Konkurs „Ogródki ze smakiem”

Konkurs „Ogródki ze smakiem”

Nasze przedszkole wzięło udział w konkursie „Ogródki ze smakiem”, nagrodą I stopnia jest ogródek warzywny dla przedszkola. Bardzo prosimy Państwa o wsparcie i głosowanie na nasze przedszkole. 

>GŁOSUJ<

Codziennie można oddać 1 głos na naszą placówkę!


Kiermasz

 


Herbatka dla seniora

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Szlachetna Paczka

 


Kiermasz książek

Od 14.12. w holu na parterze w budynku przedszkola zaczynamy kiermasz książek Wydawnictwa Tuliszków.

Zapraszamy do zakupów 🙂


Szlachetna Paczka


Psu na budę


Ogłoszenie

 

 


Świąteczna sesja zdjęciowa

Sesja odbędzie się w poszczególnych dniach:

28.11. – Kotki, Myszki, Słoniki, Biedronki (budynek przedszkola)

29.11. – Tygryski, Jeżyki, Pszczółki, Żabki, Żyrafki (budynek przedszkola)

1.12. – grupy przedszkolne w budynku szkoły

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Wpływ czytania na rozwój dziecka

Rozwój dziecka ma wiele wymiarów i na każdy z nich można oddziaływać za pomocą różnych zabaw.

Jak czytanie wpływa na umysł dziecka?

Czytanie okazuje się szczególnie istotne w życiu i rozwoju człowieka od jego najmłodszych lat. Proces ten wpływa na dziecko w wielu aspektach, a jednym z nich są po prostu możliwości mózgu. Kreatywność oraz poznawanie nowych wyrazów i sposobów ich łączenia sprawiają, że dziecko otwiera się na świat złożony ze słów i liter. Dzięki temu łatwiej rozumie zależność między nimi. Efekty można zauważyć już w pierwszych latach uczęszczania do szkoły – dzieci mające kontakt ze słowem od małego lepiej sobie radzą z tymi zagadnieniami na kolejnych etapach rozwoju.

Maluch zaangażowany w historię bohatera kształtuje umiejętność koncentrowania się na konkretnej rzeczy, skupia rozproszona uwagę. Regularne czytanie pozytywnie wpływa także na pamięć dziecka. Kontynuowanie co wieczór jednej, ciągnącej się opowieść rozwija zapamiętywanie – dlatego im starsze dziecko, tym dłuższe historie jest w stanie przyswoić. Książka czytana do poduszki uspokaja i dobrze wpływa na sen, który z kolei jest ważny dla regeneracji umysłu i przygotowywania go do nabywania nowych umiejętności.

Wpływ czytania na rozwój emocjonalny dziecka

Poza typowymi możliwościami intelektualnymi efektem regularnego czytania dzieciom jest rozwój emocjonalny i poznawczy. Pociecha wkracza w świat emocji oraz rozwija wrażliwość i empatię. Uczy się rozumieć reakcje innych ludzi i swój wpływ na emocje innych. Opowieści dla dzieci oparte na schematach wymagających rozwiązywania przez bohatera jakiegoś problemu rozwija u dziecka umiejętność radzenia sobie z trudnościami, logicznego myślenia, szukania kreatywnych rozwiązań i analizowania sytuacji. Istotna korzyścią jest wzmacnianie relacji z czytającymi rodzicami. Znajomość i w wspólne przeżywanie historii buduje relację opartą na bliskości i zaufaniu między dzieckiem a mamą lub tatą.  


Psu na Budę

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce charytatywnej na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Inicjatywa dla Zwierząt – „Psu na Budę 2023”. To już dziewiętnasta edycja akcji 😊 Poprzednie spotkały się z dużym zainteresowaniem, a zebrane dary pomogły zapełnić brzuszki podopiecznych.

 


Instrumenty

Bardzo dziękujemy rodzicom Laury z grupy Pszczółki – pani Karolinie Rutkowskiej i panu Leszkowi Petryk za ufundowanie dla każdej grupy w budynku przedszkola zestawu instrumentów Moje Bambino.

Pomoże nam to realizować zajęcia rytmiczno – muzyczne :))

 


Nominacja do nagrody w Gazecie Lubuskiej

Bardzo dziękujemy za nominację. Prosimy o głosy od 24 października.

 


Pola Nadziei


Jesienna sesja zdjęciowa

Sesja odbędzie się w poszczególnych dniach:

26.09. – Słoniki, Biedronki, Myszki i Kotki (budynek przedszkola)

27.09. – Żyrafki, Żabki, Pszczółki, Jeżyki i Tygryski (budynek przedszkola)

29.09 – grupy 5-letnie i 6-letnie (przedszkole w budynku szkoły)