Dzień Pluszowego Misia

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Niesłabnąca popularność misiów nie dziwi chyba nikogo – w końcu każdy z nas miał w dzieciństwie pluszowego przyjaciela.

Skąd jednak w ogóle wzięły się pluszowe misie?
W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Prezydent ujrzawszy przerażonego niedźwiadka, kazał go natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.


Warsztaty zoologiczne


Narodowe Święto Niepodległości

Grupy Tygryski, Żyrafki i Zajączki przygotowały dla dzieci z Wesołej Żyrafy uroczyste obchody Narodowego Dnia Niepodległości, na który zaprosiły dzieci z Wesołej Żyrafy oraz seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor. Uroczystości były przepiękne i wzruszające.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
Przedszkolaki z Wesołej Żyrafy bardzo chętnie biorą udział w „książkowych” wydarzeniach. Grupa Rybki zaprasza regularnie rodziców, którzy czytają dzieciom, natomiast Tygryski, Żabki i Panterki odwiedziły bibliotekę im. C. Norwida, poznały zasady zachowania w takim miejscu, dowiedziały się różnych ciekawostek o książkach, a także zanurzyły się w świat opowieści wysłuchując wspaniałych opowiadań czytanych przez pracowników biblioteki. Były też ciekawe warsztaty 🙂 Panterki i Mrówki uczestniczyły w spotkaniu z Panią Genowefą Matczak, autorką książek dla dzieci, takich jak „Biedronka Mania”, „Mania w szkole”. Wszystkie te wydarzenia były niezwykle inspirujące i co najważniejsze każde „spotkanie” z książką otwiera przed naszymi pociechami nowe światy, rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność.

W zdrowym ciele zdrowy duch


Uczymy się jak być bezpiecznym w domu, przedszkolu i na ulicy

 


Jesień w Wesołej Żyrafce


Dzień Chłopaka

We wrześniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu szczególne święto, czyli Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat”. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiłyśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będziemy wspominać ten dzień. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.


Hej, Winobranie!


Dzień Przedszkolaka

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 13 września 2013 roku dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

20.09.2023 – w środę – kolejny raz obchodziliśmy w naszym przedszkolu Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Radość i śmiech świadczyły o wspaniałej zabawie. Złożyliśmy wszystkim, maluszkom i starszakom życzenia samych słonecznych dni i radosnych chwil w naszym przedszkolu, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.


Przytul się do drzewa

Czy wiesz, że rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka! Pokażmy, że los lasów nie jest nam obojętny! Nasze przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Przytul się do drzewa”. Kampania ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

#straznicylasow


Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day)

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Polsce. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

Międzynarodowy Dzień Kropki to przede wszystkim święto kreatywności.

A tak Dzień Kropki świętowały nasze przedszkolaki!


Piona na zdrowie

Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 24 wzięły udział w zajęciach edukacyjnych fundacji „Piona na zdrowie”. Głównym celem zajęć jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz kształtowanie odpowiedniej atmosfery wokół jedzenia już od najmłodszych lat.