Wycieczka klas 4a  i 6a

Jeszcze przed końcem roku szkolnego, bo 21.06 klasy 4a i 6a pod opieką Pani Pauliny Kramskiej, Pani Karoliny Kajdy, Pani Małgorzaty Kozak i Pani Agnieszki Nowickiej wybrały się na wycieczkę szkolną pod Poznań, by zwiedzać Deli Park. Uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach przyrodniczych, dowiedzieć się ciekawych informacji na temat otaczającej ich przyrody oraz posiać rośliny miododajne. Wszyscy mogli również spędzić czas w gronie kolegów i koleżanek z klasy na wielu ogromnych dmuchańcach, przejść się bajkową ścieżką, zrobić kilka zdjęć gigantycznym owadom i prehistorycznym zwierzętom, podziwiać roślinność w parku linowym i podniebnej Eko-wiosce. Na uczniach wrażenie zrobiły miniatury wielu znanych budowli oraz mini zoo. Dzieci wróciły z wycieczki zadowolone oraz wzbogacone w nową wiedzę i doświadczenia.


Wyjście 3a na lody

Zbliżający się wielkimi krokami koniec roku szkolnego uczniowie klasy 3a postanowili uczcić wspólnym wyjściem na lody. Wszyscy z apetytem zjedli ulubione lody i wracali z uśmiechami na buziach, a dobry humor utrzymywał się do końca dnia.


3a podczas Pikniku Rodzinnego

W pierwszym dniu lata, 21 czerwca uczniowie klasy 3a wraz ze swoimi bliskimi uczestniczyli we wspaniałym pikniku rodzinnym w OSiR Bunkier w Świdnicy. To był bardzo radosny, a zarazem aktywny czas. Uczniowie próbowali swoich sił w strzelaniu z wiatrówki i z łuku, szukali „skarbów” z pomocą wykrywacza metali, ćwiczyli celność podczas rzutów piłeczkami i rzutkami, ale też rozwiązywali łamigłówkę z kłódkami. Był czas na zabawy, gry i skosztowanie przepysznych przekąsek przygotowanych przez rodziców oraz pieczonych na ognisku kiełbasek. Dziękujemy #OSiR Bunkier.


Wyjście integracyjne klasy 4a i 4b Bowling Club Zielona Góra


Z wizytą w Żywym Muzeum Ceramiki i w Zamku Grodziec

W piątek, 16 czerwca, uczniowie klas 3a, 3d i 4c wybrali się na fantastyczną wycieczkę do Bolesławca. Uczestnicy wyjazdu w bezpośrednim kontakcie poznali sztukę tworzenia naczyń i ręcznego ich dekorowania. Podczas zwiedzania bolesławieckiej manufaktury ceramiki obserwowali kolejne etapy tworzenia naczyń. Po części teoretycznej, przyszedł czas na zajęcia praktyczne i każdy samodzielnie i wg własnego pomysłu metodą stempelkową ozdabiał talerzyk. Już nie możemy doczekać się, aż talerze zostaną wypalone i trafią na stoły w naszych domach. Dziękujemy #ŻyweMuzeumCeramikiwBolesławcu i #MEGATOURSnajlepszewycieczkiszkolneirejsy.


1c, 1d i 3a podczas Eko Pikniku w Radiu Zachód

W poniedziałek, 5 czerwca w Dniu Ochrony Środowiska uczniowie klas młodszych uczestniczyli w pełnym atrakcji ekologicznym festynie zorganizowanym w zielonogórskim Radiu Zachód. Wszyscy wspaniale się bawili z klaunem i grali w gry, ale też poprzez zabawę i eksperymenty poznawali różnorodne sprzęty i urządzenia #Radio Zachód# Wojewódki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.


Dzień Dziecka w 2b


Dzień Dziecka w Sulechowie 1b

Z okazji Dnia Dziecka 1A skorzystała z zaproszenia 5 Lubuskiego Pułku Artylerii i pojechała pociągiem PKP do Sulechowa. Dla niektórych była to pierwsza taka przejażdżka w życiu. Pan Konduktor skontrolował z uśmiechem wszystkie legitymacje szkolne. Po dotarciu na miejsce uczniowie zapoznali się z zawodem żołnierza i jego wyposażeniem. Dowiedzieli się, że zgromadzony sprzęt ma służyć obronie ojczyzny i bezpieczeństwu obywateli. Zobaczyli miejsca, w których żołnierze trenują, gdyż w tym zawodzie ważny jest zarówno trening umysłu, jak i ciała. Poznali dyscyplinę sportową jaką jest strzelectwo pod czujnym okiem instruktorów . Otrzymali nagrody, baloniki i pomalowali buzie. Dziękujemy mamie Jowitki, Filipa, Stasia i tacie Ignacego za opiekę i towarzyszenie nam w tym dniu.


Wycieczka klas 4b i 6b do Liberca

W dniu 31.05.2023 odbyła się wycieczka szkolna do Liberca, w której udział wzięli uczniowie klas 4b i 6b wraz z wychowawcami i opiekunami. Pogoda była wspaniała, zabawa bardzo udana. Dziękujemy Pani Dyrektor za chęć i pomoc przy sprawowaniu opieki nad uczniami podczas wycieczki a Biuro Podróży MEGA TOURS za organizację fantastycznego wyjazdu do iQLANDIA Liberec i Zoo Liberec, příspěvková organizace.


Warsztaty krawieckie w klasie 4b

W Dniu Dziecka uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach krawieckich i własnoręcznie uszyli przepiękne bawełniane worki. Po warsztatach zjedliśmy przepyszną pizze, był też czas na taniec i karaoke. Dziękujemy firmie Mini Bambini – Pracownia i warsztaty krawieckie za przeprowadzenie fantastycznych warsztatów!


Ginące zawody i umiejętności

31 maja uczniowie klasy 2b wybrali się do Muzeum Etnograficznego w Ochli na wydarzenie pt. Ginące zawody i umiejętności. Mogli na własne oczy zobaczyć jak dawniej prano w bani, jakimi zabawkami bawiły się dzieci, jak ze skóry wyrabiano sakiewki, jak powstają gliniane naczynia oraz porozmawiać z kowalem i przyjrzeć się jego pracy. Wymierające zawody i umiejętności prezentowane były w scenerii wiejskich zagród, pól i łąk przez rzemieślników i twórców ludowych. Wizyta w Muzeum Etnograficznym zakończyła się ogniskiem. Składam serdeczne podziękowania Pani Annie Przybylskiej oraz Pani Monice Struzik za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wyjazdu do Ochli. Marta Muszyńska


Odwiedziny grupy partnerskiej Żyrafki

19 maja klasa 1c wybrała się w odwiedziny u swojej grupy partnerskiej Żyrafki w przedszkolu. Dzieci wspólnie grały w gry planszowe.


3a na lekcji w lesie o lesie

22 maja uczniowie klasy 3a uczestniczyli w 4 części tzw. Leśnej Bandy. To wyjątkowa lekcja przyrody odbywająca się w lesie. Tym razem uczestnicy zajęć poznali różne organizmy wodne oraz zdawali egzamin końcowy z warunków przetrwania w środowisku leśnym. Podczas testu kadeci mieli za zadanie: zbudować szałas, poszukać ziół i naparzyć z nich napar, a także wykrzesać ogień. Wszystkie próby zostały zaliczone śpiewająco. Na koniec była wspaniała zabawa, a raczej bitwa na gąbczaste kule. To były wspaniałe lekcje, które zostaną zapamiętane na długo. Dziękujemy #Malinówka


1d, 2a i 3a w „Świecie Nauki”

W piątek, 19 maja uczniowie klas młodszych wybrali się na wyjątkowe zajęcia do Planetarium Wenus i Centrum Przyrodniczego.


Nocka w szkole klas 4b i 6b

Długo uczniowie naszej szkoły będą wspominać noc spędzoną w szkole – noc pełną wrażeń, atrakcji i niespodzianek. Impreza pod hasłem „Nocka w szkole klas 4b i 6b” rozpoczęła się o godz. 21.00 w piątek 19 maja, a zakończyła o poranku dnia następnego. Dziękujemy Pizza Event za fantastyczne warsztaty z wypieku pizzy neapolitańskiej!


1A w Centrum Przyrodniczym1A w Centrum Przyrodniczym


3a na wiosennej lekcji w lesie o lesie

W kwietniu uczniowie klasy 3a wybrali się na wyjątkową lekcję w lesie, gdzie poznawali otaczającą ich budzącą się do życia wiosenną przyrodę, pokonywali naturalne przeszkody, bawili się w gry terenowe oraz nabywali nową umiejętność posługiwania się scyzorykiem. Było świetnie. Zobaczcie sami!


Klasy III na koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej

W czwartek, 13 kwietnia uczniowie klas III zostali zaproszeni na wyjątkową lekcję muzyki, która odbyła się w Państwowej Szkole Muzycznej. Tego dnia uczniowie mieli przyjemność uczestniczyć we wspaniałym koncercie, podczas którego uczniowie szkoły muzycznej prezentowali instrumenty, na których grają i wykonali różnorodne utwory muzyczne. Był to czas nauki, ale też radości podczas ruchowych zabaw muzycznych.


3D w Centrum Przyrodniczym

W dniu 12 kwietnia klasa 3d wybrała się do Centrum Przyrodniczego. Tym razem, uczniowie byli w dwóch salach interaktywnych, gdzie przygotowano ponad 80 stanowisk, które odnoszą się do różnych dziedzin: fizyki, biologii, wiedzy o człowieku i Ziemi. Dowiedzieli się wielu nowych i interesujących rzeczy, a przy okazji świetnie się bawili, co widać na załączonych zdjęciach.


Tuż przed świętami 3a 

Klasa 3a zorganizowała uroczyste świąteczne śniadanie. Było wiele smakołyków i nie zapomniano o symbolach Wielkanocy. Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych!


Pierwszy dzień Wiosny w klasach 4a, 4b i 6a

21 marca uczniowie klas 4a, 4b i 6a wraz z wychowawcami powitali wiosnę w kolorowych skarpetkach, biorąc udział w happeningu „Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach” organizowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Zespołem Downa w hali CRS.


Pasje i talenty uczniów klasy 3a

W marcu uczniowie klasy 3a prezentowali swoje pasje, talenty i zainteresowania, opowiadali o tym, co wypełnia ich poza szkolny czas. Przygotowali wystąpienia, plakaty, rysunki a nawet pokaz umiejętności. Wszystkie przedstawione aktywności były bardzo interesujące, a przygotowane plakaty zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.


Świątecznie w klasie 4b


Przed Wielkanocą w klasie 2b


Dzień Kolorowej Skarpetki w 3a

21 marca uczniowie klasy 3a powitali wiosnę w kolorowych skarpetkach. Oglądali filmy edukacyjne i wykonali kolorowe, papierowe skarpetki, symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Tego dnia wybrali się do hali CRS, gdzie wspólnie z innymi wykonali symboliczny łańcuch z kolorowych skarpetek w ramach akcji Przywitaj wiosnę w kolorowych skarpetkach. Tym symbolicznym gestem pokazali swoją solidarność z osobami z Zespołem Downa. Tym samym wiosna została przywitana z przytupem. Warto Jest Pomagać, Koło Naukowe Pedagogów Specjalnych UZ „Inkluzja”.


Pierwszy Dzień Wiosny Klasa Ic

21 marca klasa I c wybrała się na Zielonogórski deptak w poszukiwaniu bachusików.


IIIa na dzwonkach gra

Uczniowie klasy IIIa na zajęciach muzycznych zgłębiają wiedzę o dzwonkach (często nazywanych cymbałkami). Podczas świąt grali kolędy, a tym razem poznali melodię „Mam chusteczkę haftowaną”.


Wizyta klasy 6a w Radiu!

3 marca br. klasa VI A została zaproszona do studia Radia Zachód i Radia Zielona Góra. Oglądanie pracy dziennikarzy umożliwił uczniom tata Ksawerego ( za co mu dziękujemy!). Dzieci zobaczyły , jak wygląda przygotowanie programów radiowych, miejsca pracy dziennikarzy, a nawet na chwilę „weszły na żywo” do programu. Po tej wizycie niektórzy stwierdzili, że taka praca jest ich przyszłością, a na pewno jest bardzo ciekawa. Opiekunkami na wycieczce były panie: Anna Wańczko i Małgorzata Kozak.


Dzień kobiet i mężczyzn w klasie 3d


Dzień Kobiet w 3a

Dzień Kobiet można świętować na wiele sposobów… W 3a były kwiatki, laurki, upominki i słodkości, jednak tego dnia uczniowie wybrali się też na wyjątkowy zimowy spacer do zielonogórskiej palmiarni, gdzie poznali Park Winny i Domek Winiarza, nie obyło się bez zabaw w labiryncie . Na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu jagodzianki smakowały wybornie. To był wspaniały i pełen wrażeń dzień.


Lekcja odwrócona w 3a

W lutym uczniowie klasy 3a zamienili się rolą z nauczycielem. To uczniowie opracowali tematy zajęć w domu i prezentowali je w klasie swoim rówieśnikom. Tą metodą odbyły się dwie lekcje: Polskie zabytki i Sławne Polki i Sławni Polacy. Zajęcia pozwoliły uczniom rozwijać umiejętności poszukiwania informacji, krytycznego myślenia i kreatywności. Wszyscy wzorowo przygotowali się do zajęć, a wykorzystane materiały zostały wyeksponowane w holu szkoły. To było wspaniałe i wyjątkowe doświadczenie.


3a szuka tropów i buduje szałas na lekcji w lesie o lesie

Uczniowie klasy 3a tuż po feriach uczestniczyli w wyjątkowej lekcji przyrody. W lesie szukali i uczyli się rozpoznawać tropy i ślady zwierząt, a także samodzielnie budowali szałasy.


Walentynkowy dzień przyjaźni i życzliwości w 1 a

W dniu przyjaźni i życzliwości uczniowie klasy 1A odpowiedzieli sobie na pytania czym jest życzliwość i kim jest przyjaciel. Wykonali też walentynkowe zakładki z życzeniami do książek, a także skosztowali smakowitych piernikowych serduszek przyniesionych przez Olę.


3a poznała życie w dawnej wiosce słowiańskiej

Tuż przed feriami uczniowie 3a poznali tradycje dawnych Słowian oraz to jak mieszkali i jak wyglądała dawna chata słowiańska. Po części teoretycznej przyszedł czas na działania praktyczne i uczniowie samodzielnie z recyklingowych materiałów wykonali makiety wioski słowiańskiej z czasów Mieszka I.


Klasa 3a z pucharem za najwyższą frekwencję!!!


Dzień z Babcią i Dziadkiem w klasie 2a


Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantem

Ferie to fantastyczny czas na aktywny wypoczynek, beztroską zabawę lub relaks z ciekawą lekturą. Ale aby taki był, musi być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego uczniowie klasy 1A spotkali się z policjantem, który przypomniał dzieciom wszystkie ważne zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu ulicznym, numery alarmowe oraz zasady postępowania w razie sytuacji zagrożenia. Dzieci zasypały Pana Policjanta gradem pytań, każdy z zapałem próbował wyswobodzić się z prawdziwych, policyjnych kajdanek. Okazało się to niemożliwe (chyba że kajdanki były za duże). W ramach podziękowania za odwiedziny, 1 a podarowała gościowi piękną laurkę. Bardzo dziękujemy za przyjęcia zaproszenia, przekazanie bezcennej wiedzy i sprawienie uczniom tak wielkiej radości.


Dyskoteka szkolna

Wszyscy bawią się wspaniale… jak to bywa w Karnawale! 20 stycznia odbyła się odlotowa impreza taneczna dla klasy 4a, 5c i 6c. Najlepszy szkolny DJ pan Michał zajął się oprawą muzyczną i oświetleniem.


Lekcja polskiego w muzeum? Czemu nie?

Klasa 5a i 5c odwiedziły Muzeum Ilustracji Książkowej. Uczniowie poznali historię książki. Mogli oglądać pierwszą rękopiśmienną książkę odnalezioną w Zamku w Międzyrzeczu. Poznali techniki graficzne i oglądali galerię ilustracji książkowych.


Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka w 3a

Uczniowie samodzielnie wykonali pomysłowe laurki dla ukochanych babć i dziadków.


Lekcja z pasją 1A

W grudniu uczniowie klasy 1A uczestniczyli w kolejnej lekcji z pasją, którą tym razem zaprezentowała Pola Peśla. Pola przygotowała dla swoich koleżanek i kolegów pokaz treningu akrobatycznego. Dzieci z chęcią i z zaangażowaniem próbowały swoich sił w wykonaniu prezentowanych przez Polę ćwiczeń i figur. Brawa dla naszych wszystkich akrobatów oraz gorące podziękowania dla Poli, która bardzo profesjonalnie poprowadziła trening i podzieliła się z nami swoimi zainteresowaniami. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich talentów – Szkoła Promująca Zdrowie.


3a w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Uczniowie klasy 3a wybrali się do Muzeum Ziemi Lubuskiej, gdzie poznali historię naszego miasta oraz legendy z tym związane. Wszyscy z zaciekawieniem oglądali makietę miasta i wysłuchali historii miłości pięknej damy imieniem Zielona i odważnego młodzieńca Berga. Na koniec rozwiązywali zielonogórskie łamigłówki.


Wycieczka klas 4b, 5a, 6b do Karpacza

5 stycznia 2023 r. uczniowie klas 4b, 5a i 6b uczestniczyli w wycieczce do Karpacza. Program wycieczki obejmował zwiedzanie muzeum Karkonoskie Tajemnice oraz szereg kreatywnych warsztatów w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej. W muzeum uczestnicy wycieczki poznali legendy, które wyrosły z karkonoskiej ziemi. Dzięki interaktywnej ekspozycji uczniowie stali się częścią tajemniczego i magicznego świata Karkonoszy. Na warsztatach w Dobkowie dzieci zwiedziły sale edukacyjne, zafascynowały się niezwykłymi zjawiskami geologicznymi, wykonały samodzielnie szereg doświadczeń. Każdy z uczestników zabierał do domu „ciepły śnieg” i polimerowe robaki! W drogę powrotną do Zielonej Góry wyruszyliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń z bardzo udanej wycieczki.


3a poznaje różne rodzaje słowników

Uczniowie klasy 3a w styczniu udali się do biblioteki szkolnej, gdzie poznali różne słowniki i uczyli się z nich korzystać. To bardzo ważna umiejętność, ponieważ każdemu z nas zdarza się mieć wątpliwości jak poprawnie użyć niektórych słów i zapisać niektóre wyrazy. To bardzo wartościowa i pouczająca lekcja.


1d świątecznie


Świąteczne spotkanie w 3a

Uczniowie klasy 3a w czwartek 22 grudnia uczestniczyli w przygotowanym przez rodziców i wychowawców spotkaniu świątecznym. Były odświętne stroje, piękne dekoracje oraz smakowite przekąski. W tym dniu uczniowie 3a przygotowali świąteczny występ dla grupy partnerskiej z przedszkola Tygrysków.


Wigilia w 2B


Przygotowania do świąt w 3a

Uczniowie klasy 3a w okresie przedświątecznym zadbali o odpowiedni nastrój i wystrój. Wykonali przepiękne prace o tematyce bożonarodzeniowej i udekorowali nimi hol i klasę.


Wigilia klasowa klasy 4B

Życzymy Wszystkim Zdrowych, spokojnych świąt spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Niech Nowy 2023 Rok obdarzy nadzieją, wszelką pomyślnością i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń!


Klasa 4b na warsztatach SQUASH

Dnia 13 grudnia 2022 klasa 4b miała niezwykłą okazję potrenować grę w SQUASHA pod okiem trenerki z Centrum Sportowego Hasta La Vista Zielona Góra. Uczniowie poznali zasady i reguły tej gry a co najważniejsze, mogli rozegrać między sobą mini zawody. Za aktywne uczestnictwo w warsztatach wszystkie dzieci otrzymały dyplomy a po powrocie do szkoły podzielili się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami. Dziękujemy Hasta La Vista Zielona Góra za możliwość wzięcia udziału w ciekawych warsztatach sportowych. Dzięki Wam to był dla Nas ekscytujący i niezapomniany czas!


Klasa 5c w Ochli

Klasa 5c mogła poznać tajniki tradycyjnych pierników: wyrób ciasta, ich pieczenie i dekorowanie. Poznaliśmy także różne przyprawy. Jak zwykle warsztaty w Skansenie w Ochli okazały się udane.


(przed)świąteczne warsztaty klas 4b i 5a w Ochli

Okres bożonarodzeniowy, to w kulturze ludowej czas magiczny i wyjątkowy. Uczniowie z klas: 4b oraz 5a w grudniu wzięli udział w (przed)świątecznych warsztatach podczas których wykonywali ozdoby świąteczne oraz poznali tajniki sztuki malowania obrazów na szkle. Pod kierunkiem specjalisty dzieci same wykonały prace (hand made), które są wspaniała pamiątka z wizyty w Muzeum Etnograficznym w Ochli. Dziękujemy za możliwość udziału w interesujących warsztatach i wprowadzenie nas w świąteczną atmosferę! 🙂


3a w kinie

Uczniowie klasy 3a udali się do kina na wspaniały film  pt. „Wielki zielony krokodyl domowy”. Wszystkim spodobała się historia przyjaźni chłopca o imieniu Josh i jego mieszkającego na strychu, śpiewającego przyjaciela – zielonego krokodyla. Film wzruszał i śmieszył, a tego właśnie oczekiwaliśmy od dobrego filmu. Zachęcamy do oglądania!


Warsztaty krawieckie w klasie 2b

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2b wzięli udział w warsztatach krawieckich i własnoręcznie uszyli przepiękne świąteczne skarpety na prezenty.


IA na świątecznych warsztatach w Ochli


Mikołajkowi artyści z IA


Świąteczne przygotowania w klasie 6a

Świąteczne przygotowania rozpoczęła klasa VIa, która z wielkim zapałem zabrała się do dekoracji wcześniej już upieczonych pierników. Mikołaj zostawił drobne upominki a choinka ugina się pod ciężarem dekoracji 🙂


Mikołajki w klasach: 6a, 6b, 6d, 6c

6.12.2022r uczniowie klas VIa, VIb, VId i IVc udali się na wycieczkę do fabryki czekolady Confiserie Felicitas w Cottbus. O tajemnicy produkcji wyjątkowych pralin i historii powstania fabryki dowiedzieli się z czekoladowego kina, które znajduje się na terenie kawiarni. Następnie każdy mógł spróbować wyśmienitych czekoladek a kubek gorącej czekolady w ten grudniowy chłodny dzień smakował wybornie. Potem wszyscy spróbowali sił w zdobieniu swojej czekolady, która to okazała się świetną pamiątką z wycieczki. Na miejscu zrobiliśmy zakupy w sklepiku obok, a energia ze słodkości została spożytkowana na placu zabaw. Czas umilił nam spacer po pięknym Parku Branitz, a magię nadchodzących świąt dopełniła wizyta na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Mikołajki na sportowo w klasie 4b

6 grudnia 2022 r. klasa 4b wybrała się do kręgielni Hades Sport pub & bowling w Zielonej Górze. Uczniowie mieli do dyspozycji trzy tory, dzięki czemu mogli zmierzyć się między sobą i poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Niektórzy mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami i w nagrodę otrzymali VOUCHERY podarunkowe dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię. Dziękujemy kręgielni Hades Sport pub & bowling za możliwość nauki gry w kręgle i sportową atmosferę.


Mikołajki w 3d

W tym roku Mikołaj sprawił nam prezent w postaci wyjścia do kina. Obejrzeliśmy film pt. „Wielki zielony krokodyl domowy” Oglądaliśmy z wielkim zainteresowaniem. Było w nim dużo wzruszających scen. To był dla nas bardzo miły dzień.


Mikołajki w 1c


Mikołajki w 3a

6 grudnia w 3a były niespodzianki, słodkości i dużo radości. W tym dniu uczniowie wybrali się na koncert mikołajkowy do Filharmonii Zielonogórskiej oraz spotkali się z Mikołajem w mikołajkowym autobusie MZK. To był wspaniały dzień, zobaczcie sami.


Mikołajki w 2b

Tuż po godzinie 8.00 do drzwi klasy zapukał… Mikołaj! Z każdym porozmawiał, pytał o zainteresowania i oczywiście wręczał prezenty. Uczniowie klasy 2b podziękowali Mikołajowi za wizytę świąteczną piosenką.


Dzień Buraka w IC

24 listopada dzieci z klasy Ic obchodziły Dzień Buraka. Każde dziecko samodzielnie wykonało pracę plastyczną przedstawiające buraka, oraz wszyscy skorzystali z fotobudki przygotowanej przez Panie ze świetlicy.


Zdrowe soki w klasie IC

W listopadzie klasa I c wraz z wychowawczynią na zajęciach technicznych poznawała budowę oraz pracę sokowirówki. Dzieciom udało się przygotować przepyszne zdrowe soki z jabłka i marchewki.


Klasa IC wykonała z ziemniaków jesienne grzyby


Dzień Pluszowego Misia w IC

25 listopada klasa I c świętowała Dzień Pluszowego Misia. Przez cały dzień dzieciom towarzyszyły ich ulubione pluszaki, które następnie zostały przez nie narysowane.


Dzień Pluszowego Misia w IA


Lekcja z pasją

Podczas kolejnej „Lekcji z pasją” uczniowie klasy IA poznali budowę gitary klasycznej. A to dzięki zainteresowaniom i zamiłowaniu do muzyki Hanny Światlak, która jest także uczennicą pierwszej klasy szkoły muzycznej. Hania zagrała kilka utworów, których się nauczyła. Klasie bardzo spodobała się prezentacja Hani, która spisała się koncertowo. Haniu życzymy wielu sukcesów na scenie muzycznej, a innych uczniów zachęcamy do odnajdywania i rozwijania swoich talentów i zainteresowań.


Wycieczka klasy 8c do Warszawy

Klasa 8c udała się 16 września na wycieczkę do Warszawy i tym samym zapisała się na kartach historii szkoły jako pierwsza klasa lecąca na wycieczkę samolotem . Pobyt w Warszawie rozpoczęli obfitym śniadaniem w stylu amerykańskim w restauracji Jeff’s. Pierwszym z zaplanowanych do zwiedzenia miejsc był Mur Getta Warszawskiego. Następnie ósmoklasiści zostali oprowadzeni przez przewodnika po Stadionie Narodowym. Trzecim punktem wycieczki był Trakt Królewski z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Nie pominięto Pałacu Prezydenckiego i Grobu Nieznanego Żołnierza. Po stolicy uczniowie klasy 8 c przemieszczali się metrem, tramwajami i autobusami. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie parlamentu. Wycieczkę przywitała wicemarszałkini Sejmu RP Pani Małgorzata Kidawa-Błońska. Po Sejmie i Senacie 8c oprowadził lubuski poseł Waldemar Sługocki. W drodze powrotnej na lotnisko uczniowie już mocno zmęczeni ale pełni wrażeń zatrzymali się na krótkie zakupy i posiłek w dużej galerii handlowej Złote Tarasy. To była niezapomniana i pełna wrażeń wycieczka!!! Szczególne podziękowania klasa 8 c składa panu Andrzejowi Chłopkowi, którego pomoc w organizacji tej wyjątkowej wycieczki była nieoceniona.


3a z wizytą w Teatrze Lubuskim

Uczniowie klasy 3a w listopadzie uczestniczyli w wyjątkowej lekcji w Teatrze Lubuskim. Poznali teatr od kulis, zobaczyli magazyn rekwizytów, mogli obejrzeć i przymierzyć wybrane kostiumy oraz występowali na deskach teatru w trakcie zajęć z choreografem.


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa 1b

14 października 2022r uczniowie klasy 1b złożyli życzenia przedstawicielom świetlicy, obsługi, kuchni, biblioteki oraz  pani sekretarz a także grupie partnerskiej „Zajączki” z MP24.

Klasy III w planetarium i centrum przyrodniczym

W październiku uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach w Planetarium Wenus oraz w Centrum Przyrodniczym. To była wyjątkowa lekcja o otaczającym nas świecie.


Lekcja o lesie w lesie

Uczniowie klasy 3a w październiku uczestniczyli w pierwszych z czterech leśnych lekcji. Lekcja pierwsza to jesień w lesie, zapoznanie z drzewami, z roślinami jadalnymi i co najciekawsze, nauka krzesania ognia. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.


Dzień chłopaka w klasie 4b

W piątek 30 września dziewczyny z klasy 4b przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki, z których chłopcy byli zachwyceni. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który każda klasa obchodziła bardzo uroczyście.


Owocowy Dzień w klasie 3b

Z inicjatywy przewodniczącej klasy Zosi, w październiku odbył się u nas ,,Owocowy Dzień”. Tego dnia przynieśliśmy do klasy nasze ulubione owoce i zrobiliśmy z nich szaszłyki. Nie brakowało u nas: jabłek, gruszek, bananów, borówek, truskawek, kiwi i wielu jeszcze innych. Każdy z nas ubrał się tego dnia na kolor owocu, który najbardziej lubi. Zosia przygotowała również wiele ciekawych owocowych zagadek i zabaw. Szaszłyki wszystkim bardzo smakowały, dostarczyły nam wielu witamin. Tego dnia w naszej klasie było pachnąco, kolorowo i bardzo owocowo.


Wycieczka klasy VI A, VI B, VIII A

5 października klasy VI A, VI B i VIII A pojechały na wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnień- potocznie do bunkrów. Wyjazd był zorganizowany z myślą o Dniu chłopaka, który obchodzony jest 30 wrześnie i to przede wszystkim im był dedykowany. Wyruszyliśmy po godzinie 8 rano i około 9.30 byliśmy na miejscu. Przewodnik zabrał nas na spacer po bunkrach i opowiadał, jakie ciekawostki skrywają. Niektórzy obawiali się niskich korytarzy, inni nietoperzy, ale wszyscy z zaciekawieniem rozglądali się po korytarzach pod ziemią. Kawałek trasy pokonaliśmy na drezynie i to na pewno była jazda niezwyczajna. Po wyjściu na powierzchnię czekało na nas ognisko, w którym mogliśmy upiec kiełbaski, chleb a nawet pianki. Pogoda nam dopisała, bo było słonecznie i ciepło. Kolejną atrakcją był przejazd wozem bojowym oraz „odwiedziny” Mac Donalda- dla wielu to konieczny punkt programu:). W czasie drogi o różnych ciekawostkach z okolicy opowiadał przewodnik z Biura Podróży Mega Tours. Do Zielonej Góry wróciliśmy o.14.30, a naszymi opiekunkami były nasze nauczycielki: pani Karolina i Ula oraz dwie panie Małgosie. Wycieczka nam się udała, a humory wszystkim dopisywały. Małgorzata Kozak


Dzień Chłopaka w 6b

Zbliżają się jesienne chłody, więc dziewczyny z 6b przygotowały na Dzień Chłopaka ciepłe, personalizowane skarpety i słodki poczęstunek 🙂


Klasa 4b z wizytą w PGNiG w Zielonej Górze

W piątek 7 października 2022r. klasa 4b brała udział w warsztatach zorganizowanych przez PGNiG oddział w Zielonej Górze. W trakcie warsztatów pracownicy PGNiG opowiedzieli o swojej pracy, dowiedzieliśmy się jak powstała lampa naftowa oraz jaki zapach ma nafta i dlaczego rok 2022 jest rokiem Ignacego Łukaszewicza. Obejrzeliśmy również ciekawe filmy oraz ropę naftową i skały, w których się gromadzi. Dziękujemy Pani Kierownik Dorocie Mundry oraz Panu Marciowi Czerniakowi, że mogliśmy wziąć udział w tak interesujących warsztatach. To był fantastyczny czas spędzony razem!


Spacerkiem po Zielonej Górze

Korzystając z pięknej, jesiennej pogody, uczniowie klasy 3a wybrali się na wyjątkowy spacer ulicami naszego miasta. Podczas wędrówki odwiedzili Bachusa, Ratusz, Wieżę Łaziebną oraz kilka innych ciekawych miejsc, ponadto tropili małe Bachusiki ukryte w różnych zakamarkach miasta.


Dzień poczty i znaczka pocztowego

Uczniowie klasy 3a w październiku zgłębiali tajniki poczty i znaczków pocztowych. Oglądali filmy edukacyjne, wykonali prace plastyczne w formie znaczka pocztowego oraz samodzielnie oraz samodzielnie wypisali pozdrowienia na widokówkach, przyklejali znaczki i wybrali się do pobliskiej poczty, aby wysłać pocztówki do swoich bliskich.


Jesień w lesie – klasa 3a poznała budowę lasu

Uczniowie klasy 3a poznali piętrową budowę lasu. Wszystkie cztery warstwy tj. ściółkę, runo leśne, podszyt i wysokie korony drzew, uczniowie zaprezentowali na wykonanych przez siebie pięknych, przestrzennych pracach plastycznych, które można podziwiać na szkolnym korytarzu.


Dzień głośnego czytania w klasie 3a

Uczniowie klasy 3a zaprosili do swojej klasy przedszkolaków z MP 24 z grupy Panterki na Dzień głośnego czytania. Uczniowie czytali przedszkolakom wybrane wiersze Juliana Tuwima, zaśpiewali też jesienną piosenkę, a dziewczęta wyrecytowały wiersz „Stach i strach”. Była to wspaniała okazja , aby wprowadzić młodszych kolegów i koleżanki w magiczny świat książek oraz świetna okoliczność do rozwijani a wyobraźni.


Wizyta w Ogniku

15 września klasa 3d wraz z wychowawczynią panią Adelą Tchórzewską-Malarczyk, wybrała się na zajęcia do sali edukacyjnej „Ognik”, prowadzonej przez Państwową Straż Pożarną. Celem zajęć jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy  i świadomości na temat zagrożeń zewnętrznych, a także rozwijanie ich umiejętności zachowania się w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie klasy 3d wzięli udział w zajęciach szkoleniowych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne, w trakcie których strażacy wykorzystywali prezentacje multimedialne, jak i sprzęt pożarniczy.


Dzień Chłopaka w klasie 3a

W piątek, 30 września swoje święto obchodzili chłopcy. Koleżanki z klasy z paniami i rodzicami przygotowały dla nich wspaniałe niespodzianki.