy. Po zakończonym kiermaszu dzieci były bardzo zadowolone, a wychowawczyni wdzięczna rodzicom za ich pomoc. To był słodki i miły Dzień Obcokrajowca.
Pomagamy!
W naszej Szkole odbywa się ZBIÓRKA darów dla podopiecznych „Fundacji Małe Łapki” Zbieramy między innymi: karmę mokrą dla kotów i psów (puszki, saszetki); zabawki nowe i używane; smycze, obroże; akcesoria dla kotów i psów; zabawki nowe i używane; żwirek, kuwety. Przedmioty należy dostarczyć do szkoły – sala 103. Cała akcja trwa do 26.05.2023 r. (piątek). Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i okazany DAR SERCA!
Posadźmy razem las
Nadleśnictwo Zielona Góra wraz z Nadleśnictwem Przytok, we współpracy z Polskim Towarzystwem Leśnym, Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Zielonej Górze oraz Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zielonej Górze, zaprosiło wszystkich mieszkańców Zielonej Góry do wzięcia udziału w spotkaniu plenerowym pn. „Posadźmy razem las!”. Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, tj. Wojtek z tatą, Antek z mamą, Aleksander z rodzicami oraz Stanisław z mamą, 22 kwietnia 2023 roku o godz. 9:00 stawili się w wyznaczonym miejscu i posadzili małe sadzonki buka. Niektórzy posadzili ich nawet 50 sztuk!!! W przygotowanej dla dzieci Leśnej Osadzie, dzieci mogły sprawdzić swoją przyrodniczo-ekologiczną wiedzę i otrzymać nagrody. Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować grochówki oraz posmakować kiełbaski z ogniska. Marta Muszyńska
Klasy III świętują Dzień Ziemi
Uczniowie klas 3a, 3b i 3c w piątek 21. kwietnia uczestniczyli w organizowanym przez Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus pikniku ekologiczno-edukacyjnym przy zielonogórskim ratuszu z okazji Światowego Dnia Ziemi. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w różnych proekologicznych aktywnościach m. in. poznawali świat pszczół, nauczyli się obsługi i działania wiatraków solarnych oraz budowali „poduszkowce” z kolorowych balonów. To był wspaniały czas ciekawej nauki i wesołej zabawy.
Finał 17. Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia teatru – Lalka teatralna” 2023
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 400 prac, zainspirowanych bohaterami polskich bajek takich jak: Miś Uszatek, Wędrówki Pyzy, Porwanie Baltazara Gąbki. Na wystawie pokonkursowej zaprezentowanych zostało 157 prac indywidualnych i 2 prace zespołowe. Z naszej szkoły laureatami konkursu zostali: nagrody: Fabian Maciejewski oraz praca zespołowa wykonana w świetlicy szkolnej wyróżnienia: Natalka Jaworska wyróżnienia I stopnia: Oliwia Tomczyk. Oskar Dudkiewicz, Maria Kaźmierczak-Piwko, Inga Kuleczka, Sofia Temnova Gratulujemy laureatom!!!
II Międzyszkolne Zawody Speedcubingowe
W czwartek 20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyła się II edycja Międzyszkolnych Zawodów Speedcubingowe. Naszą szkołę reprezentował Sebastian Świetlik z kl. 3c, który ostatecznie zajął III miejsce. Gratulujemy Sebastian!!!
Kartka wielkanocna
W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Kartka Wielkanocna”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7, wyróżnienie otrzymała Kinga Szonda oraz Hania Grelowska. GRATULUJEMY!!! Nagrody w imieniu organizatorów wręczyła Pani Dyrektor Dorota Konopacka.
W Krainie Baśni i Bajek
18 kwietnia 2023 r. o godzinie 9.00 w średniej sali gimnastycznej mieliśmy przyjemność gościć dzieci z pięciu zielonogórskich szkół. W międzyszkolnym konkursie świetlic „W krainie baśni i bajek” wzięły udział: SP 1, SP 8, SP 17, SP 18, SP 29 i my czyli SP 21. W skład Jury weszły Panie: Dorota Konopacka, Ilona Kania i Marzena Klim. W zdrowej rywalizacji ze znajomości baśni Charlesa Perraulta zwyciężyła drużyna z SP 1, drugie miejsce zajął zespół z SP 18 a nam udało się wywalczyć trzecie miejsce. Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom dziękujemy za świetną zabawę i gratulujemy. Organizatorzy: Ewa Przykuta, Małgorzata Lesicka, Marta Muszyńska, Sylwia Szonda
Podziękowanie
Jako Szkolne Koło Caritas oraz Szkolny Wolontariat pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy włączyli się w akcję charytatywną „Mój mały dar serca”. W ramach akcji zebrano 1120 zł. Środki zostały przekazane jako wsparcie dla osób starszych przebywających w zielonogórskim hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw. Dziękujemy za otwarte serca, życzliwość oraz zaangażowanie! Jesteście wielcy!
XXI Gala wręczenia statuetek „Człowiek człowiekowi”
Dnia 18 kwietnia odbyła się XXI Gala wręczenia statuetek „Człowiek człowiekowi”, w której udział zaznaczyło także Szkolne Koło Caritas z naszej szkoły. W trakcie uroczystej gali swoje umiejętności wokalne zaprezentowała nasza wolontariuszka Kiara Harasimiuk z klasy VIII e. Zaprezentowała ona dwa utwory: Bruises oraz Tears of gold, których wykonanie wzbudziło zachwyt oraz gromkie brawa. Naszej uczennicy gratulujemy talentu oraz życzymy dalszych sukcesów wokalnych i nie tylko!
I edycja szkolnego konkursu informatycznego „Mój Robot”
Zapraszamy do wzięcia udziału w I edycji konkursu informatycznego dla uczniów klas I-VIII pod hasłem „Mój Robot”. Celem konkursu jest:
-kształcenie umiejętności wykorzystania komputera do zaprojektowania grafiki komputerowej;
-kształcenie inwencji twórczej i kreatywności uczniów;
-promowanie i propagowanie nawyków proekologicznych;
-rozbudzenie zainteresowań informatycznych wśród uczniów;
-popularyzacja programowania;
-zainteresowanie światem nowych technologii i sztuczną inteligencją.
Do konkursu zgłaszane mogą być prace w czterech kategoriach (w każdej zostaną wyłonieni laureaci z uwzględnieniem grupy wiekowej. Jedna osoba może brać udział w dwóch kategoriach):
–Grafika dwuwymiarowa (2D) – kategoria obejmująca klasy I-VI: polega na przygotowaniu projektu plakatu pod hasłem „EKO-Robot” (programy dedykowane do wykonania pracy: Paint, Paint3D, Gimp);
–Grafika trójwymiarowa (3D) – kategoria obejmująca klasy V-VIII: polega na przygotowaniu modelu 3D „Robota” (programy dedykowane do wykonania pracy: Blender, Tinkercad, Meshmixer);
–Programowanie – kategoria obejmująca klasy IV-VIII: polega na stworzeniu w Scratch kreatywnego programu (interaktywnej historyjki, animacji lub gry przygodowej związanej z ekologią i ochroną środowiska) pod hasłem „Zaprogramuj EKO-Robota”;
–Praca plastyczna – kategoria obejmująca klasy I-VI: polega na wykonaniu techniką dowolną modelu lub rysunku „Robota”. Dodatkowym atutem wykonanej pracy będzie wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu.
Każda osoba biorąca udział w konkursie otrzyma dodatkową ocenę z informatyki, z kolei na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody i dyplomy! Prace konkursowe (pliki źródłowe programów oraz zdjęcia prac plastycznych) należy przesłać na adres mailowy: aneta.raczykowska@gmail.com lub za pośrednictwem dziennika UONET+
Termin przesyłania prac konkursowych do dnia 18.05.2023 r. godzina 23:59. Prace plastyczne oddajemy w sali 103. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!
Aneta Raczykowska, Marta Muszyńska, Paulina Woźniak-Chojnacka.
Sukces taneczny naszych uczennic z klasy 4b!
15 kwietnia 2023 roku w Nowogrodzie Bobrzańskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Rock’n’Rollu Akrobatycznym. Były tam uczennice naszej szkoły (Ala, Hania i Ola – kl. 4b), które wraz ze swoją grupą taneczną „ATOMÓWKI” ze Szkoły Tańca MEGA DANCE, w kategorii debiuty, zajęły I miejsce. Gratulujemy!
Dzień dobra
W niedzielę 16 kwietnia wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej „Dzień Dobra”. Na placu przy zielonogórskiej filharmonii odbył się event charytatywn-społeczny. Nasi wolontariusze czynnie włączyli się w przygotowanie Eucharystii, częstowali przechodniów słodkościami oraz zadbali o atrakcje dla najmłodszych. Nasza uczennica Kiara Harasimiuk zaprezentowała także swoje zdolności wokalne. Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, poświęcony czas oraz ogromne serce! Warto jest pomagać! Jesteście wielcy.
Kolejne spotkanie klas I-III z Krainą Eksperymentów
Tym razem tematem zajęć była „Fizyka ze śmietnika”. Zajęcia pokazały jak wiele ciekawych rzeczy/zabawek można wykonać z resztek czy odpadków, które na co dzień wyrzucamy. Uczniowie zrobili m. in. Rakiety z papierowych słomek. Wykorzystali też kapsle, patyczki po lodach i inne przedmioty, które na co dzień mamy w domach.
Dzień Bezpiecznego Internetu 2023
Wielkanocne warsztaty integracyjne kl. 3a i Panterek z MP 24
4 kwietnia odbyły się wielkanocne warsztaty integracyjne. Uczniowie klasy 3a wybrali się z wizytą do grypy Panterek z MP 24, wspólnie wykonali piękne i kolorowe gipsowe figurki wielkanocne. To był wesoły i radosny, wspólnie spędzony czas.
Warsztaty wielkanocne klas 1-3
Tuż przed świętami uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Sylwię Gromadzką-Staśko. Podczas zajęć każdy samodzielnie wykonał i ozdobił wielkanocnego zajączka, który ozdobi świąteczny stół.
18 rocznica śmierci patrona naszej szkoły papieża świętego Jana Pawła II
Uczniowie klasy VIa na krótko przed udaniem się na przerwą świąteczną uczcili 18 rocznicę śmierci patrona naszej szkoły papieża świętego Jana Pawła II Zapoznali się w bardzo dużym skrócie z biografią naszego rodaka. Poznali jego niektóre cytaty, które są ponadczasowe i inspirują ludzi na całym świecie. Na koniec zaśpiewali ulubioną jego pieśń, z resztą posłuchajcie sami. Kierując się jego słowami cyt:,,Nie daj się zwyciężać złu , ale zło dobrem zwyciężaj” bądźmy dla siebie dobrzy, abyśmy mogli podawać dobro dalej. Błogosławionych Świąt życzy Karolina Kajda i Małgorzata Kozak
Kartki wielkanocne w Scratch
Na lekcjach informatyki mistrzowie programowania stworzyli w Scratch animowane kartki wielkanocne!
Godzina kodowania z Minecraft w klasie 4b
Podziękowania
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji zorganizowaliśmy konkurs dla klas 1-3 „Kolorowa skarpetka – wykorzystaj skarpetkę nie do pary”. Dzieci jak zwykle wykazały się wielką kreatywnością i zaangażowaniem. Wszystkie skarpetki były przeurocze i – co najważniejsze – zyskały drugie życie. Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, niemniej jednak doceniamy każdą pracę. Powstała również gazetka tematyczna przedstawiająca podstawowe zagadnienia dotyczące osób z zespołem Downa, do której tworzenia włączyli się uczniowie kolorując skarpetki podczas zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych.
Ozdoby wielkanocne
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, wykonali ozdoby wielkanocne – drewniane zajączki oraz kurczaczki, baranki i zajączki z tekturowych rolek, które wzbogaciły wielkanocną dekorację korytarza szkolnego.
Giga Laurka
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, przygotowali GIGA LAURKĘ dla strażaków – leśnych strażników, przyłączając się do II edycji ogólnopolskiej akcji „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ”. Oto efekt pracy Małych Artystów!
Szkolny etap konkursu recytatorskiego
28 marca, o godzinie 16.00 w szkolnej stołówce, odbył się szkolny etap Miejskiego Dziecięcego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii klas I-III do udziału w konkursie zgłosiło się 18 uczniów, w kategorii klas IV-VI – 2 uczniów. Komisja Konkursowa w składzie: pani dyrektor Dorota Konopacka – przewodnicząca, pani Małgorzata Lesicka – nauczyciel SP 21 oraz pani Michalina Grinig – szkolny logopeda, uważnie wysłuchała wszystkich uczestników. Przy ocenie występów poszczególnych uczestników zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, dykcję i interpretację utworu, gest sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy doskonale przygotowali się do występu i pięknie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, dlatego Komisja Konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Ostatecznie w:
– kategorii klas I-III przyznano:
I miejsce: Katarzyna Jarosławska – „Lokomotywa” J. Tuwim
II miejsce: Kinga Szonda – „Żuk” J. Brzechwa
III miejsce: Michał Kleszczyński – „Ziółko” M. Terlikowska
wyróżnienie: Hania Grelowska – „Kłamczucha” J. Brzechwa
Hubert Bitner – „Czekoladki dla sąsiadki” D. Gellner
– kategorii klas IV-VI:
wyróżnienie: Alicja Cembrowicz – „Książka” E. Szymański
W tym czasie, kiedy Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe laureatom konkursu wręczyła pani dyrektor Dorota Konopacka, natomiast nagrody dla wszystkich uczestników konkursu – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Paszkowiec. Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców działającej w naszej szkole za ufundowanie nagród dla uczestników szkolnego etapu Miejskiego Konkursu
Recytatorskiego. Dziękujemy również panu Michałowi Nienadowskiemu za wiosenny mini koncert, który umilił czas uczestnikom konkursu oraz ich rodzicom w oczekiwaniu na werdykt Komisji Konkursowej. Arleta Konieczna, Marta Muszyńska, Małgorzata Lesicka
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023
Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy nauczycieli, rodziców, studentów oraz uczniów do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowo-edukacyjnej w trybie zdalnym DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2023: DZIAŁAJMY RAZEM!, która odbędzie się 30 marca 2023 (czwartek) o godzinie 18:00. Formularz rejestracji: https://forms.gle/amU9n1NskSnGB5pz8
Adres pokoju konferencyjnego: https://meet.google.com/jxj-jeum-obj
Do pokoju konferencyjnego można się połączyć będąc zalogowanym na dowolne konto Google. Aby otrzymać certyfikat udziału w konferencji, należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Z wyrazami szacunku
Komitet Organizacyjny
Las i jego skarby
22 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Zielonej Górze odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu „Las i jego skarby”. Adresatami konkursu byli uczniowie klas II. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Chojnacka, Paweł Liszka oraz Leopold Kujanek, uczniowie klasy 2b. Zadania, które przygotowali organizatorzy dotyczyły warstw lasu, zwierząt leśnych, grzybów jadalnych i trujących, a także ptaków odlatujących, przylatujących lub pozostających w naszym kraju na zimę. Nasza reprezentacja wykazała się bardzo dużą wiedzą przyrodniczą. Ostatecznie zajęła IV miejsce, tracąc tylko jeden punkt w walce o miejsce III. Częścią konkursu była również propozycja wykonania pracy plastycznej na temat lasu i jego skarbów. Wśród wyróżnionych uczniów z naszej szkoły znalazła się Natalia Łukaszewska oraz Milena Miężał.
Gratulujemy Wam wiedzy, którą z pewnością będzie pogłębiać i wykorzystywać w codziennym życiu! Uczniów do konkursu przygotowała pani Wioleta Wilińska
Klasa 8c w Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Wiedza o społeczeństwie w terenie? Klasa 8c w Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Czym zajmuje się samorząd województwa, jak zorganizowany jest urząd marszałkowski, co ważnego powstało dla Lubuszan w ostatnim czasie? Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn odpowiadał na pytania ósmoklasistów, To nie była najłatwiejsza lekcja dla prowadzącego, ale wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn odpowiedział na wyzwanie, a następnie na pytania uczniów z ósmej klasy zielonogórskiej Szkoły Podstawowej nr 21 (Zespół Edukacyjny nr 3 z os. Pomorskiego), Młodzi zjawili się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w piątek 17 marca 2023 r. w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie w terenie. Opiekowała się nimi nauczycielka WOS-u Małgorzata Lesicka oraz Andrzej Chłopek z rady rodziców.
Źródło: Wiedza o społeczenstwie w terenie
Harmonijkowe ptaszki
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, pracowali z kolorowymi kartkami papieru przygotowując harmonijkowe ptaszki. Ćwiczyli w ten sposób precyzję, cierpliwość i rozwijali oczywiście motorykę małą. Wykazali się również wielką kreatywnością! Zobaczcie sami.
Magia teatru
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, na kilku z rzędu zajęciach przygotowywali kukiełki na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: Magia teatru – lalka teatralna. Mali artyści wykonali kukiełki do bajki pt. „Miś Uszatek”. Organizatorem konkursu jest Zielonogórski Ośrodek Kultury.
Kartka dla Rodaka
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, kolejny raz zaangażowali się w akcję charytatywną i przygotowali kartki wielkanocne dla Fundacji dla Rodaka z Olsztyna. Oto efekt pracy Małych Artystów. Kartki przygotowały również dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej. Wszystkie razem zostały wysłane na adres Fundacji dla Rodaka.
Konferencja naukowo-edukacyjna organizowana przez Zakład Mediów i Technologii Informacyjnych oraz Zespół Edukacyjny nr 3 w Zielonej Górze
https://sites.google.com/view/zdpm
Uniwersytet Zielonogórski; Pedagogika UZ; Zakład Mediów i Technologii Informacyjnych
Podsumowanie Kiermaszu charytatywnego „Serduszko dla Dawidka”
Kochani, 28 lutego 2023r. w naszej szkole uczniowie klas 1-3 wraz z rodzicami i nauczycielami zorganizowali kiermasz charytatywny „Serduszko dla Dawidka”, na który przygotowali wspaniałe dekoracje i smaczne wypieki. W tym dniu już od rana szkolne korytarze były przepełnione pozytywną energią i radością, a ruch przy stoisku z każdą godziną był coraz większy. Dziękujemy Wam wszystkim Kochani, którzy włączyliście się w tą wspaniałą i wyjątkową akcję. Podczas kiermaszu udało się zebrać 7.747,64 zł. Cała kwota została przekazana wychowawcy grupy Rybki z MP24 Wesoła Żyrafa, Pani Monice Markowskiej, a za jej pośrednictwem Dawidkowi Maślenikowi. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i wsparcie oraz za Wasze ogromne, gorące i pełne dobra serca, a Dawidkowi życzymy dużo zdrowia! Walcz chłopaku! Trzymamy kciuki. Koordynatorzy zbiórki: Natalia Piskorz i Agnieszka Piwko-Kaźmierczak
Eksperymenty z prądem – poznajemy elektrostatyczność
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w kolejnych, niezwykle ciekawych eksperymentach, tym razem z prądem. Udało się wprawić w ruch puszkę oraz wykonać niezwykłe fryzury dzięki kolorowym balonom, a śmiechów było przy tym co nie miara.
Dzień Kobiet
Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla wszystkich Pań pracujących w szkole kwiatowe laurki. Wręczał je Aleksander z klasy 1b.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W niedzielę, 1 marca w Zielonej Górze odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie kl. 8e reprezentujący naszą szkołę – Hania Dzyga, Kiara Harasimiuk i Jan Skrzypczyński, a także opiekun Pani Ewa Cebula, wzięli udział w uroczystym marszu, który ruszył spod kościoła pw. św. Jadwigi, a zakończył się pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na placu majora Adama Lazarowicza.
Drzwi Otwarte Szkoły 2023
Dnia 7.03.2023 odbyły się Drzwi Otwarte Szkoły, które stanowiły świetną okazję do poznania szkoły przez naszych przyszłych uczniów i ich rodziców. Sale lekcyjne stały dla odwiedzających otworem i w wielu z nich odbywały się atrakcyjne zajęcia edukacyjne m.in. gry i zabawy klockolandia; zabawy stolikowe z językiem angielskim; zabawy sensoryczne z masami plastycznymi; zabawy ruchome z muzyką; tor przeszkód; warsztaty szachowe i rysunki; zajęcia STEAM w sali Laboratoria Przyszłości. Dzieci wraz z opiekunami mieli możliwość obejrzenia budynku szkolnego w tym sal lekcyjnych, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny. Do zobaczenia we wrześniu.
Każdy inny – wszyscy równi
14 lutego to nie tylko dzień zakochanych, św. Walenty jest również patronem osób chorych na epilepsję. W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” uczniowie dowiedzieli się, czym jest padaczka, jak udzielać pierwszej pomocy w przypadku ataku epilepsji oraz poznali i przećwiczyli pozycję boczną bezpieczną. W ramach solidarności z osobami borykającymi się z tą chorobą na zajęciach logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych dzieci wykonały serduszka do szkolnej gazetki.
Światowy Dzień Braille’a
4 stycznia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Braille’a. W ramach projektu „Każdy inny – wszyscy równi” na zajęciach logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie zapoznali się z biografią Louisa Braille’a, poznali alfabet Braille’a, zapoznali się z historią powstania alfabetu sześciopunktowego oraz ze znakami pisma brajlowskiego. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim dzieci miały możliwość poznać tabliczki brajlowskie, zapisywali swoje imiona za pomocą specjalnych dłutek i odszyfrowywały wyrazy.
Kiermasz „Serduszko dla Dawidka”
Uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami zapraszają na charytatywny kiermasz „Serduszko dla Dawidka”, który odbędzie się już jutro, we wtorek 28.02.2023 r. w holu przy świetlicy szkolnej (I piętro). Na kiermaszu można będzie nabyć ozdoby i dekoracje wykonane przez dzieci, a także słodkie co nieco m.in. babeczki i galaretki. Ceny produktów na kiermaszu będą rozpoczynały się już od 1,- za zakładkę do książki, poprzez ozdoby, babeczki i galaretki w cenie 5,- oraz inne dekoracje w cenach 10,-, 15,- i 20,- Startujemy już o 7:30 i działamy do wyprzedania asortymentu lub do godz. 18:00. Cały dochód ze sprzedaży ozdób, babeczek i innych słodkości zostanie przeznaczony na leczenie Dawidka Maślenika, przedszkolaka z grupy Rybki naszego przedszkola MP 24. Serdecznie zapraszamy!
Koordynatorzy zbiórki: Natalia Piskorz, Agnieszka Piwko-Kaźmierczak
Kiermasz Rady Rodziców SP 21 przy ZE 3 w Zielonej Górze
Dzięki środkom, które zebraliśmy podczas Kiermaszu udało się kupić 4 tablety Samsung. Kwota wydana na sprzęt to 2396 zł Tablety posłużą do programowania zestawów edukacyjnych LEGO Spike Education wykorzystywanych w ramach realizacji Ministerialnego projektu Laboratoria Przyszłości.
Dla Dawidka
Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego przekazali na kiermasz charytatywny śliczne, muszelkowe breloczki, które z pewnością będą oryginalną ozdobą do każdych kluczy.
Co w trawie piszczy?
„Ogłosiliśmy wyniki Miejskiego Konkursu Plastycznego „Co w trawie piszczy?”. Nadesłano do nas 383 prace z 27 zielonogórskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Rada Artystyczna podjęła niełatwe decyzje – kolaże stworzone przez dzieci i młodzież były piękne, kolorowe, zachwycające! Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy. Rozwijajcie swoje talenty, bawcie się kolorem, współgrajcie ze sztuką!” Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych były dwie uczennice z naszej szkoły: Pola Wachowska-Najbor z kl. 2a oraz Katarzyna Jarosławska z kl. 3d. Gratulujemy!!!
Serce dla Dawidka
W ramach Programu Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, „Mali artyści z SP 21”, na pierwszych po feriach zimowych zajęciach plastycznych, przygotowali drewniane zakładki do książek włączając się w ten sposób do akcji charytatywnej „Serce dla Dawidka”.
Tłusty czwartek w szkole
Bal karnawałowy klas 1-3
W czwartek, 16 lutego uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w szalonej i pełnej wrażeń zabawie karnawałowej. W sali gimnastycznej pojawiło się wiele kolorowych i bajkowych postaci. Były królewny, zwierzaki, ale też policjanci i żołnierze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Psu na budę
W dniu dzisiejszym przedstawiciele Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Zwierząt” nagrodzili uczniów naszej szkoły za bardzo aktywny udział w corocznej akcji „Psu na budę”. Uczniowie, rodzice oraz pracownicy szkoły wspólnymi siłami zebrali mnóstwo karmy oraz różnych sprzętów przeznaczonych dla zwierzaczków. Liliana Fijałkowska – przewodnicząca Małego Samorządu Uczniowskiego oraz pani Ewa Przykuta – opiekun MSU, odebrały statuetkę oraz pamiątkowy dyplom.
Przestawienie w Domu seniora „Wigor”
27 stycznia br. uczniowie klasy VI A z wychowawczynią i nauczycielką języka polskiego odwiedzili Dom seniora „Wigor”. Przygotowali dla nich poświąteczne przedstawienie, do którego inspiracją było Boże Narodzenie. Przesłanie ich inscenizacji można zamknąć w słowach: bądźmy życzliwi dla siebie, cieszmy się z bycia razem, dzielmy się dobrocią. Dzieci były bardzo przejęte, ale przedstawienie spodobało się seniorom. Jednak najwięcej radości sprawiło wspólne kolędowanie, które dzięki panu muzykowi było piękne. Na wielu twarzach było widać wzruszenie. Rodzice uczniów przygotowali ciasta i różne herbaty. Obdarowani odwdzięczyli się dzieciom słodkościami. Nie były to wszystkie punkty spotkania, bo zaprosiliśmy na nie jedną z babć naszego ucznia i na jej ręce dzieci złożyły symboliczne życzenia dla wszystkich babć i dziadków z okazji ich święta. W naszym kolędowaniu wzięły też udział: pani dyrektor szkoły – Dorota Konopacka i jej zastępczyni pani Karolina Kopaczyńska. Nie zabrakło przedstawicieli rodziców, więc czuliśmy się wspaniale wspierani ich życzliwością i oklaskami. A jak pięknie było pokazują zdjęcia…
Ferie zimowe w szkole
W tym roku półkolonie w szkole odbywały się pod hasłem – „My się zimy nie boimy i świetnie się bawimy!”. W pierwszym tygodniu dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych, sportowych oraz w zajęciach rozwijających kreatywność i twórczość. Kodowały na dywanie, rywalizowały w turnieju gier planszowych oraz bawiły się chustą animacyjną KLANZA. Wzięły również udział w zajęciach pod hasłem „Ukryty świat – jak wyglądają zwyczajne rzeczy pod mikroskopem”, otwierając drzwi do zupełnie innego świata… Spotkały się również z policjantką, panią Agnieszką Jabłonką z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, która przypomniała o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie. Wielką atrakcję były wyjścia do kina, które były również okazją do spaceru po zielonogórskim deptaku oraz poznania ciekawostek związanych z naszym miastem. Przy Palmiarni, która jest częścią historii miasta i zielonogórskiej tradycji, dzieci dowiedziały się, dlaczego na Winnym Wzgórzu posadzono winorośla. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa na placu tuż przy Palmiarni. Zajęcia w ramach półkolonii odbyły się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Zielona Góra.
Konkurs Grafiki Komputerowej
27 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji Konkursu Grafiki Komputerowej w Microsoft Paint „Magia Świąt Bożego Narodzenia”. Na konkurs wpłynęło aż 87 prac konkursowych z zielonogórskich szkół. Celem konkursu było propagowanie wśród dzieci grafiki komputerowej, jako nowego środka wyrazu twórczości artystycznej. Dwoje uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia w kategorii klas III – Lidia Piosik z kl. 3c oraz Bartosz Kusak z kl. 3b. Gratulujemy!!!
Certyfikat udziału w X edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować
Nasza szkoła otrzymała Certyfikat udziału w X edycji Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować za upowszechnianie nauki programowania oraz nowoczesnego podejścia do edukacji. Program ten ma na celu świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych.
Apel podsumowujący I półrocze
27 stycznia odbył się w naszej szkole apel podsumowujący I półrocze. I chociaż każdy uczeń odliczał już godziny do rozpoczęcia ferii zimowych, to z wielką przyjemnością cała społeczność uczniowska spotkała się w sali gimnastycznej, aby podsumować I półrocze roku szkolnego 2022/2023. Każda klasa jest inna, każdy uczeń jest inny. Każdy osiąga sukces na miarę swoich możliwości. Dlatego tak ważne jest zauważanie sukcesów i postępów wszystkich uczniów szkoły. Pani Dyrektor Dorota Konopacka podziękowała uczniom za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Pogratulowała wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, sukcesów plastycznych, angażowania się w pracę na rzecz drugiego człowieka i udział w akcjach charytatywnych.
I tak:
– Puchar za najwyższą frekwencję odebrali uczniowie klasy 3a oraz 6c.
– Puchar za najwyższą średnią – klasa 5a.
– Puchar za najliczniejszy udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych – uczniowie klasy 3b oraz 8e.
– Dyplom za największy wkład w akcję „Psu na budę” – klasa 1b oraz 5a.
Pani Dyrektor nagrodziła też uczniów z klas IV-VIII z najwyższą średnią wręczając im odznaki Wzorowego Ucznia. Nagrody i dyplomy odebrali również laureaci konkursów językowych oraz szkolnego projektu edukacyjnego promującego zdrowie, a także wolontariusze, którzy pomagali w turnieju sportowym „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Ukoronowano również Rzeczników Praw Ucznia – dla klas I-III panią Magdalenę Izowit oraz dla uczniów klas IV-VIII – panią Paulinę Kramską. Apel był również okazją do przypomnienia zasad bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie podczas rozpoczynających się ferii zimowych. Apel przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Małego Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami, a także wychowawcy świetlicy szkolnej.
Eko choinka 2023
25 stycznia uczniowie klasy 3a, 3b, 3c oraz dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej wzięły udział w VI edycji akcji ekologicznej Eko choinka organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Zielonej Górze i Urząd Miasta Zielona Góra we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej (ZGK). Na zielonogórskim deptaku – w Leśnej Osadzie organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, czyli ekologiczne warsztaty oraz kreatywne zabawy. Dzieci utrwaliły wiedzę o drzewach, piłowały drewniane krążki, oglądały nasiona poszczególnych drzew, również pod mikroskopem, odpowiadały na wiele pytań dotyczących zanieczyszczenia powietrza oraz dowiedziały się jak powstaje drewniany panel podłogowy. Wykonały też prace plastyczne z naturalnego materiału oraz pokonywały przygotowany tor przeszkód. W tym chłodnym dniu smakowały też gorącą czekoladę oraz pączki. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, gratulujemy pomysłu i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji tej ekologicznej akcji.
Dyskoteka!
Zapraszamy do udziału i świetnej zabawy na naszej szkolnej dyskotece! Z pozdrowieniami Samorząd Szkolny.
„Piłkarska zadyma w środku zimy” za nami.
21 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Edukacyjnego nr 3 stała otworem dla młodziutkich adeptów piłki nożnej. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 21 wzięli udział w kolejnej edycji Turnieju Piłki Nożnej „Piłkarska zadyma w środku zimy”. Zawody otworzyła dyrektor zespołu Dorota Konopacka życzyła sukcesów i zdrowej rywalizacji. W imprezie wzięło udział wiele dzieci, które podzielone zostały na 4 drużyny. A te z kolei były wybierane przez losowo wybranych kapitanów, dlatego też w każdej z nich znaleźli się uczniowie z różnych klas. Dodatkowo każdy zespół wybrał sobie nazwę – taką, jaką chciał. Wszystkie mecze rozgrywano wg. systemu każdy z każdym. Piłkarze grali bardzo zacięcie, ale w duchu fair play. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna „MENCHESTER CITY”, drugie miejsce zajęły dzieci z drużyny „MENCHESTER UNITED”, trzecie miejsce przypadło drużynie „PORTUGALIA”, a na czwartym uplasował się zespół „REAL MADRYT”. Najlepszym piłkarzem turnieju został Antoni Miśków, a najlepszym bramkarzem okazał się Zachary Krzyżyński. W przerwie atrakcją dla wszystkich był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy rodzicami, a uczniami starszych klas. Zawodnicy popisali się świetną techniką gry i widać było, że gra sprawiała im olbrzymia przyjemność. W organizacji przebiegu turnieju niekwestionowaną pomocą wykazali się wolontariusze: Aleksander Machciński, Jakub Urbanowski, Wojciech, Widański, Jeremi Łepecki, Yelyzaweta Hachczyk, Tomasz Ścisły oraz rodzice: Pani Monika Struzik i Pan Grzegorz Kujanek. Całości towarzyszyła wspaniała, pełna radości atmosfera. Wyczyny młodych adeptów piłki nożnej były oklaskiwane przez ich rodziny i kolegów. Organizatorami imprezy byli: Robert Krzyżyński, Paweł Mierzyński – nauczyciele i opiekunowie samorządów uczniowskich oraz Wioletta Wilińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Z rozmów przeprowadzonych wśród rodziców i uczniów wynika, że taka forma spędzania czasu wolnego przypadła im do gustu i chętnie wzięliby udział w podobnych tego typu imprezach. Sponsorem nagród dla sportowców był Pan Jacek Budziński- radny w mieście Zielona Góra.