WAKACYJNE SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W pierwszym dniu wakacji, podczas półkolonii letnich organizowanych w naszej szkole, odwiedzili nas policjanci: sierż. Jarosław Marszałek oraz sierż. szt. Tomasz Duda. Przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa nad wodą, w górach czy podczas wakacyjnego pobytu na wsi. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania policjantów, znały podstawowe zasady poruszania się po drogach i wiedziały, dlaczego jeżdżąc rowerem należy mieć na głowie kask i dlaczego ważne są elementy odblaskowe. Dzieci bezbłędnie pokazały postawę żółwia, udowadniając, że wiedzą jak zachować się podczas ataku psa. Nie zabrakło też pytań o codzienna pracę naszych gości.


EUROPEJSKI DZIEŃ NUMERU ALARMOWEGO

11 lutego europejski numer alarmowy 112 obchodzi urodziny! I jak co roku ten dzień poświęcony jest zwiększeniu świadomości na temat znajomości zasad funkcjonowania numeru alarmowego 112.
Ten dzień to doskonała okazja, aby przypomnieć, w jakich sytuacjach dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać i co robić w nagłych wypadkach, a także by utrwalić podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. W świetlicy szkolnej uczniowie klas II i III obejrzeli dwa filmy edukacyjne pt: „Co i jak zgłaszać? Numer alarmowy 112” oraz „Numer alarmowy 112 i pomoc poszkodowanym”, wzięli udział w pogadance oraz w zajęciach plastycznych. Nauczyli się też piosenki pt. „Znam numery alarmowe”.


CERTYFIKAT

W maju nasza szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka.


AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Zdalne nauczanie nie przeszkodziło uczniom klasy I a w realizowaniu ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka obejmującego tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach:

  • na drodze
  • w domu
  • w szkole
  • w Internecie

W kwietniu realizowali temat związany z podstawowymi zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu.


112 RATUJE ŻYCIE – KONKURS PLASTYCZNY NA PLAKAT

Zapraszając dzieci z lubuskich szkół do konkursu plastycznego chcemy z jednej strony rozwijać aktywność twórczą dzieci, a z drugiej – propagować wiedzę na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112, co bezpośrednio przyczyni się do kształtowania prawidłowych postaw i właściwych zachowań podczas udzielania pomocy.
W lutym Wojewoda Lubuski oraz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, zaprosili uczniów lubuskich szkół do udziału w konkursie plastycznym polegającym na wykonaniu plakatu będącego nawiązaniem do hasła „112 ratuje życie”. W świetlicy szkolnej prace konkursowe wykonali: Aleksandra Schmidt, Kinga Szonda, Joane Jegadze, Pola Ilkowska oraz Lena Moryson.
11 lutego w Dniu Europejskiego Numeru Alarmowego – odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu…
W Dniu Europejskiego Numeru Alarmowego 112 podajemy wyniki konkursu plastycznego na plakat. Na konkurs wpłynęło ponad 700 prac, które udowadniają, że młodzi Lubuszanie znają zasady bezpieczeństwa i prawidłowego korzystania z numeru alarmowego.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w naszym konkursie. Gratulujemy pomysłowości i talentu. Rodzicom i opiekunom dziękujemy za przesłanie zdjęć prac. To była rekordowa ilość przesłanych prac. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem.
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Pola Ilkowska w kategorii klas I-III otrzymała jedną z trzech przyznanych nagród głównych. Gratulujemy!


BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy II a oglądnęli filmy edukacyjne o tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie Sieciaki.pl, które mają na celu edukację dzieci w wieku 9-11 lat w tym zakresie. Uczniowie obejrzeli następujące filmy;
„Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu”
„Nie ufaj osobom poznanym w sieci”
„Szanuj innych w sieci”
„Korzystam z umiarem z Internetu”


BEZPIECZNIE W DRODZE DO SZKOŁY

Na początku każdego roku szkolnego omawiana jest tematyka związana z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach. Chociaż dzieci dobrze znają swoją drogę do i ze szkoły, to codziennie muszą uważać na różne niebezpieczeństwa. Aby bowiem bezpiecznie, cało i zdrowo dotrzeć do szkoły, trzeba znać przepisy drogowe i ich przestrzegać. Dlatego przeprowadzone w świetlicy zajęcia miały na celu ich przypomnienie i utrwalenie.
– Wspólnie opracowano Kodeks uczestnika ruchu drogowego.
– Przypomniano jakie są zasady, gdy zamierzamy przejść przez ulicę.
– Kolorowano znaki drogowego.
– Przeprowadzono quiz Znam przepisy ruchu drogowego.
– Utrwalono wiedzę dzieci przy pomocy filmu edukacyjnego Bezpieczna droga z radami Spongeboba.