Rodzinny Festyn Zespołu Edukacyjnego nr 3

24 maja w naszym Zespole odbył się Festyn Rodzinny. O godzinie 16:00 uroczystego otwarcia dokonała Pani Dyrektor Kamila Dyjak. Dzięki wielu darczyńcom, dla przedszkolaków i uczniów naszego Zespołu, przygotowano wiele atrakcji. Wszyscy byli pod wrażeniem występów grup tanecznych – LET’S DANCE, MEGA DANCE, Szkoły Tańca Respect oraz 4Tutti. Dla uczestników festynu przygotowano wiele ciekawych stanowisk. Można było np. pobawić się cieczą nieniutonowską, zobaczyć, jak wygląda świat pod lupą i mikroskopem, własnoręcznie wykonać żaglówkę, gniotka, zabawkę z papieru metodą origami czy ozdobę z koralików, a także stworzyć arcydzieło malarskie na folii. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawki z balonów, a także quizy i konkursy. Na jednych czekał salon piękności – malowanie paznokci, twarzy, zaplatanie warkoczyków, tatuaże, a na innych – dbających o tężyznę fizyczną – stanowiska „Małego Mistrza Sportu”, zabawy zręcznościowe, a także skakanki. Chętni mogli pospacerować po ścieżkach sensorycznych, stymulujących zmysły. Fani motoryzacji mieli okazję obejrzeć wóz Hammera, motory, a także wóz strażacki. Na teren naszego Zespołu wjechał również Food Truck, a Rada Rodziców przygotowała dla uczestników festynu słodką kawiarenkę z przepysznymi domowymi wypiekami. Piątkowe popołudnie na terenie Zespołu Edukacyjnego nr 3 upłynęło w radosnej, prawie wakacyjnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim za udział w festynie i zapraszamy na kolejny już w przyszłym roku.

 


XX edycja przeglądu tanecznego „Słoneczne Rytmy”

To już 20 raz!

XX Przegląd Taneczny „Słoneczne Rytmy” odbył się w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. Na scenie zaprezentowały się utalentowane przedszkolaki, które z wielkim zaangażowaniem przygotowały piękne tańce ludowe. Dzieci w kolorowych strojach z dumą prezentowały swoje umiejętności, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój. Ich uśmiechy i energia był niezapomniane!

Dziękujemy wszystkim małym tancerzom za stworzenie tak wspaniałego wydarzenia i do zobaczenia na kolejnym przeglądzie tanecznym!

 


Wielkanoc

Święta wielkanocne to bardzo wyjątkowy czas.  Dzieci z „Wesołej Żyrafy” na zajęciach i warsztatach poznały tradycje wielkanocnego stołu, dowiedziały się w jaki sposób można zrobić piękne pisanki i kraszanki, z jakich potraw składa się wielkanocne śniadanie, a także przygotowywały wspaniałe wielkanocne ozdoby. Następnie przedszkolaki wybrały się na poszukiwania prezentów, które zostawił dla nich Zajączek w zamian za wykonanie zadań, które sam przygotował 🙂 Natomiast grupy Tygryski i Pszczółki przygotowały Wielkanocny występ dla przedszkolaków.

 


Powitanie wiosny

W czwartek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały nadejście wiosny. Dla każdego przedszkolaka jest to bardzo wyczekiwane wydarzenie. Zanim przedszkolaki wyruszyły na spotkanie z Wiosną, były tańce, śpiewy, wiosenne quizy i mnóstwo zabawy.


Walentynki

14 luty był dla wszystkich naszych przedszkolaków prawdziwym dniem miłości, przyjaźni i miłych uczuć. Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m.in. szukały drugiej połówki serduszek, uczyły się słów oraz wyrażeń w języku angielskim, odgadywały zagadki słowne i tworzyły własne kartki walentynkowe. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wspólnych tańców i spontanicznych emocji. Dzieci omówiły z nauczycielkami znaczenie takich słów jak miłość, przyjaźń i szacunek. Był to dzień miłych wrażeń oraz pięknych gestów.


Dzień pizzy

Pizza to ulubiona potrawa nie tylko dorosłych, ale także dzieci, w tym przedszkolaków 🙂 Dzień pizzy obchodzony jest 9 lutego. Kreatywnych zabaw z motywem pizzy jest mnóstwo, ale najlepszą z nich jest samodzielne wykonanie pizzy z ulubionymi dodatkami 🙂


Tłusty Czwartek

W naszym przedszkolu przedszkolaki  obchodziły „Tłusty Czwartek”. Celem spotkania  było przybliżenie przedszkolakom tradycji karnawałowych. Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk pt. „Pączki i faworki u babci Honorki”, a następnie w pogadance o tłustym czwartku dzieci poznały ludowe tradycje związane z zakończeniem karnawału, a rozpoczęciem postu.  A potem najlepsza część tego dnia – degustacja pączków 🙂


Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

DBI ma na celu przede wszystkim:

  • inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,
  • zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
  • ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Dokarmianie ptaszków

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 24 wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, które mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego dzieci z „Wesołej Żyrafy” dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym i przed budynkiem szkoły nie zabrakło pożywienia dla ptaszków. Pamiętają też o uzupełnianiu braków w ptasiej stołówce. Dokarmianie ptaków jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, a nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.


Bal Karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci 12 stycznia podczas balu karnawałowego. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach prowadzonych przez Panią Karolinę oraz zabawach i konkursach prowadzonych w grupach.


Mikołajki

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki, a Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela.

Skąd jednak w ogóle wzięły się pluszowe misie?
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Prezydent ujrzawszy przerażonego niedźwiadka, kazał go natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.


Warsztaty zoologiczne


Narodowe Święto Niepodległości

Grupy Tygryski, Żyrafki i Zajączki przygotowały dla dzieci z Wesołej Żyrafy uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości, na który zaprosiły dzieci z Wesołej Żyrafy oraz seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor. Uroczystości były przepiękne i wzruszające.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przedszkolaki z Wesołej Żyrafy bardzo chętnie biorą udział w „książkowych” wydarzeniach. Grupa Rybki zaprasza regularnie rodziców, którzy czytają dzieciom, natomiast Tygryski, Żabki i Panterki odwiedziły bibliotekę im. C. Norwida, poznały zasady zachowania w takim miejscu, dowiedziały się różnych ciekawostek o książkach, a także zanurzyły się w świat opowieści wysłuchując wspaniałych opowiadań czytanych przez pracowników biblioteki. Były też ciekawe warsztaty 🙂 Panterki i Mrówki uczestniczyły w spotkaniu z Panią Genowefą Matczak, autorką książek dla dzieci, takich jak „Biedronka Mania”, „Mania w szkole”. Wszystkie te wydarzenia były niezwykle inspirujące i co najważniejsze każde „spotkanie” z książką otwiera przed naszymi pociechami nowe światy, rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność.

W zdrowym ciele zdrowy duch


Uczymy się jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu i na ulicy


Jesień w Wesołej Żyrafce


Dzień Chłopaka

We wrześniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.


Hej, Winobranie!


Dzień Przedszkolaka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

20.09.2023 – w środę – kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.


Przytul się do drzewa

Czy wiesz, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Przytul się do drzewa”. Kampania ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

#straznicylasow


Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day)

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Polsce. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności.

A tak Dzień Kropki świętowały nasze przedszkolaki!


Piona na zdrowie

Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 24 wzięły udział w zajęciach edukacyjnych fundacji „Piona na zdrowie”. Głównym celem zajęć jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie odpowiedniej atmosfery wokół jedzenia już od najmłodszych lat.