Bicie rekordu świata w sztafecie migania

23 września, o godzinie 11.00 przed Filharmonią Zielonogórską, rozpoczęło się  bicie rekordu w sztafecie migania. Zadanie polegało na zamiganiu trzech słów „Zielona Góra wita”. Wydarzenie organizowane było z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego, a także stanowiło również element obchodów 800- i 700-lecia Zielonej Góry. Organizatorem sztafety była Katedra Patologii i Rehabilitacji Mowy Collegium Medicum UZ. Naszą szkołę reprezentowała klasa 2.


Pokazy Rock’n’rolla akrobatycznego

3 października odbyły się w naszej szkole pokazy Rock’n’rolla akrobatycznego. Odwiedzili nas trenerzy Bartłomiej Kobylański i Ekaterina Sidunova oraz tancerze Zielonogórskiego klubu Rock’n’rolla akrobatycznego Mega Dance. Uczniowie klas 1-3 mieli okazję zobaczyć pokaz Mistrzów Świata Pani Natali Krakowiak oraz Pana Dimy Morozow , który zrobił na uczniach ogromne wrażenie. Uczniowie wspólnie zatańczyli oraz poznali podstawowe kroki Rock’n’rolla. Niektórzy zostali nawet wyróżnieni i otrzymali nagrody. Jako szkoła promująca zdrowy styl życia, bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję gościć osoby, które pokazały naszym uczniom jak w przyjemny sposób można poćwiczyć. Od września klub Mega Dance prowadzi zajęcia w naszej szkole we wtorki i czwartki o godzinie 15:50(sala średnia) i w czwartki (salka korekcyjna) serdecznie zapraszają wszystkie chętne dzieci na zajęcia.


Wizyta w Ogniku

15 września klasa 3d wraz z wychowawczynią panią Adelą Tchórzewską-Malarczyk, wybrała się na zajęcia do sali edukacyjnej „Ognik”, prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną. Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy  i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie klasy 3d wzięli udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, w trakcie których strażacy wykorzystywali prezentacje multimedialne, jak i sprzęt pożarniczy.


Dzień Chłopaka w klasie 3a

W piątek, 30 września swoje święto obchodzili chłopcy. Koleżanki z klasy z paniami i rodzicami przygotowały dla nich wspaniałe niespodzianki.


Klasa 3a dba o zęby

We wrześniu po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a uczestniczyli we fluoryzacji zębów, która została poprzedzona zajęciami z pielęgniarką szkolną na temat konieczności i zasad higieny jamy ustnej.


Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W roku szkolnym 2022/2023 otrzymaliśmy aż dwa granty w ramach których uczniowie naszej szkoły będą mogli rozwijać swoje zainteresowania w zakresie programowania i robotyki. Uczelnią partnerską jest Politechnika Wrocławska. Zajęcia będą odbywały się w formie bezpłatnych kółek informatycznych, podczas których uczniowie nauczą się myślenia algorytmicznego oraz programowania.
Koordynatorzy projektu: Aneta Raczykowska, Paulina Woźniak-Chojnacka.
„Odkryj w sobie talent, zdobądź unikalne umiejętności. Dołącz do nas i rozpocznij z nami swoją przygodę z programowaniem!”
Granty realizowane są w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020.


Wybory tuż, tuż…

Trwa kampania wyborcza. Uczniowie klas I-III zapoznają się z propozycjami osób kandydujących w tym roku do Małego Samorządu Uczniowskiego.


Indiańska wioska Wokini

29 września uczniowie z klasy IIIa i IIb wzięli udział w wycieczce do wioski indiańskiej Wokini w Ostaszewie koło Przemkowa. To była wspaniała przygoda i nauka wsparta atrakcyjnym programem.  Każdy uczestnik zajęć mógł spróbować swoich sił w zabawach – ćwiczeniach, które w świecie Indian miały na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do dorosłego życia i np.: indiański tor przeszkód, rzuty rzutkami do celu, strzelanie z łuku.

Po  indiańskich zabawach – testach sprawdzających kondycję fizyczną,  dzieci słuchały pięknych indiańskich legend, wyjaśniających w prosty i zrozumiały sposób  mądrości życiowe Indian, mądrości aktualne i w dzisiejszych czasach. Wszyscy byliśmy zadowoleni wróciliśmy z wycieczki.


Dzień Chłopaka w 1A

Z okazji święta chłopców dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów wesołe laurki z życzeniami. W tym radosnym dniu cała klasa obejrzała także przygodowy film animowany „Tedi i szmaragdowa tablica” oraz zdjęcia na dorocznej wystawie Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. To był dzień pełen wrażeń.


Gdy o zęby dbamy – pięknie się uśmiechamy

30 września w klasie IA w trosce o piękne uśmiechy dzieci pod czujnym okiem Pani Pielęgniarki odbyła się fluoryzacja.
Jest to zupełnie bezbolesny zabieg polegający na smarowaniu zębów specjalnym preparatem zawierającym fluor w wysokim stężeniu. Substancja przykleja się do zębów.
W tym czasie w ślinie następuje wzrost fluoru, który wbudowywany jest do szkliwa, wzmacnia je i uodparnia na ataki kwasów. Dzieciom pasta nie przypadła do gustu, ale jak na uczniów Szkoły Promującej Zdrowie zabieg zniosły dzielnie. Pamiętajmy jednak, że dla pięknego uśmiechu dzieci, konieczna jest systematyczna, codzienna higiena jamy ustnej.


Klasa 1 A – Bezpieczna na drodze

15 września klasa 1 A wzięła udział w spotkaniu z policjantem. Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci w tematyce bezpiecznego poruszania się po drodze, ponadto uczniowie zapoznali się atrybutami zawodu policjanta. Zainspirowani spotkaniem wykonali makiety miejskich dróg. Pracowali z zaangażowaniem i w pełnym skupieniu, a wystawa złożona z ich prac zdobiła szkolne korytarze.


Pasowanie na czytelnika klasy 1A

Uczniowie klasy IA zostali pasowani na czytelników przez bibliotekarkę Panią Ilonę Kanię i oficjalnie mogą korzystać ze szkolnego księgozbioru. Pani Ilona zdradziła dzieciom tajniki swojej pracy i oprowadziła ich po zakamarkach szkolnej biblioteki. Dzieci z wielką radością wypożyczyły już pierwsze książki i ruszyły w magiczną podróż do świata literatury.
W ramach podziękowania uczniowie podarowali Pani Ilonie laurki np. przedstawiające ulubione postaci z bajek.
Bardzo dziękujemy za zaproszenie i poświęcony czas.


Międzynarodowy Dzień Języków Migowych

23 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. Z tej okazji nasza szkoła dołączyła do Akcji „Migamy jabłuszko 2”. Uczniowie z klasy 2 a zaśpiewali i zamigali „Rumiane jabłuszko”. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku i wspólnego śpiewu.
Pozdrawiamy migająco: Anna Wańczko, Dorota Krawczak-Dzieńdziura, Urszula Solarek.


Bezpiecznie na drodze

We wrześniu uczniowie klasy 3a w ramach przypomnienia i utrwalenia wiedzy o znakach drogowych, wykonali w grupach makiety skrzyżowań. Wszyscy wykazali się dużą precyzją i kreatywnością. Galerię prac można oglądać na szkolnym korytarzu.


Nauka praktycznego przechodzenia przez ulicę

8 września uczniowie klasy IIIa wraz zez swoją wychowawczynią, panią Natalią Piskorz, udali się na wycieczkę, aby w praktyce zastosować zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.


Pasowanie na czytelnika

Dnia 15.09.2022 klasa 1b uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Uczniowie zostali pasowani na czytelników. Z wielkim zainteresowaniem oglądali księgozbiór, zapoznawali się z zasadami wypożyczania książek i czasopism. Nie zapomnieli o „talenciakach” i wrzucili do pudełka swoje kupony.


Pasowanie klasa 1c i 1d


Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”

Zespół Edukacyjny nr 3 w roku szkolnym 2022/2023 przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”. Głównym celem projektu jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.

Koordynatorzy projektu: Anna Wańczko, Urszula Solarek


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla uczniów klas I-III.

Program artystyczny przygotowały dwie klasy II – klasa IIa oraz klasa IIb pod kierunkiem pani Doroty Krawczak–Dzieńdziury oraz pani Wioletty Wilińskiej.

W trakcie apelu pani dyrektor Dorota Konopacka wręczyła kilka pucharów. Pierwszy – za czytelnictwo – otrzymała klasa IIIc oraz za najliczniejszy udział w konkursach – otrzymała … również klasa IIIc. Puchar za najwyższą frekwencję odebrała klasa IIId.

Pani dyrektor uroczyście powitała uczniów klas I, a wszystkim uczniom życzyła uśmiechu na co dzień i samych sukcesów w nowym roku szkolnym.


83. rocznica wybuchu II wojny światowej

83 lata temu rozpoczęła się II wojna światowa. Najkrwawsza w dziejach – zginęło w niej ponad 60 mln ludzi.

Naszą szkołę w uroczystościach reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Hanna Tumala, Milena Widz oraz Wojciech Zawadzki z klasy VIIIe, a także pani Ewa Cebula, która tym roku opiekuje się pocztem sztandarowym.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 10.00 mszą świętą w kościele Najświętszego Zbawiciela. O godzinie 11.00 mieszkańcy miasta zebrali się na placu Bohaterów, aby wspomnieć ofiary i uczcić bohaterów tamtych lat.


„Szkoły pełne talentów”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

Pomóżcie nam zbierać Talenciaki!
Akcja rozpoczyna się 5.09.2022 i będzie polegała na przekazywaniu Talenciaków (specjalnych kuponów) na rzecz wybranej szkoły. Talenciaki będą otrzymywali Państwo podczas zakupów w Lidlu (za każde wydane 50 zł w tym jedno warzywo lub owoc przysługuje jeden Taleciak).
Zebrane Talenciaki można przekazać szkole w formie fizycznej (wrzucając do skrzynki przy portierni, bibliotece i świetlicy szkolnej) lub elektronicznej (skanując kod QR).
Szkoła zebrane Talenciaki wymienia na nagrody z katalogu Lidl (zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy i do rekreacji
i wiele, wiele innych).