Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w klasie 5A był bardzo kolorowy i radosny. Uczniowie mogli nadać tytuł czytanemu opowiadaniu, odrysowywali swoje dłonie, które posłużyły do wykonania plakatu. Zapoznali się z definicją tolerancji a swoją wiedzę mogli wykorzystać podczas rozwiązywania krzyżówki. Zwieńczeniem zajęć było wspólne śpiewanie oczywiście o tolerancji.


Dzień Życzliwości

Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. W Polsce w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości.
Choć ten dzień wypadł w tym roku w niedzielę, to nie przeszkodziło to nam w świętowaniu, w poniedziałek 22 listopada.
To był bardzo „żółty” dzień. Dzień pełen radości, życzliwości, uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości. Oby ten dzień trwał cały rok!!!
Dziękujemy wychowawcom klas I-III oraz uczniom za włączenie się w obchody tego dnia, który wywołał w nas tak wiele pozytywnych emocji.
Anna Nowak
Marta Muszyńska


Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia i przypada 10 października. W tym roku przypadał w niedzielę.
Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z wiodących problemów zdrowotnych. Powodują one niesprawność życiową wielu osób.
Pandemia COVID-19 doprowadziła do bardzo gwałtownego wzrostu zaburzeń psychicznych. Nauka zdalna znacząco wpłynęła na osłabienie kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży, a także na zwiększenie skłonności do popadania w rożne uzależnienia.

W holu szkoły przygotowano tablicę informacyjną, w której znalazły się rady, jak dbać o swoje zdrowie psychiczne, jak troszczyć się o siebie oraz przykłady wartościowych działań.

Dzień zdrowia psychicznego - tablica informacyjna w holu szkoły