Warsztaty w „Ogniku”

Ognik to sala edukacyjna dla dzieci u zielonogórskich strażaków. To właśnie tam 25 listopada uczniowie klasy Ib, wzięli udział w warsztatach, które uczą prawidłowych odruchów i reakcji w sytuacji zagrożenia. Dzieci były bardzo zadowolone i nie mogą się doczekać kolejnej wizyty.


Spotkanie z policjantem 

22 listopada odwiedził nas w świetlicy policjant – starszy sierżant pan Jarosław Marszałek. Nasz gość przypomniał dzieciom o podstawowych zasadach ruchu drogowego, o tym, o czym muszą pamiętać idąc do i ze szkoły, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne są elementy odblaskowe.

Omówił zasady postępowania w sytuacjach, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu:
– jak zachowywać się, gdy zaczepia nas osoba obca,
– dlaczego nie należy wpuszczać obcych do mieszkania,
– jak bezpiecznie poruszać się rowerem czy hulajnogą,
– jak się zachować, gdy na naszej drodze pojawi się groźny pies;

Odpowiedział również na wiele pytań dzieci, które związane były z pracą wykonywaną przez policjantów.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b, 2b, 3a oraz 3b.


Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego uczniowie klas I-III uczęszczający do świetlicy szkolnej, wzięli udział w zajęciach dotyczących zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Utrwalili znajomość znaków drogowych oraz dowiedzieli się, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, na które są narażeni pokonując codzienną drogę do szkoły i ze szkoły do domu.
Przypomniano też uczniom o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz jak korzystać i postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, dzwoniąc na numer alarmowy 112.