Z życia klasy 1 a

Z kulturą mi do twarzy
Uczniowie klasy 1 a aktywnie uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kultura mi do twarzy”, którego celem jest m.in. kontakt ze sztuką. W listopadzie 2020 r. pierwszoklasiści zrealizowali I moduł projektu pt. „W krainie muz”. Uczniowie wykonali wiele ciekawych zadań z zakresu różnych dziedzin sztuki – muzyki, malarstwa, teatru. Poznali instrumenty muzyczne , ich wygląd i brzmienie, uczestniczyli w internetowym koncercie „Muzyki filmowej” oraz zwiedzili internetowe Muzeum Zabawek w Kielcach, a także samodzielnie wykonali kukiełki przedstawiające różne bajkowe postacie.

Piosenka jest dobra na wszystko
W piątek, 6 listopada 2020 w sali 114 uczniowie klasy 1a wraz z wychowawczynią zorganizowali Klasowy Konkurs Piosenki, którego mottem przewodnim było hasło „Piosenka jest dobra na wszystko”. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem i przejęciem śpiewali wesołe i skoczne piosenki. Po występie każdy uczestnik został nagrodzony gromkimi brawami. To był bardzo radosny dzień, pełen muzycznych przeżyć.

Pasowanie na ucznia w klasie 1 a
Czwartek 29 października 2020 r. dla uczniów klasy 1 a był bardzo ważnym dniem – był to dzień Pasowania na ucznia. Wszyscy starannie przygotowywali się do tej uroczystości. Uczyli się piosenek i wytrwale ćwiczyli podczas prób. To był wyjątkowy dzień, w którym panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania. Pasowania dokonała Pani Dyrektor Dorota Konopacka. Uhonorowaniem tego wydarzenia było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków.

Z wizytą w bibliotece
1 października 2020 r. był szczególnym dniem dla uczniów klasy I a, wybrali się oni do biblioteki szkolnej. W bibliotece klasę przywitała Pani Ilona Kania i zaprosiła do zwiedzania. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się wypełnionym po brzegi półkom z książkami. Pani Ilona opowiedziała o zbiorach znajdujących się w bibliotece szkolnej. Wizyta zakończyła się pierwszym samodzielnym wypożyczeniem książki

Emocja ….
Uczniowie z klasy I a aktywnie uczestniczą w projekcie edukacyjnym EMOCJA i już zrealizowali moduł I – Kreatywność.
Na tablicy informacyjnej umieściliśmy plakaty projektu. Przygotowaliśmy kącik emocji, który pomógł nam podczas rozmów o emocjach. Hucznie świętowaliśmy Dzień Kropki. Tego dnia wszyscy mieliśmy na sobie ubrania w kropki oraz inne ciekawe gadżety w kropki. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy film „The Dot” o małej Vashti. Każdy z nas zaprojektował swoją kropkę. Wszystkie nasze kropki umieściliśmy w klasowej galerii. W tym dniu każdy z nas pracował nad swoim drzewem z kropek – powstały piękne prace, które stworzyły kreatywną wystawę. Podczas zajęć bawiliśmy się z kolorową chusta animacyjną. Nie zapomnieliśmy o wypełnieniu emocjometru przed i po zajęciach. Ciekawym elementem, który wszystkich zainteresował było miganie z Migu-Mig. Nauczyliśmy się podstawowych zwrotów grzecznościowych. To był bardzo kreatywny i wesoły dzień, który pokazał, jak wiele fajnych rzeczy możemy razem wykonać. Poniżej krótka fotorelacja – zapraszamy do oglądania zdjęć.

„Działamy z impetem”
Uczniowie klasy 1a każdego dnia „Działają z imPETem” i właśnie zrealizowali kolejne zadanie w tym Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym. Wszyscy przypomnieli sobie system segregacji surowców i w sali zorganizowali kącik do segregacji butelek PET z żółtym kubłem w centralnym miejscu. Nikt nie zapomniał o zasadzie „Odkręć-Opróżnij-Zgnieć”. Uczniowie odbyli wirtualny spacer wewnątrz Śmieciarki Mieci, wzorowo odpowiadali na pytania z quizu i dokładnie odczytywali informacje na wyświetlanych planszach (www.mieciazimpetem.pl). Na zakończenie kolorowali wizerunek Śmieciarki Mieci.
Uczniowie zrealizowali zadanie wrześniowe w akcji „Działaj z imPETem”. Wszyscy przypomnieli sobie i utrwalili podstawowe zasady postępowania z butelkami PET. Wykonali ćwiczenia praktyczne, z których wywiązali się wzorowo. Poznali śmieciarkę Miecię i dowiedzieli się czym jest recykling.

Z życia klasy 3 b

Prawa dziecka w oczach dziecka
Klasa III b przystąpiła do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Uczniowie przypomnieli sobie wiadomości o prawach jakie im przysługują, obejrzeli prezentacje multimedialna poświęconą temu zagadnieniu i wykonali na tę okazję piękne rysunki.


Z życia klasy 4 b

Lekcja biblioteczna
Na początku października, w ramach zajęć języka polskiego,  klasa 4b wzięła udział  w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez panią Ilonę Kanię. W czasie spotkania uczniowie doskonalili umiejętność korzystania z księgozbioru podręcznego. Dowiedzieli się, jak jest zbudowane słownikowe hasło oraz wzięli udział w konkursie ortograficznym. Najszybsi poszukiwacze słów, zostali nagrodzeni.