Warsztaty Wielkanocne
7 kwietnia klasa 4b odwiedziła Muzeum Etnograficzne w Ochli. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pisania jajeczek techniką batikową, która nie należy do najprostszych, jednak uczniowie poradzili sobie z nią wspaniale. Pisanki były przepięknie! Po warsztatach czekało na nas ognisko z kiełbaskami i piankami. Były to baaaardzo udane warsztaty.
Zajęcia w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej
Klasy czwarte brały udział w zajęciach bibliotecznych prowadzonych w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. M. Grzegorzewskiej w Zielonej Górze. Lekcje poświęcone były polskim baśniom i legendom. Zajęcia uatrakcyjnił teatr kamishibai. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić przeogromny magazyn biblioteczny.
Wizyta w Ogniku
W piątek, 8 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 2a odwiedzili strażaków w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej przy ulicy Kożuchowskiej. Wizyta w sali Ognik dostarczyła dzieciom ogromnej wiedzy dotyczącej zarówno pracy strażaków, jak i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Świątecznie na zdalnym
22 grudnia na zaproszenie Wioletty Wilińskiej na Teamsie odbyło się spotkanie uczniów klas: IIIa, IIIb, IIa i Ib z dziennikarzem i radiowcem Panem Pawłem Ptaszyńskim. Uczniowie zadawali redaktorowi wiele pytań związanych z jego profesją, na które Pan Paweł z ochotą odpowiadał. Potem przyszła kolej na czytanie przez naszego gościa fragmentu lektury Astrid Lingren „Dzieci z Bullerbyn” pt. „Gwiazdka” . Wszystkich urzekł sposób w jaki tekst był czytany i barwa głosu, którym operował jego właściciel. Fragment książki wspaniale wkomponował się w przedświąteczny nastrój, zrelaksowane dzieci uważnie słuchały przygód dzieci z Bullerbyn. Na koniec uczniowie i moderatorka spotkania podziękowali Panu Pawłowi Ptaszyńskiemu za czas nam poświęcony, piękne czytanie i wprowadzenie nas w magię nadchodzących świąt, złożono też świąteczne życzenia. Mimo zdalnego nauczania była to świetna lekcja na żywo.
Na czerwono
Z okazji mikołajek opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego zaprosili uczniów klas I-III do wspólnej zabawy. Własnoręcznie wykonane przez dzieci ozdoby i łańcuchy przyozdobiły wspólną choinkę. W tym magicznym dniu nawet obiady wydawały panie mikołajowe oraz elfy. Było radośnie, wesoło i bardzo, bardzo czerwono. Dziękujemy wszystkim wychowawcom klas I-III, uczniom – za wykonanie ozdób choinkowych oraz za piękne stroje, pani dyrektor za piękne mikołajkowe przebranie oraz paniom pracującym w kuchni za włączenie się do naszej zabawy.
Małgorzata Lesicka i Marta Muszyńska
Mikołajki – klasa 4c
Mikołajki klasa 4c świętowała w kinie na seansie „Nasze magiczne Encanto”. Było miło, wesoło i koleżeńsko.
Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w bardzo interesujących zajęciach nt. kolorów. Poznali barwy podstawowe i pochodne. Wykonywane na warsztatach doświadczenia były bardzo ekscytujące, co pozwoliło łatwo zapamiętać, że niebieski z żółtym dają zielony, czerwony z żółtym – pomarańczowy, a niebieski i czerwony – fioletowy.
Warsztaty plastyczne BWA – klasa 1 a
26 listopada klasa 1a uczestniczyła w warsztatach plastycznych w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze. Uczniowie obejrzeli wystawę prezentowanych obecnie prac. Poznali również nazwy trendów w sztuce szczególnie malarstwie i rzeźbie. Zapoznali się z różnymi materiałami i tworzywami, które mogą posłużyć do wyrażenia swoich emocji. Następnie przystąpili do działań praktycznych wykonując zadania warsztatowe. Świetnie się przy tym bawili wykazując dużą wrażliwość i indywidualne podejście do wykonywanych prac.
Światowy Dzień Pluszowego Misia – klasa 1b
Dziś Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji uczniowie z klasy 1b w imieniu uczniów Zespołu Edukacyjnego nr 3 przekazali strażakom z zielonogórskiego „Ognika” ponad 600 pluszaków. Zbiórka pluszowych zabawek, co prawda miała miejsce w 2020 r., ale dopiero dzisiaj po tak długiej kwarantannie zabawki trafiły na miejsce. Pomysłodawcą przedsięwzięcia była Wioletta Wilińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Maskotki mają trafić do karetek i samochodów straży pożarnej. Wiadomą sprawą jest, że czasie wypadków czy zdarzeń, w których uczestniczą dzieci, pluszowa maskotka umożliwia nawiązanie kontaktu z dzieckiem, zmniejsza jego strach. Pozwala odwrócić uwagę dziecka od tego co się właśnie zdarzyło i uspokoić go.
Mając powyższe na uwadze uczniowie z 1b postanowili dorzucić od siebie maskotki, udzielili pierwszego wywiadu do mediów, a potem wzięli udział w warsztatach, które uczą prawidłowych odruchów i reakcji w sytuacji zagrożenia. Dzieci były bardzo zadowolone i nie mogą się doczekać kolejnej wizyty.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – klasa 5a
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – klasa 4a
W piątek 19 listopada uczniowie klasy 4A obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Klasa zamieniła się w niebieską krainę, w której uczniowie ubrani w stroje z przewagą koloru niebieskiego spędzili wspólnie wszystkie lekcje. Na godzinie wychowawczej uczniowie wspólnie wysłuchali piosenkę Majki Jeżowskiej „Wszystkie dzieci Nasze są”, mówili o Konwencji Praw Dziecka, grali w gry oraz wykonywali zadania przybliżające im znajomość poszczególnych paragrafów tego ważnego dla nich dokumentu. #dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20.11.2021 klasa 7 C
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Tolerancji – klasa 5a
Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 5A był bardzo kolorowy i radosny. Uczniowie mogli nadać tytuł czytanemu opowiadaniu, odrysowywali swoje dłonie, które posłużyły do wykonania plakatu. Zapoznali się z definicją tolerancji a swoją wiedzę mogli wykorzystać podczas rozwiązywania krzyżówki. Zwieńczeniem zajęć było wspólne śpiewanie 🙂 oczywiście o tolerancji.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 5b
W piątek 19. listopada klasa 5B obchodziła Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wszyscy tego dnia mieli na sobie ubrania w różnych odcieniach koloru niebieskiego. Podczas zajęć obejrzeliśmy prezentację mówiącą o prawach dziecka, stałą się ona również pretekstem do dyskusji na temat różnych sytuacji dzieci na całym świecie. Chętni uczniowie rozwiązywali w domu zadania polegające na odszukaniu artykułów w Konwencji Praw Dziecka odnoszących się do konkretnych problemów dzieci. #dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 6a
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 4c
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 4b
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – 1b
Z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka uczniowie klasy 1b obejrzeli bardzo ciekawą prezentację związaną z ich prawami. Uczniowie dyskutowali na temat praw, a na pamiątkę obchodów wszyscy ubrali się na niebiesko i wykonali niebieskie ptaszki. #dlakazdegodziecka
Spotkanie integracyjne klasy 2a i grupy Misie z MP 24
W piątek, 19 listopada przedszkolaki z grupy Misie zaprosiły starszych kolegów i koleżanki z klasy 2a do siebie. W swojej sali przedszkolaki przedstawiły przygotowany przez siebie wspaniały program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. To był piękny i wzruszający występ. Po części artystycznej przyszedł czas na wspólne zabawy. Było bardzo wesoło i radośnie, a uśmiech widać było na wszystkich buziach 🙂
2a świętuje Dzień Praw Dziecka
W piątek 19 listopada uczniowie klasy 2a aktywnie włączyli się w szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W tym dniu uczniowie ubrali się na niebiesko, wykonali niebieskie papierowe dłonie, które zostały wykorzystane do udekorowania klasy oraz rozmawiali o prawach dzieci #dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – klasa 3c
#dlakazdegodziecka
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka – klasa 5c
Klasa 5c bardzo kreatywnie włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka UNICEF. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko oraz wykonali piękne niebieskie dekoracje: pompony, serca, motyle, pierścionki – motyle, odciski niebieskich dłoni. Był to bardzo radosny dzień dla całej klasy.
#dlakazdegodziecka
Warsztaty kulinarne – klasa 7c
Dzięki warsztatom kulinarnym zorganizowanym 9 listopada w ramach współpracy z fundacją „Nasze Wolne Życie” klasa 7 c spędziła fantastycznie i owocnie czas!!! Jak zrelacjonowali nasz pobyt pan Przemek i pani Małgosia? „U nas, powiemy niedługo, dzień jak co dzień 🙂 Wrzawa i akcja. 7 c z SP 21 Zielona Góra przyjechała upiec sobie chlebki i poznać tajniki wypieku pieczywa. Rodzaje mąki, co to jest gluten, jak wyrabiać ciasto, ile trwa cały proces… oni to już wiedzą! Dziękujemy Pani Agnieszce Grzesik za pomysłowe działania, pomoc i zdjęcia!” W ramach warsztatów 7 c realizowała także zadanie konkursowe z programu Winiary Gotuj się na zmiany – „Świętujemy, że nie marnujemy“.
W terenie i w klasie na lekcjach przyrody – klasa 4b i 4c
Uczniowie klasy 4 b i 4 c podjęli się trudnego zadania wykonania szkicu szkoły i terenu wokół niej. Najpierw podczas lekcji przyrody udaliśmy się na zajęcia w terenie – wokół szkoły. Podczas tych zajęć uczyli się orientować mapę za pomocą kompasu i charakterystycznych obiektów oraz mierzyć odległości za pomocą kroków. Ważnym zadaniem było obserwowanie i notowanie, jakie obiekty znajdują się wokół szkoły i jak wygląda budynek samej szkoły.
Na kolejnej lekcji przyrody, tym razem w klasie uczniowie wykonywali samodzielnie szkic szkoły i terenu wokół niej. Musieli wymyślić znaki topograficzne, opisać je w legendzie i wreszcie narysować budynek szkoły i charakterystyczne obiekty wokół niej. Ważnym zadaniem było również oznaczenie kierunków geograficznych.
Prace uczniów przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zachęcam do obejrzenia galerii.
Karolina Kopaczyńska
Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze – klasa 1b
5 listopada drzwi Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze w Zielonej Górze szeroko otwarły się dla klasy 1b. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach dedykowanych dotyczących świata dinozaurów. Podczas wizyty dowiedzieli się jak funkcjonowała przyroda w czasach, gdy na świecie panowały dinozaury, zobaczyli jakie ślady ich obecności znane są w ówczesnym świecie, oglądali m.in. żywe okazy karaczanów. Pokaz filmu z prehistorii zwierząt w 3 D wprawił uczniów w zachwyt. Na koniec zajęć wszyscy dekorowali gipsowe odciski roślin i drobnych zwierząt, które na pamiątkę zabrali ze sobą do szkoły. Uczniowie z klasy Ib polecają wszystkim ten rodzaj warsztatów.
Pola Nadziei – klasa 4c
Uczniowie klasy 4 c włączyli się do akcji Pola Nadziei i sadzili cebulki żonkili na szkolnej rabacie.
Wycieczka do Jezior Wysokich – klasa 2a i 3c
W piątek, 29.10.2021 uczniowie klas 2a i 3c pojechali na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich. Na miejscu przywitał ich Pan Paweł Mrowiński, leśnik z Nadleśnictwa Lubsko, który poprowadził dla uczniów lekcję „W LESIE O LESIE”. W drewnianej leśniczówce uczniowie oglądali sale wystawowe dotyczące lasu. Uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zadania. Wybrali się na spacer ścieżką dydaktyczną i mieli możliwość wspiąć się po 176. schodach, aby móc popatrzeć na świat z góry i podziwiać jesienne krajobrazy. W drewnianej wiacie przygotowane było ognisko, na którym uczniowie mogli upiec kiełbaski. To było wyjątkowe spotkanie z naturą i w naturze.
Dzień Dyni – klasa 4c
Pizzeria DaGrasso – klasa 1a
25 października uczestniczyła w warsztatach samodzielnego przygotowania pizzy w pizzerii Da Grasso. Zabawa była „smakowita”. Dzieci otrzymały oficjalny tytuł „Małego kucharza”, czyli honory młodszego pomocnika Szefa kuchni, mistrza walka oraz geniusza smak!
Dzień Dyni – klasa 1a
27 października klasa 1a przyłączyła się do obchodów Dnia Dyni zorganizowanego przez świetlicę szkolną. Ubraliśmy się na pomarańczowo i wykonaliśmy na lekcji plastyki dynie. Następnie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Wymiana listowa – klasa 4 a i 4 c
Klasa 4 a i 4 c nawiązały listowną przyjaźń z uczniami Szkoły Podstawowej Sacré Coeur w Tarnowie. Z korespondencji dowiedzieli się o historii szkoły, przedmiotach i uczniach. Wielką frajdą było dla nich odpisywanie na listy.
Klasowy Dzień Gier Planszowych – klasa 1a
22 października klasa 1a zorganizowała Klasowy Dzień Gier Planszowych. Oprócz rywalizacji i chęci zwycięstwa, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Graliśmy między innymi w „chińczyka” na planszy z wojowniczymi żółwiami Ninja i „grzybobranie”.
Lekcja biblioteczna – klasa 4c i 4a
W październiku klasa 4a i 4c podczas zajęć języka polskiego udała się do szkolnej biblioteki, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej prowadzonej przez panią mgr Ilonę Kanię. Poznali pracę bibliotekarza oraz budowę książki.
Spacer – klasa 4c
18 października klasa 4 c spędziła miło czas spacerując po lesie i obserwując walory jesiennej przyrody. Poznaniu okolicy towarzyszyła nauka bezpiecznego poruszania się na drodze.
Dzień Edukacji Narodowej – klasa 1a
Klasa 1a przygotowała laurki z życzeniami dla pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzenia od nas przekazaliśmy paniom dyrektorkom, pani sekretarz szkoły, paniom sprzątającym oraz nauczycielom uczącym w naszej klasie i świetlicy.
Wycieczka tematyczna „Leśna banda” – klasa 1a
12 października klasa 1a uczestniczyła w wycieczce tematycznej „Leśna banda”. Wędrowaliśmy po leśnych ostępach tropiąc dziką zwierzynę i poznając właściwości lecznicze roślin. Poddaliśmy się sylwoterapii, czyli leczeniu przez przebywanie w obecności drzew i krzewów. Po męczącej wędrówce zjedliśmy małe co nieco i rozpaliliśmy ognisko używając krzesiwa. Piliśmy też ugotowany na palenisku napar z sosnowych igieł. Zabawa była wyśmienita.
Pola Nadziei – klasa 1a
Klasa 1a przyłączyła się w roku szkolnym 2021/2022 do akcji zbierania funduszy na utrzymanie hospicjów – Pola Nadziei i zakupiła 67 sztuk cebulek żonkila oraz tulipana. Na zakończenie akcji zasadziliśmy wspólnie cebulki przed budynkiem szkoły. Teraz pozostaje nam czekać do wiosny, żeby zobaczyć jak zakwita dobro.